Retro Moda Dokunuşlu Mobilya

Çiçekli perdeler, beyaz dolaplar ve bâtıla, alçak deri kanepeler ve diğer pek çok ince klasik mobilya tasarımları, 1950’lerin ve 60’ların evlerini parlak renklerle süsleyen ve en nötr şekilde tasarlanan aksesuarlardır. evde oda.

Uzanmış sandalyeler, sehpalar ve dolaplar bu çağın bir parçasıydı ve hala her türlü ev iç mekanına uyacak şekilde bazı değişikliklerle kullanılıyordu. Retro tarzı mobilyalar veya 60’ın bir eğilim olduğu biliniyor herdem yeşil ev mobilyası ve geleneksel ve modern evlerde kullanılabilir.

Retro Moda Dokunuşu İçin Tarzlı Mobilya
Retro Moda Dokunuşu İçin Tarzlı Mobilya

Mobilyalar İçin Odalar 60Ağaç mobilya ile döşemeli Yastıklar ince ayakları ve 60’lı yıllarda dikkatleri üzerine çeker, tıpkı çoğu insanın tarafsızlık ve fiyat açısından kullanım için çok uygun ve dayanıklı olması gibi. Bu nedenle, bu süre zarfında mobilya stilinin yaygın olduğu deri veya diğer köpüklü dokular.

60’lar ayrıca mobilyalar için belirli bir renk yelpazesinin patentini aldı ve bu nedenle bazı parlak renkler ve çizgili ve puantiyeli gibi koyu baskıların retro olduğu biliniyor. Bu, 60’ların mobilya tarzında kısa bir yolculuk, büyüleyici bir retro ve klasik elde etmek için evlerinde bile düşünürdünüz.

Döşemelik Kanepe ve Sandalyeler

Genellikle iki yastığa bölünmüşlerdi ve ellerin uçlarında, kanepe ince ayaklarıyla oturuyorlardı. Kanepeler ve sandalyeler için ince ayaklara sahip olmak bu zamana kadar patentlendi, çünkü trend bir şekilde 60 ve 70 yıl sonra ortadan kalktı. Kanepeler ayrıca yüksek bir arkalığa sahipti ve koltuk yere daha yakın veya alçak seviyedeydi.

Koltukların uzunluğu yaklaşık 7 fit uzunluğundaydı ve yaklaşık 3 kişiyi barındırıyordu. Öte yandan 60 tarzı sandalyeler, masa örtüleri, uzanmış sandalyeler veya diğer oturma düzenleri benzer şekilde tasarlanır, ancak araba. Hepsinin döşemeli koltukları ve sırtları ve ince ayakları vardı. Bu zamanın baskın renkleri beyaz, siyah, turuncu, kırmızı, kahverengi ve griydi.

Moda Retro Mobilya Tarzı
Döşeme, Uzanmış Sandalyeler, Vintage

Ahşap Yemek Masaları

Yine de ince ayaklar tasarlamaya devam etse de, 60 ahşap mobilyaya başka bir yaygın ilaveye göz atabiliriz. Ahşap yemek masaları ve sehpalar da 60’lı yıllarda evlerde sınıf, konfor ve dayanıklılığın güzel bir karışımıydı.

Güzel ahşap kaplama, nötr bir ajan görevi gördü, parlak renkli sandalyeler, yemek minderi döşemeleri ve masalar birlikte yıllarca bakım gerektirmez.

Yemek masaları genellikle dairesel veya dikdörtgen şeklindeydi, ince çapraz ayaklıydı, koruma sağlamak için cam bir tavam vardı. Diğer tarafta sehpalar da ahşap tezgahlar, ince ayaklar, ancak daha alçak ve yere daha yakın. Oturma odalarının renklerini de tamamlıyorlar.

Dolaplar ve Şifonyerler

ahşap dolaplar ve çekmeceler de 60’ların çoğunda popüler olarak kullanılan mobilya stillerinden bazılarıydı. Tabanları ahşap olsa da, genellikle ağrı kremi, yeşil turuncu ve başka bir yatak odasının iç mekanlarına uyacak diğer parlak renkler. Ayrıca yatak ve deri döşemeli yatak başlıkları gibi zarif görünmeleri için üzerlerine oyulmuş zarif desenler ve tasarımlar vardı.

Yuvarlak ve çiçekli lamba uydularındaki başucu, genellikle dört ila beş çekmeceli ve zeminin altında ince ayaklarla inşa edildi. Dolaplar, yatak odasında nötr bir elementi korumak için genellikle cilalı ahşaptı. Kayıyorlardı ya da iki kapılı bir açıklık vardı. Bu 60 şık mobilyalı yatak odasına sahip olmak, o günlerde kesinlikle bir yatırımdı, çünkü bu tasarımlar hiçbir zaman modası geçmedi ve bazı modern eklemelerle hala kullanılıyor.

Bu çok yıllık ve klasik tarzdaki mobilyalarla eminim ki eviniz için en azından güzel bir ahşap sehpa olduğuna ikna olmuşsunuzdur! Elbette, vintage cazibesini evinize geri getirebilir ve bu iç mekanlardan tam olarak yararlanabilirsiniz, çok yaratıcı.

Bir cevap yazın