Rahatlamak ve Gevşemek için 15 Sakinleştirici Yatak Odası Rengi


Bir odayı dekore ederken renk seçimleri önemlidir ve hiçbir alan yatak odanızdan daha önemli değildir. Yatak odası sizin sığınağınız olmalı – akşamları gevşediğiniz ve sabaha kadar kendinizi yenilenmiş hissettiğiniz alandır. İster yatak odanızın tarzına feng shui ekliyor olun, ister sadece küçük bir yatak odasını dekore etme yollarına karar veriyor olun, renkler ve vurgular kararınızda büyük rol oynar.

Yatak odası renkleri ve ruh halleri el ele gider ve iyi bir gece uykusu için tonu belirler. Bazı renk seçimleri öznel olsa da, diğer renkler çoğumuzu aynı şekilde etkiler. En sakinleştirici 15 yatak odası renk fikri ile daha fazla zen hissetmeye başlayın.

1. Yemyeşil Lavanta

Osmanlı ile lavanta yatak odası dekoru.

Çiçeğin kendisi, açık mavi tonuyla mükemmel bir mor tonudur – mükemmel bir şekilde muhteşem ve rahatlatıcı, ancak bunaltıcı değildir. Yumuşak lavanta arka planına sahip bir lavanta resmi veya duvar baskısı eklemeyi düşünün. Lavanta, tıpkı çiçek gibi yatak odamızda sakinleştirici bir etki yaratır ve ruh halinizi etkileyecek rüya gibi renk şemalarından biridir.

2. Sakin Beyaz

Beyaz yatağın yanında beyaz çiçekler.

Gerçekten huzurlu bir yatak odası için beyazın gücünü gözden kaçırmayın. Beyaz duvarlar, küçük yatak odalarının büyük görünmesine ve meşgul beyinler için ideal bir sakinleştirici alan yaratma eğilimindedir. Bununla birlikte, beyaz sıkıcı olabilir, bu nedenle sığınağınıza bir sınıf dokunuşu eklemek için vurgulu yastıklar, kilimler veya sanat eserleri eklemeyi düşünün.

3. Mavi-Gri

Mavi ve gri yatak odası dekoru.

Mavi yatak odası fikirleri mi arıyorsunuz? Mavi-gri düzeni ve sessiz gücü tercih eder, düzenli ve temiz alanlara değer verenler için idealdir. Unutmayın, koyu maviler küçük bir alanı çabucak boğabilirken, mavi-griler rahatlatıcı bir ortam yaratır. Küçük dekoratif parçalar için koyu mavi renk kullanımınızı ayırın.

4. Deniz Mavisi

Yatakta açık mavi duvar tasarımı.

Yatak odanıza her adım attığınızda kendinizi okyanusa taşıyın. Deniz mavisi, huzuru ve huzuru temsil eder ve onu sakin bir yatak odası için mükemmel bir seçim haline getirir. Ancak, daha yumuşak stillerin biraz incelik gerektirdiğini hatırlamak önemlidir. Biraz çeşitlilik katmak için vurgulu bir duvar eklemeyi veya daha koyu tonlu bir resim çerçevesi kadar basit bir şey kullanmayı düşünün.

  Yatak odası banner reklamı

5. Pastel Mor

Kabile halı ile mor yatak dekoru.

Koyu mor üzüntü ve hayal kırıklığı ile ilişkilendirilirken, daha açık mor tonları (veya bir tür lavanta) huzurlu ve sakin kabul edilir. Pastel mor, herhangi bir nötr için bir duvar rengi veya vurgu rengi olarak iyi çalışır, ancak denize girmemeye dikkat edin. Bulunduğunuz yer halısına, masa üstü çerçevelerine ve hatta bir sandalyenin arkasına sarılmış bir battaniyeye bağlayın.

6. Tozlu Pembe

Yeşil duvar ile açık pembe nevresim.

Pembe genellikle daha kadınsı iken, tozlu pembe her yatak odası için sakinleştirici bir renktir. Bilinmeyenlerden korkma eğiliminde olan biriyseniz, duvar rengi veya vurgusu olarak tozlu pembe güvenlik duyguları yaratmanıza yardımcı olacaktır. Tozlu pembe, herhangi bir pastel renk şeması için mükemmel bir vurgu rengidir. Odanıza tozlu bir gül gece lambası veya lamba eklemeyi düşünün.

7. Nötr Bej

Yeşil yatak ve bitki ile ten rengi yatak odası.

Nötr kategorideki en sakinleştirici renk yelpazesi, ten rengi veya bej gibi. Yoğun bir zihniniz veya stresli bir programınız varsa, rahatlatıcı bir gece uykusu için nötr duvarları seçin. Nötrler biraz fazla susturulabileceğinden, deniz yeşili, gri veya yumuşak nane gibi tamamlayıcı bir vurgu rengiyle bağlayın.

