Pleksi nasıl kesilir çapaksız nasıl yapılır


Pleksiglas, çalışması çok kolay,Evde pleksi nasıl kesilir, Pleksi nasıl bükülür, Pleksi işi yapmak istiyorum, Pleksi Nasıl yapıştırılır, Pleksi boyanır mı, Sert Pleksi, Pleksiglas nasıl yapıştırılır, Pleksi eritme, Polikarbon levha nasıl kesilir, Duşakabin camı nasıl kesilir, Pleksi Kesim, Plexiglass dökümü, Pleksi zararlı mı, Aseton ile pleksi yapıştırma, Plexiglass nasıl parlatılır, Pleksiglas, Pleksi Levha, Pvc masa örtüsü nasıl kesilir, Evde pleksi Nasıl Yapılır, Pleksiglas montaj, Pleksi yerine ne kullanılır, Pleksi yapıştırıcısı, Pleksi Akvaryum Yapımı, Pleksi Harfler nasıl yapistirilir, ancak yine de doğru kesimler yapmak için bazı önlemler gerektiren bir malzemedir. İşte Pleksi kesmek için tüm ipuçlarım …

Pleksi hakkında her şey

Pleksiglas (aslında polimetil metakrilatın ortak adıdır) birçok fayda sağlar

  • Parlaklık
  • Bu şok direnci cam göre 40 kat daha yüksek
  • Onun  sınırsız ömrü
  • UV ışınlarına karşı mükemmel direnci
  • Ve son olarak, farklı ortamlara uyum sağlama yeteneği (katlama, istenen şekle kesme vb.) Ve kolaj olanakları. Kalınlık 1 mm ile 20 mm arasında değişebilir, bu nedenle kesim yöntemini istenilen kalınlığa göre uyarlayacağız.

Farklı yollarla

Pleksiglas farklı şekillerde olabilir, ancak en kolay çalışan 2mm / 3mm / 5mm kalınlığındaki pleksiglas levhadır.

Ayrıca camın yerini kolayca alabilen, şeffaf ve dolayısıyla tamamen renksiz olmak üzere farklı renklerde pleksi plakalar da vardır.

Gelişmiş ipuçları

Pleksiglas kesmek için istenilen kalınlık ve şekle bağlı olarak farklı aletler kullanabiliriz. Yüzeyi çizmemek için plastik koruyucu filmi yerleştirme işlemine kadar saklamanızı veya hatta ufalanmayı önlemek için kesme alanlarına yapıştırıcı sürmenizi tavsiye ederim (elektrikli aletler kullanırken).

Elektrikli aletlere dikkat edin , malzemeyi eritmemeleri ve sıkışma riskinden dolayı çok hızlı hareket etmemeleri için bunları yavaş ve sabit bir kesme hızında tutmak önemlidir  .

Su püskürtme spreyi kullanmak bıçağın soğumasına yardımcı olur  , ancak yağlayıcı sprey idealdir. Son işlem için elektrikli planya ile çapak alma.

Gibi herhangi bir durumda, gözlük unutmayın iyi kıymık gelen yaralanmayı önlemek için.

Pleksiglas kesmek için farklı aletler

Kesici (veya bir camcı elması)

En az beş geçiş yaparak plakayı her iki tarafta da izleyin . Ardından kesmeyi çalışma tezgahının kenarından birkaç milimetre uzağa yerleştirin (temizledikten ve sıyırdıktan sonra) ve plakayı eşit şekilde yerleştirmek için tahta bir tezgahla bastırın. Son olarak, askıya alınan parçayı kırmak için sertçe bastırın.

Bakım Personeli İpucu: İzlemek için kesici bıçağın arkasını kullanın, bu bıçağın “kaymasını” önleyecektir.

Yönlendirici

Temiz bir sonuç için yönlendiricide bir CMT freze bıçağı kullanmak gerekecektir. Keserken plakayı çok sıkı tutun. Ancak, benim için bu, Pleksiglas kesmek için gerçekten en iyi alet değil.

Bulmaca

Özel bir pleksiglas levha veya ince dişli bir levha kullanın. Kelepçeleri kullanarak düz kesimler için bir kılavuz takın. En iyi sonuç, pleksiglas levhanın iki boncuk kontrplakla sandviçlenmesiyle elde edilecektir. Bu, kıymıksız temiz bir kesime izin verecektir. Dekupaj testeresinin kullanımı benim için özel kesimler için en uygun olanıdır.

Dairesel testere

Düz kesimler için en uygun alet . Festool, kıymık koruması olduğu için bir artıdır. Yalnızca kitinizin bir kısma anahtarı varsa kullanın, aksi takdirde kart eriyecektir. Yeni bir bıçak kullanın ve kesme derinliğini plakanın altına 3 mm’den fazla düşürmeyin. Aşamalı ve eğimli dişlere sahip özel bir bıçak kullanın.

Açı öğütücü

Elmas bıçakla çapaksız , temiz ve temiz kesimler elde edersiniz . Ancak ısınma riskine karşı dikkatli olun.

Özel yapım Pléxi

Elbette, en sevdiğiniz yapı marketten plastik tabak satın almak ve özellikle sizden daha donanımlı olmasa ve lazer kesimden zevk alamasa bile, onu boyutuna göre kesmesini istemek de mümkündür. pleksiglasın uygun boyutta ve çapaksız kesimi için.

Video:

İşte bir Youtubeur’dan, Pleksiglasın oldukça iyi kesimini ve kaçınılması gereken tuzakları anlatan bir video …

Diğer makalelere veya bölümlere bağlantılar

Aynı konuya da bakınız:

  • Odun kesmek
  • Metal kesme
  • Kesilmiş cam
  • Dişli bir çubuk kesin
  • Kesilmiş Plaka

Yazdır:

Bazı ürünler ve aletler tehlikelidir: kullanım için önlemlere uyun ve gerekli korumaları kullanın