Resim Çerçevesi Boyutları: Tam Bir Kılavuz 2020

Çerçeveli fotoğraflar bir evi tamamlar ve daha misafirperver hissettirir. İster yeni bir alana taşınıyor olun ve orayı kendinize ait hale getirmeye çalışıyor olun, ister mevcut evinizi yenilemeye hazır olun, çerçeveli fotoğraflar çözümünüzdür. Çerçeveli fotoğrafların güzelliği, onları tarzınıza göre kişiselleştirebilmenizdir. Rustik bir çiftlik evi hissini seviyor musunuz? Doğal ahşap çerçeveler kullanmayı deneyin. Şık ve modern bir görünüme sahip olmayı mı tercih edersiniz? Baskınızı klasik siyah çerçeve ve beyaz mat ile çerçeveleyin. Çerçeve stili seçmek ilk adımdır, daha sonra resmin sığacağından emin olmanız gerekir. Doğru boyuttaki çerçeveyi seçmenize yardımcı olmak için bir resim çerçevesi boyutları kılavuzu oluşturduk. Fotoğraflarınızın hangi boyutta olduğunu aklınızda bulundurun ve bunları doğru resim çerçevesi boyutlarıyla eşleştirin.

Atlamak:

En Popüler Resim Çerçevesi Boyutları

Fotoğraf baskıları söz konusu olduğunda en yaygın olan birkaç boyut vardır. Bir duvar tasarlarken, büyük olasılıkla bu boyutlarla çalışıyorsunuzdur. Popüler baskı boyutlarıyla çalışmak, istediğiniz stilde doğru çerçeveyi bulmanızı kolaylaştırır.

4 × 6 Fotoğraflar için Resim Çerçeveleri

Küçük resim çerçevesi
4 × 6 fotoğraflar standart fotoğraf boyutudur ve 35 mm fotoğrafçılık için en yaygın olanıdır. 4 × 6 fotoğraflar, aile fotoğraflarından soyut sanata kadar bir dizi konu için iyidir. Bu boyut aynı zamanda çoğu fotoğraf albümünün kullandığı boyuttur. Fotoğrafınız 4 × 6 ise biraz daha büyük bir çerçeveye ihtiyacınız olacaktır. Ne kadar büyük, ne kadar paspas eklemek istediğinize bağlıdır.

Paspas istiyorsanız çerçeve boyutları:

5 × 7 Fotoğraflar için Resim Çerçeveleri

Masa üzerinde resim çerçevesi
4 × 6’dan bir sonraki boyut 5 × 7 fotoğraf baskısıdır. Fotoğrafınızın odak noktası olarak bir kişi varsa bu boyut tercih edilir. Biraz daha büyük olduğundan daha net göze çarpacaklar. 5 × 7 baskılar, dahil etmek istediğiniz kalın örtüye bağlı olarak çeşitli çerçevelere sığabilir.

Paspas istiyorsanız çerçeve boyutları:

8 × 10 Fotoğraflar için Resim Çerçeveleri

Çerçeve içinde mezuniyet fotoğrafı
8 × 10 fotoğraflar 4 × 6 ve 5 × 7’den daha büyüktür, bu nedenle genellikle grup fotoğrafları veya portreler için kullanılırlar. Salonda mezuniyet fotoğrafları asıyorsanız, bu büyük olasılıkla kullanacağınız boyuttur. Geniş veya dar bir görünüm tercih etmenize bağlı olarak, 8 × 10 fotoğrafı sığdırabileceğiniz çeşitli boyutlu çerçeveler vardır.

Paspas istiyorsanız çerçeve boyutu:

  Ev Dekorasyonu banner reklamı

Diğer Genel Resim Çerçevesi Boyutları

Tuvaliniz olarak büyük bir duvarla çalışıyorsanız, görsel ilgi yaratmak için bir galeri duvarı oluşturmayı düşünebilirsiniz. Bunu yapmak için, aşağıdaki yaygın boyutlardan bir büyük fotoğraf kullanmayı deneyin ve ardından etrafındaki boşluğu daha küçük resim çerçevesi boyutlarıyla doldurun.

16 × 20 Fotoğraflar için Resim Çerçeveleri

Çerçeveli takvim
16 × 20 boyutlu baskılar küçük posterler olarak kabul edilir. Bu boyutta bir fotoğraf kullanıyorsanız, çözünürlüğün mükemmel olduğundan emin olun. Bu, fotoğrafın pikselli veya bulanık görünmemesini sağlar.

Paspaslı çerçeve boyutları:

20 × 30 Fotoğraflar için Resim Çerçeveleri

Çerçeveli sanat baskısı
Çerçeve ile 20 × 30 baskı boyutu ortalama 24 × 36 poster boyutuna yaklaşıyor. Bu boyuttaki baskı, alanınızdaki ilgi odağı olacağından emin olabilirsiniz. Bir manzara veya okyanus fotoğrafı gibi çerçevelemek için büyük ve etkileyici bir şey seçin.