8. Adaçayı Yeşili

Yatak odası dekoru ile yeşil vurgulu duvar.

Adaçayı yeşili doğayı temsil eder ve bunu gençleşme ve huzur için bir sembol haline getirir. Pek çok kültürde yeşil renk iyi şans ve yenilenme ile ilişkilendirilir. Yatak odanızın gerçek doğasını ortaya çıkarmak için saksı bitkileri kullanın. Yapraklı yapraklar, dekoratif saksılar ve hatta belki biraz bambu bile sığınağınızı tamamlayacaktır.

9. Açık Sarı

Sarı yatak odası dekoru.

Sarı, spektrumdaki en parlak renklerden biridir, bu da onu ferah ve canlı hissetmenize yardımcı olacak bir yatak odası için harika bir seçim haline getirir. Parlak sarı rengini topraklamak için tonlu bir şey kullanmayı unutmayın. Fotoğrafçılıkta, çerçevelerde ve mobilyalardaki derin tonlar, güneşe çok yakın süzülmekten kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

10. Soluk Turuncu

Dekorlu soluk turuncu yatak odası.

Turuncu renk, fiziksel enerji ve duygusal güçle ilişkilidir. Ebeveyn yatak odaları için kayısı, şeftali veya açık turuncu-kırmızı gibi yumuşak bir portakal seçmek en iyisidir. Tuhaf bir vazoya dallar veya başucu sehpanız olarak özel mumlar ekleyin.

11. Sessiz Gri

Battaniye ve dekor ile gri yatak.

Gri renk kombinasyonları, sakinleştirici ana yatak odalarında önemli bir rol oynar. Gri duygusuzdur ve ironik bir şekilde duygularımızı dengelemeye yardımcı olur. Sessiz gri vurgulu bir duvar veya dekor, herhangi bir yatak odasına rahatlık hissi verecektir. Beyaz fotoğraf çerçeveleri, yeşil saksı bitkileri ve hatta pastel yastıklar bu rengi dengeleyecektir.

12. Rustik Kırmızı

Ahşap başlıklı rustik kırmızı yatak takımı.

Yatak odanızda kırmızının uygun tonunu seçmek, tasarımda büyük fark yaratabilir. Toprak rengi kırmızı pişmiş toprak, düşüncelerinizin temelini oluşturmanıza ve zihninizi sakinleştirmenize yardımcı olabilir. Rustik bir evin ana yatak odasına yumuşak, rahatlatıcı bir sıcaklık getirmek için yumuşak, topraklanmış bir kırmızı kullanılabilir. Kırmızılarla çalışırken ahşap aksanları, lüks yün battaniyeleri ve büyük mobilyaları düşünün.

13. Altın İpuçları

Pembe nevresim ve altın vurgulu duvar sanatı ile yatak odası.

Altın zenginliğin, başarının veya zenginliğin bir rengi olarak bilinir. Bununla birlikte, altın bir yatak odasında idareli kullanılmalıdır. Altın renginin çok fazlası ezici olabilirken, hafif altın tonları düşüncelerinizi bolluğa ve refaha sürüklemenize yardımcı olabilir. Yatak odanıza altın çerçeveli sanat eserleri asmayı veya altın vurgulu bir lamba eklemeyi düşünün.

14. Taupe

Mor yatak ve bitki ile Taupe renkli duvar.

Renk taupe yatak odasına mı ait? Kesinlikle! Yatak odanızı feng shui yapmak istiyorsanız, taupe bir huzur ve kontrol hissi uyandırabilir. Taupe’ye duvar rengi olarak odaklanın ve renkli sanat eserleri ekleyin veya bazı saksı bitkileriyle işleri hafifletin.

15. Son Moda Turkuaz

Yatağın üstünde duvar dekorlu turkuaz yatak.

Sakin, düzenli düşüncenin yanı sıra yaratıcılığa ilham veren bir karışım umuyorsanız, turkuaz renginiz olabilir. Maviler ve sarıların canlılığı arasında mükemmel bir karışım. Balıksırtı halıları, ahşap fotoğraf çerçeveleri veya yumuşak pembe vurgular, her turkuaz merkezli tasarım için ideal dekorlardır.

Ebeveyn yatak odası, kişisel kaçışınız olması gereken tek odadır. Uzun bir günün ardından dinlenmek ve yarın yeniden enerji kazanmak için gittiğiniz yerdir. Sizi neyin motive ettiğini anlamak, yatak odanız için en iyi rengi seçmenize yardımcı olacaktır. Renk büyük ölçüde kişisel bir seçim olsa da, dinlendirici bir uyku için ihtiyacınız olan alanı yaratacak yatak odası dekor fikirleri için bu renk paletlerini aklınızda bulundurun.Source link

Bir cevap yazın