Profesyonel bir fotoğrafçı işe almadan önce bilmeniz gerekenler

Fotoğraf, birçok insanın gözde hobisi haline gelen bir sanattır. Ama onlar değil birçok insan büyük etkinliğiniz için anılar yaratarak emanet edilmesini istediğiniz kişiye. Profesyonel bir fotoğrafçı arıyorsunuz – anladık!

Hayal kırıklığı yaratan klişeler, fotoğrafçılar aynı değil.
Tıpkı birçok meslek gibi farklı düzenlemelere daha uygun fotoğrafçılar var. Örneğin, olay fotoğrafçıları Daha çok canlı etkinlikler için hazırlanıyor ve ticari fotoğrafçılar iyi bir düz çekim veya dergi çekimini seviyor.

Dışarıda bu kadar çok fotoğrafçı varken, hayvanat bahçesinde kimin kim olduğunu ve akıllıca nasıl seçim yapacağınızı nasıl bileceksiniz?
Her şeyi anlamak için rehberimize göz atın.

Fotoğrafçılık Uzmanlığı

Ticari fotoğrafçı

Bir fotoğrafçı, topluluk içinde en iyi itibara sahip olabilir, ancak gerçekten harika olan nedir?

Genellikle fotoğrafçılar belirli bir alana veya ilgi alanına odaklanır. Uzmanlıklarını yayan birini işe almakta bir sorun yoktur, ancak fotoğrafçınızın görevlendirdiğiniz alanda yeterli deneyime sahip olmasını sağlayın.

Emin değilseniz, sadece görevinizle ilgili deneyimlerini sorun.

Portföy

Portföylerine baktınız mı? Görevinize uygun görseller görmüyorsanız, sizinle daha fazla paylaşıp paylaşmadığını sorun.

Fotoğrafçılar belirli bir çekim tarzı geliştirir. Portföylerinde gördüklerinize karar vermezseniz, nihai sonucunuzdan da memnun olmayacaksınız. Yetenekli bir fotoğrafçı, sevdiğiniz görüntüleri kopyalayabilir, ancak bu tarzda doğal olarak çekim yapan bir fotoğrafçı kadar iyi olmayacaktır.

Sorular

Bir fotoğrafçı size birçok soru sormalıdır. Fotoğrafların görünümü ve hissi, konumu, sizinle birlikte olay öncesi saha incelemesi yapıp yapamayacakları ve zamanlama gibi sorular sorulmalıdır. Etkinliğiniz ve fotoğraf beklentileriniz hakkında bol miktarda ayrıntı öğrenmekle ilgilenmeyen herkese kırmızı bayrak.

Demografinize uygun

Sıradan fotoğrafçı

Bir fotoğrafçı kalabalığa karışmalıdır.

İşe aldığınız siyah kravatlı bir etkinlikse, onlar da doğru kıyafetleri giymelidir. Sıradan bir toplantıysa, stil ve doğa açısından daha rahat olmalılar.

Gereksinimlerinize göre giyinmek veya giyinmek isteyen birini bulun.

Bütçe

Listenin en üstünde olmasa da, bütçeniz yine de kiraladığınız kişi için belirleyici bir faktör olacaktır.

Fotoğrafçının çapraz kontrollerinizi karşılayıp karşılamadığını belirledikten sonra, bütçe dahilinde beklentilerinizi en iyi karşılayan uzmanı işe alın. Fotoğrafçınızı yalnızca en iyi fiyata göre seçmeyin.

Unutma, geri dönüp anıları yeniden yaratamazsın.

Kaliteli bir fotoğrafçıya sahip olan herkes kendisine fotoğrafçı diyebilir.

Bir profesyonelden farkı, etkinlik fotoğrafçılığı beklentilerinizi ne kadar ciddiye aldıklarıdır.

Bir fotoğrafçı mı arıyorsunuz? Kolay – sadece Airtasker’a bir not gönderin.

Bir cevap yazın