Paspaslı çerçeve boyutları:

22 × 32 Fotoğraflar için Resim Çerçeveleri

Büyük çerçeveli baskı
22 × 32 boyutundaki bir fotoğraf bir posterden daha büyüktür, bu da mutlaka matlaştırmaya ihtiyaç duymayacağı anlamına gelir. Yönetilebilir bir boyutta tutmak için bunun yerine baskı ile aynı boyutta bir çerçeve kullanmayı deneyin.

Paspaslı çerçeve boyutları:

Doğru çerçeve boyutunu seçmek için ipuçları

1. Alanı düşünün

Yukarıdaki çerçeveli fotoğrafların bulunduğu masa
Mükemmel çerçeveyi bulmaya çalışırken, önce çalışmanız gereken alanı düşünün. Bir masanın üzerindeki alanı yeniden tasarlıyorsanız, bir oturma odası duvarına kıyasla çalışmak için farklı parametreleriniz olacaktır. Kapalı bir alan için çok sayıda küçük fotoğraf mı yoksa birkaç büyük fotoğraf mı eklemek istediğinize karar vermeniz gerekir.

2. Fotoğraf türü

Rafta birden çok çerçeve
Boşluğa asmayı planladığınız fotoğrafın türünü düşünün. Bir aile fotoğrafı, herkesin gülümsemesini sergilemek için genellikle daha büyük boyutta yazdırılır, bu nedenle muhtemelen ince ve basit bir çerçeveye ihtiyaç duyacaktır. Öte yandan, yalnızca bir odağa sahip basit bir sahne, daha kalın, daha karmaşık bir çerçeveye yerleştirilebilir.

3. Paspası düşünün

Matted sanat baskı
Paspas, karar verdiğiniz çerçeve boyutunu etkileyecektir. Ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı renk ve doku vardır. Kalın bir örtüye sahip daha küçük bir fotoğrafın daha büyük bir çerçeveye ihtiyacı olacaktır. Bir çerçeve seçerken ne kadar paspas göstermek istediğinizi hesaba kattığınızdan emin olun.

4. Fotoğrafı yanınızda getirin

Fotoğraf basıldı
Çerçevenizi seçmek için bir mağazaya gidecekseniz, baskısını veya bir kopyasını yanınızda getirin. Poster boyutundaysa bir fotoğrafını çekebilir ve yanınızda götürebilirsiniz. Fotoğrafı çerçevenin yanında tutmak, en çok hangi çerçeve stilini sevdiğinize karar vermenize yardımcı olur.

5. Ölçün, ölçün, ölçün

Alan ölçen kişi
Evden çıkmadan önce fotoğrafı asmayı planladığınız alanı ölçün. Fotoğrafı çerçevelemek istediğiniz paspası ölçün. Son olarak, mağazadaki çerçeveleri ölçerek evinize sığacaklarından ve paspasın tam olarak oturduğundan emin olun.

Mükemmel resim çerçevesi boyutlarını ararken, ölçümle karıştırmak kolaydır. Bazen boyutlar çerçevede belirtilir, ancak çoğu zaman bunu kendi başımıza çözmemiz gerekir. Doğru boyutlu çerçeveyi seçmek büyük bir fark yaratır ve bu kılavuzla fotoğraflarınızı kısa sürede doğru boyutlu çerçeveye asacaksınız.

Resim Çerçevesi Kılavuzu

Görüntü boyutuÇerçeve boyutu

4 × 66 × 8, 8 × 10

5 × 78 × 10, 11 × 14

8 × 1011 × 14, 12 × 14

16 × 2020 × 24, 24 × 28

20 × 3024 × 36

22 × 3230 × 40

Sarma

Fotoğrafları çerçevelemek, özel anıları ve güzel sahneleri ev ve ofis dekoruna dönüştürmenize olanak tanır, ancak çerçeveler, bir resmi duvarda veya bir masa üstünde ekranda tutan tutuculardan daha fazlası olabilir. Doğru fotoğraf çerçevesi, bir resmin renklerini ön plana çıkarabilir ve resme özel bir son dokunuş katabilir. Kişiselleştirilmiş fotoğraf çerçeveleri seçimimizden ideal seçeneği bulduğunuzda, eğlence başlar. Özel çerçevelerimizi dakikalar içinde kişiselleştirebilir ve yaratıcılığınızın parlamasını sağlayabilirsiniz.

Nasıl göründüğünü görmek için çerçevelemek istediğiniz fotoğrafı yükleyin ve ardından metninizi ekleyin. Dilerseniz farklı bir yazı tipi veya renk seçip metni farklı bir şekilde hizalayabilirsiniz. Tasarım aracımız, bitmiş özel çerçevelerinizin hatasız olduğundan emin olmanız için yazım denetimi bile yapabilir.

Ayrıca ilgi çekici:

Source link

Bir cevap yazın