Plastik boya nasıl yapılır


Plastik nasıl boyanır

Evde çok sayıda plastik malzeme,plastik boya nasıl yapılır,plastik boya nasıl hazırlanır, alet ve dekorasyon bulunur. Cep harçlığımızla ilgilenmek istiyorsak, günlük yaşamda kullanışlıdır ve çok ekonomiktirler. 

Öyleyse plastikle çalışalım o zaman! Bugün size çok basit bir öğretici öğreteceğim, böylece plastiği nasıl boyayacağınızı ve en eğlenceli ve orijinal dekorasyonları nasıl elde edeceğinizi öğreneceksiniz . Sadece birkaç ipucunu takip etmeniz ve evde mutlaka sahip olduğunuz birkaç materyali almanız gerekecek. 

Yüzeyi temizleyin

Plastiğin yüzeyini düzgün bir şekilde temizlemek için, emdirilmiş kirleri çıkarmanıza yardımcı olacak bir temizlik hazırlığı yapın. Su, kabartma tozu ve çamaşır suyu kullanın. Küçük bir kaşıkla karıştırın ve malzemenin her yerine tutarlı bir macun uyguladığınızdan emin olun. 

Artık kullanmadığınız bir diş fırçası veya küçük bir temizleme bezi ile plastiğe uygulayın. Bulduğunuz tüm lekeler çıkana kadar sertçe ovalayın. Macunu bolca sürün ya da dilerseniz boyayacağınız plastik nesneyi yapılan karışımın üzerine birkaç dakika ıslatın. Sonra çıkarın, fazlalıkları suyla alın ve kurulayın.  

Yüzeyi zımparalayın

Boyayı uygularken daha iyi bir doku ve daha iyi bir sonuç elde etmek için, istenmeyen gözenekleri veya kabartmaları gidermek için nesneyi zımparalamanız gerekir. Bu adım için standart bir zımpara kağıdı kullanın. Elinizi aynı yönde yumuşak, sert hareketlerle hareket ettirin. İstenen sonucu elde etmek için birkaç dakikalık zımparalama yeterli olacaktır. 

Plastiği boyayın

Masanın üzerine birkaç sayfa gazete koyun ve boyayacağınız plastik nesneyi yerleştirin. Sprey veya aerosol boyaları kullanmak en iyisidir , özellikle bu gibi malzemeleri boyamak söz konusu olduğunda.

Ayrıca yağ, yağ ve akrilik boya da kullanabilirsiniz. İyi bir sonuç elde etmek için biraz su ve iyi fırçalar almaya çalışın. 

Koruyucu dolgu macunu

Boyanın kurumasını bekleyin ve daha uzun süreli sonuçlar vaat eden bir sızdırmazlık maddesi uygulamaya devam edin. Herhangi bir mağazadan birkaç kopya alabilirsiniz ve maliyeti çok uygundur. İşinizi kolaylaştırmak için sprey formatını kullanmaya devam etmenizi tavsiye ederim. 

Hazır, plastiği boyamak için gerekli tüm adımlara zaten sahipsiniz , şimdi bunları uygulamaya koymanız ve dekorasyona başlamanız yeterli. Bu öğreticinin her türlü malzeme için işe yaradığını ve kapatıcıyı doğru uygularsanız uzun süreli sonuçlar sağladığını unutmayın.