Prefabrik evler, modeller ve tasarımlar


Neden Üretilmiş Bir Ev Seçmelisiniz

  • Fiyat:% sfabrika yapımı evler daha ucuz ve anahtar teslimi. Kapı, pencere, merdiven, zemin ve tavan dahil tüm yapının seri üretimi sayesinde maliyetler düşürülür.
  • SüresiPrefabrik ahşap veya beton ev seçilmesi durumunda yapısal mukavemet çalışmalarına tabi tutulmuştur. Construye Hogar’da, bölgenizin iklimine göre prefabrik bir malzeme seçmenizi tavsiye ederiz.
  • Dış görünümgünümüzde iyi cephe tasarımı ile üretilen konutlar satışa sunulmaktadır. Eğimli ev modellerini veya büyük pencereli modern çatılı ev modellerini sever misiniz? İstediğiniz tasarımı bulabilir, lütfen fotoğraf galerimizi inceleyiniz.
  • Evinizi kişiselleştirinEmlak şirketinizin broşüründe zemin türlerini seçin: porselen, ahşap, parke veya laminat zeminler. Toplam inşaat alanı, çocuk sayısı gibi ailenizin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir.
  • Gelecekte oda sayısını artırmayı planlıyorsunuz Ve bunu fabrikada inşa edilmiş bir evle yapabileceğinden şüphe mi ediyorsun? Şu anda var modüler prefabrik tasarımlar. Kolayca akuple edilebilen panel ve modül yapılardır. Çok yönlü ve mobil olduklarından alıcı için patlama yaşıyorlar.

Size en uygun prefabrik ev türü

Mobil prefabrikÖzgür bir ruhunuz varsa ve belirli bir yere yerleşmek istemiyorsanız. Kapalı alanlarda ve belirli hareketler için bir alanla yaşamaya istekli olun. Bu tip prefabrik mobil evler daha ucuzdur ve hedef kitle çoğunlukla gençtir.

Sabit prefabrikeğer varsa temeli yapacak arazi ve yaşanabilirliğin tüm konforlarına sahip olmak istiyorsunuz. Evin yaşını, sakinlerinin sayısını ve üst katları olup olmayacağını hesaba katın.

İnşaat malzemesi seçimi

Prefabrik ahşap evler

En çok satın alınan fabrikada hazır evler, uygun fiyatı nedeniyle ahşaptır. Sonradan kolaylıkla monte edilmesini sağlayan dil ve oluk levhaları sayesinde kamyonlarda nakliyesi kolaydır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz diğer tipler çapraz lamine ahşaptır (yapıştırılmış ve yüksek kalıplama basıncı altında işlenmiş). Soğuk iklimlere özel sandviç tip paneller (termal direnç).

Prekast beton evler

Evlerin montajına hazır çeşitli beton paneller, taşıyıcı paneller (ağırlığa dayanıklı) veya iç bölmeler için kullanılabilir. Hava durumuna göre soğuğu veya ısıyı kontrol etmek için hazırlanmış paneller bulunmaktadır.

Metal prefabrik

Galvanizli yapısal çelik profillerden oluşan bir yapıya sahip evler (Çelik çerçeve). Deniz konteynerli evlerin yapımı da mülkünün geri dönüştürülmesi için yürürlüktedir. Bir yenilik olarak, birkaç saat içinde montajı yapılabilen evler için metal bağlantı sistemleri ve denge ağırlıklarına sahip tasarımlar.

Bir prefabrik evin tipik yapısı

Yapı temeliAnkrajlı veya betonarme temelli ahşap platform (beton ve demir). Nem ve güherçileden korunmak için kaplama olarak sentetik veya plastik malzemeler kullanılabilir.
YapısıDirenç için ahşap veya metal çerçeveli yapılar.
Malzeme setiÇekirdekli veya çekirdeksiz kontrplak iç duvarlar.

· Ahşap veya sandviç panelli dış duvarlar (ısı yalıtımı için). Prefabrik duvarları örtün (ahşap doku ve renklerin sonsuzluğu)

· Ahşap veya beton kaplamalı zeminler, diğer seramik, porselen veya laminat malzemeleri seçin.

Ahşap yapı veya metal kirişli çatı

Ahşap, alüminyum kapı ve pencereler

o PVC

İzolasyon malzemeleri, polistiren köpük

Üretilen evlerde yeni teknolojiler

Üretilen ev inşaatındaki en önemli gelişmelerden biri, biyoklimatik olma yeteneği. Kendi enerjisini üretmek için yağmur, güneş, rüzgar gibi doğal kaynaklardan yararlanır. 21. yüzyıl evi çevre dostudur.

Aupado kavramı, modüler prefabrik ev yapımı. Alıcılar, bir ev planını takip ederek kendi evlerini kolayca inşa edebilirler. Construye Hogar’da gösterilen prefabrik konut modellerinde bu yeni fikri keşfedin.

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği gibi ülkeler uzun bir geçmişe ve bu tür prefabrike binaların patlamasına sahiptir. Meksika ve Peru gibi ülkelerde, farklı kentsel ve kırsal alanlarda giderek daha fazla uygulanmaktadır.

Neden Üretilmiş Ev Tasarımı Seçmelisiniz?

Üretilmiş bir ev satın almak için sadece fiyat temel gereklilik değildir. Depreme dayanıklıdır, bir yerden başka bir yere taşınabilir ve birkaç gün içinde yeni bir yapı inşa edilir.

Ev fabrikaları, üretimde biyolojik olarak parçalanabilen veya çevresel etkisi düşük malzemeleri giderek daha fazla kullanıyor. Kendi kendine sürdürülebilir ev tasarımı, hava, yağmur ve güneş gibi doğanın kaynaklarını kullanmaya dayanır.

Seçin çok yönlülüğü için prefabrik ev tasarımı ve iç odaları yeniden düzenleme imkanı. İç ahşap duvarların kaldırılması daha geniş bir oda yaratır. Aksine, başka odalar oluşturmak için paneller de ekleyebilirsiniz.

Prefabrik evler standartlaştırılmış tasarımlara sahip ve mevcut yönetmeliklere göre laboratuvarlarda test edilmiştir. Üretilmiş bir ev satın alırsanız, montajı için gereksinimleri de karşılamanız gerekir.

İspanya’da, Bina Planlama Yasası’na (LOE) ve Teknik Bina Yasasına (CTE) göre evi inşa etmelisiniz.

Meksika’da, imal edilmiş bir evin izinleri ve ruhsatları geleneksel bir inşaat olarak işlenir. Belediyelerin kendi Genel Şehir Planlama Planları vardır, bu nedenle işe başlamadan önce onlara danışmak önemlidir.