Plastik boru su kaçağı tamiri


Tesisatın çeşitli faktörlerden dolayı onarılması gerekir. Çoğu ev sahibinin baş ağrısının ana kaynağı, borularının sızdırmasıdır. Su borularınız sızdırdığında hızlı bir düzeltme yapmanız gerekir. Suyun sürekli olarak zemine damlamasını önlemek için borulardaki sızıntıları düzeltmek için ipuçları.

 1. delik pimaş tamiri
  ,
  plastik boru su kaçağı tamiri
 2. galvaniz boru tamiri
 3. delik su borusu tamiri
 4. delik demir su borusu tamiri
 5. plastik su borusu delik tamiri
 6. demir boru su sızıntısı

Başlangıç ​​olarak, sıhhi tesisat sorununun kaynağının tam olarak nerede olduğunu bilmeniz gerekir. Sızdıran borunun gerçekten çıktığı yerdeki hasarı değerlendirin. Bu size hangi parçanın veya parçaların onarılması veya değiştirilmesi gerektiği konusunda genel bir fikir verecektir.

Su Borusu, Sızıntı, Su, Damlama, Kırık, Sıvı, Tüp
Su Borusu, Sızıntı, Su, Damlama, Kırık, Sıvı, Tüp

Sızdıran Boruların Sabitlenmesi

Sorunun kaynağının nerede olduğunu gördüğünüzde yapmanız gereken şey, bir boru anahtarı kullanarak etkilenen bölgedeki dişli bir bağlantıyı sıkmaktır. Değiştirmeniz gerekmesi ihtimaline karşı, onu bağlayan eklemi çıkarmanız gerekir. BT, büyük bir ayarlanabilir anahtar kullanarak konektörleri gevşetmenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Ancak ek yerlerinde pas olduğu bir zaman olabilir, bu nedenle boruyu paslanmış derzden en az bir adım uzakta kesmeniz gerekir. Boruları tamamlamak için yeni boru ve bağlantı elemanları ekleyin.

Yapmanız gereken bir sonraki şey, borularda gördüğünüz çatlaklar varsa delikleri kapatmaktır. Birkaç kat koli bandı kullanın ve deliği kapatmak için epoksi macun sürün. Daha büyük delikler için, borunun etrafına sığacak şekilde en az 2 inç uzunluğunda hortumun bazı parçalarını kelepçeleyin. Ancak bu genel düzeltmeyi kullanarak sorunu çözemezseniz, bu yalnızca sisteme yeni borular takmanız gerektiği anlamına gelir.

Sızıntıların bir başka yaygın nedeni de, tıkanma nedeniyle boşaltma borusu konektörlerinin basınca maruz kalmasıdır. Bunu çözmek için bağlantı bağlantılarını bir anahtarla sıkmanız gerekir. Bazı durumlarda, temizleyebilmek için tüm parçaların bağlantısını kesmeniz ve yeniden bağlamak için eklemler üzerine macun kullanmanız gerekir.

Bunlar sızdıran boruları nasıl tamir edebileceğinizle ilgili fikirlerden başka bir şey değildir. Ancak, bahsedilen ipuçlarının sadece geçici onarımlar olduğunu ve uzun vadeli bir tedavi olmadığını bilmeniz gerekir. Sorununuz için daha kalıcı bir çözüm istediğinizde, uygun bir düzeltme sağlamak için profesyonel bir tesisatçı tutmanız gerekir. Yine de borularınızı tamir edemezseniz hemen bir tesisatçı çağırın. Öyleyse bugün bu tesisat sorunlarından herhangi birini düzeltin.

Her Zaman Bir Tesisatçı Kirala!

 1. delik su borusu tamiri

Sızdıran bir kazana damlayan bir musluk, taşan banyolara borular patladı; evdeki suyla ilgili herhangi bir şey, en sakin ev sahiplerinde panik yaratıyor gibi görünüyor. Suyun bu kadar çok hasara neden olabileceğini kim düşünebilirdi?

Yine de pek çok insan tesisatçı rolünü üstleniyor ve sorunları kendileri çözmeye çalışıyor. Feci sonuçlarla.

İnternet, başarısız, hızlı düzeltme ve tehlikeli kanıtlarla dolu. ev yapımı sıhhi tesisat “Çözümler”. Biri musluk suyunu gösteriyor. Suyun mor olması dışında garip bir şey yok. Bir diğeri, musluğun üzerinde bir musluğu tutan karmaşık bir elastik bant ağını göstermektedir.

Diğer insanlar, bir sızıntıyı durdurmaya çalışırken, paslı muslukları çok sert çekip çıkardılar ve ellerinde borunun yarısını buldular, sızıntı hala fışkırıyor ve kapatmanın bir yolu yok.

En iyisi, sıcak suyun yokluğunda, soğuk su akışını, lavabonun kenarına tehlikeli bir şekilde tünemiş, elektrikli su ısıtıcısına takılı, değiştirilmiş bir elektrikli su ısıtıcısına yönlendirmeyi başaran dehadan geliyor. Su ısıtıcısı suyu ısıtır ve bir musluk aracılığıyla aşağıdaki lavaboya dağıtır. Sağlık ve güvenlik konusundaki tüm ilgisizlik şaşırtıcıdır!

Burada öğrenilmesi gereken iki ders var. Birincisi: durdurma horozunuzun nerede olduğunu bilin. Suyu kapatmak, açıkça, sorunun daha da kötüleşmesini durduracaktır. İki numara: kendi kendinize herhangi bir ev tesisatına kalkışmayın, her zaman bir profesyonel kiralayın!

Ancak bunu yaparken dikkatli olun. Eğer DIY sıhhi tesisat felaketleri yeterince kötü değildi, bir kovboy tesisatçısını işe alma hatasını yapanların, reklamlarının önerdiği kadar yetkin olmayan birçok korku hikayesi var.

Ararken tesisatçı, arkadaşlarınızdan ve ailenizden tavsiye almanız veya referanslar istemeniz önerilir. Herhangi bir saygın tesisatçı, memnun müşterilerden gelen referansları sizinle paylaşmaktan çok mutlu olacaktır. Daima araştırmanızı yapın!