Resimlerinizi çerçevelemek ve kolayca ve ucuza bir galeri duvarı oluşturmak için 4 ipucu

Bugün evde veya galeri duvarı olarak da bilinen bir resim galerisinin nasıl oluşturulacağına dair bu makaleyi sunmak için çok özel bir işbirlikçiye sahip olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Resimleri, fotoğrafları ve baskıları çok uygun fiyatlarla çerçeveleyebileceğimiz, özel çerçeveleme konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi mağaza olan Framestories’den Ana.

Öyleyse, duvarlarımızda nasıl bir resim galerisi oluşturacağımız hakkında bizimle konuşmak için bu alandaki bir uzmandan daha iyi kim olabilir? Devam et Ana.

Bugün galeri duvarlarından bahsediyoruz! Hala bu terimi bilmiyorsanız, ‘galeri duvarları’, duvarın bir bölümünü çerçeveli fotoğraf veya sanat resimleriyle bir galeri olarak kaplamaktan oluşan yeni bir dekoratif konsepttir.

Galeri duvarları, bir odada rahat ve kişisel bir atmosfer yaratmak için ideal bir dekorasyon tekniğidir. Evinize kendi ruhunu veren fotoğraf çerçeveleri ve baskıları birleştirmekle ilgilidir.

İşte galeri duvarınızın muhteşem görünmesi için bazı ipuçları.

Kanepenin duvarını süslemek için bir resim galerisi

Fotoğrafçılık @decomondo

1. Kişisel ve özgün şeyleri çerçeveleyin

Size verdiğim ilk tavsiye, çerçevelemek istediğiniz öğeleri özenle seçmenizdir.

Bu, galeri duvarınızın sizinle bağlantı kurmasını sağlamanın en önemli adımıdır: şekil önemlidir, ancak çerçevelediğiniz şeyin içeriği daha da önemlidir.

Elbette cep telefonunuz, hakkınızda bir şeyler anlatan ve çerçevelemeye değer güzel fotoğraflarla dolu. Bu fotoğrafları size özel bir şeyi yansıtan baskılar veya posterlerle birleştirebilirsiniz.

Örneğin, en sevdiğiniz filmin bir posterini veya sizi işaretleyen bir kitaptan bir alıntıyı çerçeveleyebilirsiniz.

Çerçevelenecek tüm materyalleri topladıktan sonra bir sonraki adıma geçebiliriz.

2. Tarzınızı zaten yapmış olanlardan ilham alarak seçin

Kaç kare istediğinizi, çerçevelerin hangi ölçülerde yapılacağını ve nasıl yerleştirileceğini seçmek çoğu insan için kolay bir iş değildir. Bu yüzden internette bulabileceğiniz diğer galeri duvarlarından ilham almanızı tavsiye ediyoruz.

Pinterest’e gidip tarzınıza ve süslemek istediğiniz duvarın yaklaşık boyutlarına bağlanan bir resim kombinasyonu arayabilirsiniz.

Simetrik, düzensiz tabloların, aynı renkte veya farklı tonlarda çerçevelerin kompozisyonlarının olduğunu göreceksiniz …

Beğendiğiniz tonu ve tasarımı bulduğunuzda, tasarımı çerçevelemeyi seçtiğiniz öğelerle kopyalayabilirsiniz.

3. Çerçevelerinizi ölçmek için yapın

Artık ne tür bir galeri duvarı oluşturmak istediğinizi bildiğinize göre, çerçeveleme zamanı. Kopyaladığınız galeri duvarının tarzına uyan özel çerçeveler satın almak en iyisidir.

Kopyalamıyorsanız ve yaratıcılığınıza güvenmeye karar verdiyseniz, duvarınızın boyutunu hesaba katmalısınız: Duvarınız çok genişse küçük resimlerden veya küçük bir duvarda çok büyük resimlerden oluşan bir kombinasyon oluşturmaktan kaçının.

Ayrıca, galeri duvarınızın yerleştirildiği mobilyayla (tipik olarak kanepe) oranını da hesaba katarak çerçeveleme kompozisyonunuzu mobilyadan biraz daha küçük yapın (örneğin, kanepeniz 2 metre yüksekliğinde ise). uzunsa, galeri duvarınızın maksimum 1,5 metre boyutunda olmasını öneririz).

Çerçevelerinizi satın almak için Ikea veya Leroy Merlin gibi mağazalardan satın almayı tercih edebilirsiniz, ancak ölçüleri veya paspası özelleştiremeyeceğinizi unutmayın.

Galeri duvarınızın detaylarını seçebilmek ve tüm çerçeveli resimlerinizi almak istiyorsanız, Framestories mağazasında seçtiğiniz resimleri, baskıları veya posterleri çerçevelemek için özel çerçeveler sipariş edebilirsiniz.

Fotoğrafları çerçevelemek istiyorsanız, Framestories, bunları evde çerçeveli olarak yazdırma ve alma seçeneği de sunar. Bu mağazanın avantajı, her şeyi çevrimiçi yapmanın rahatlığının yanı sıra, fotoğraflarınızı ve baskılarınızı farklı çerçevelerle önizlemek ve paspas gibi yüzeyleri ayarlamak için yükleyebilmenizdir. Bu, satın alma işleminizi yapmadan önce çerçevelemenizin sonucunu görselleştirebilmeniz için çok yardımcıdır.

4. Çerçevelerinizi duvara yerleştirin

Çerçevelerinizi asacağınız yükseklik, bu aşamaya geldiğinizde şüphe uyandıran ilk şeydir. Onları çok yükseğe asmayın çünkü çerçevelerin yüzüyormuş gibi görünmesini riske atarsınız.

Kompozisyonunuzun merkezini her zaman gözlemcinin yüksekliğine yerleştirin ve galeri duvarınızın merkezini göz seviyesinde yapın. Standart yükseklik olup, çerçevelerin yerden yaklaşık 160 cm yükseklikte asılması önerilir.

Çerçevelerinizi bir mobilya parçasının üzerine asıyorsanız, mobilyaya tavandan daha yakın olduğundan emin olun ve mobilya ile galeri duvarınızın alt çerçeveleri arasında minimum 20 cm boşluk bırakın.

Çerçeve ve çerçeve arasındaki ayrımla ilgili olarak, aralarında minimum 10 cm boşluk bırakarak çok fazla yapıştırmamanızı tavsiye ederiz.

Çerçeveler ne kadar büyükse, çerçeve ile çerçeve arasında bırakılmasını önerdiğimiz boşluk o kadar büyük olur. Görsel efektin uyumlu olması için farklı çerçeveler arasında aynı boşluğu bırakmanız da önerilir.

Duvarda matkapla delik açmaktan çekinenlerdenseniz, çerçevelerinizi cam yerine metakrilat camla yapmayı tercih etmenizi tavsiye ederim: sonuç aynı estetik olacak ama ağırlık çok daha az olacak, yani yapabilirsiniz çerçevelerinizi bir çivi ve çekiçle duvara asın. Tüm Framestories özel çerçeveler bu malzemeden yapılmıştır!

Ve şimdi daha fazlasını istiyorsanız, resim asma sanatında başka bir uzmanın bize başka çok faydalı ipuçları verdiği bu makaleyi görebilirsiniz. Veya delik açmadan duvara bir şeyler asmanın yolları olan bu diğer makale.