Romantik Bir Yatak Odası Yapmanın 5 Yolu

Şu anda çökmekte gibi görünen ilişkinizi düzeltmeye çalışırken zorlanıyor musunuz? Neden evliliğinizi yatak odasında kurtarmaya başlamıyorsunuz? Bazı çiftler, ilişkide bulunduktan sadece aylar sonra bile fiziksel yakınlığı sürdürmek için mücadele ederler.

IMG - Romantik Bir Yatak Odası Yapmanın 5 Yolu
Romantik Bir Yatak Odası Yapmanın 5 Yolu

Ancak, sırf birbirinize vermeniz gereken romantizm eksikliğinden dolayı ilişkiniz mahvolmamalıdır.

Romantik Bir Yatak Odası Nasıl Yapılır

Eşinizle yatıp orada yatmak yeterli değildir. Siz ve eşiniz için en romantik yatak odasını yeniden yaratmanıza yardımcı olacak romantik bir yatak odasının nasıl yapılacağına dair bu basit ipuçlarıyla ilişkinizi renklendirin.


Ayrıca Oku:


Romantik Kokulu Oda

Aşk, havadadır. Koku duyunuzu kullanın ve eşinizle birlikte romantizm için mükemmel bir yatak odasında güzel bir akşam için ruh halinizi tamamlayın.

Koku ve Tat Araştırma Vakfı’nın yöneticisi Dr. Alan Hirsch’e göre, ilk izlenimler büyük ölçüde koku alma duyumuzdan geliyor. Bu yüzden ilk görüşte aşktan bahsetmek yerine ‘ilk koklamada aşk’ demeliyiz.

Lavanta, ylang-ylang ve portakal gibi ideal kokularla romantik gecenizi ayarlayın. Yerel mağazanızdan veya çevrimiçi olarak lavanta kokulu kokulu mumlar satın alabilirsiniz, bu da kas gerginliğini gidermek için en iyisidir. Ylang-ylang kokusu, afrodizyak etkileri için en iyisidir. Bu arada, Orange kokusu eski Mısırlılar zamanından beri uyarılma ve canlandırıcı ruh halleriyle ünlüdür.

Bir tane satın almaya gücünüz yetmiyorsa, ideal ev kokusu yağlarının nasıl yapılacağına dair birçok çevrimiçi eğitim var, bu yüzden kontrol etmekten çekinmeyin. Evde yapabileceğiniz zaman pahalı mum ve difüzör satın almanıza gerek yok.

Yastık Sohbeti İçin Zaman Harcayın

Belki de ilişkiniz yokuş aşağı gidiyor, çünkü ikinizin de içten sohbetler için harcayacak daha az zamanınız var. Partnerinizin işten yorgun düştüğünü hissedebilirsiniz, bu yüzden ikinizin de huzur içinde sessizce yatmasına izin verin.

Ruh halini anlaman iyi, ama belki de bağlantının sonsuza dek yok olmasını istemiyorsan ilk adımı atmalısın.

Romantik Bir Yatak Odası Nasıl Yapılır: Yastık Sohbeti İçin Zaman Harcayın
Romantik Bir Yatak Odası Nasıl Yapılır: Yastık Sohbeti İçin Zaman Harcayın

Beds Online gibi bazı saygın sitelerden aldığınız rahat bir yatakta yatmak, günü bitirmek için yeterli değildir. Partnerinize işteki gününü veya belki de ertesi sabah hangi yemeği pişirmenizi istediğini sorun.

Sevginizi tatlı kucaklamalar, okşamalar ve öpücüklerle göstererek partnerinizle fiziksel bir yakınlık başlatın. Hikayeler, itiraflar ve eğlenceli mizah anlatarak sevginizi ve takdirinizi açın ve ifade edin.

S3xu @ l etkinliğinizden sonra yatak odanızın sessiz kalmasına izin vermeyin. Yastık sohbeti, beynin stresi, kan basıncını ve kortizol seviyelerini düşürmeye yardımcı olan ‘sarılma hormonu’ olarak da bilinen oksitosin adı verilen hormonları salmasına neden olur.

Spire Liverpool Hastanesinde s3xu @ l sağlığı konusunda uzmanlaşmış bir pratisyen hekim olan Dr. Arun Ghosh’a göre, bu hormonlar savunmayı azaltabilir ve insanlara daha fazla güvenmemizi sağlayabilir. Öyleyse yastık sohbeti için zaman ayırın ve bırakın güven ve sevginin büyümesine izin verin.

Çocuklara İzin Yok

Siz ve eşiniz çocuk sahibi olduktan sonra bile biraz mahremiyeti hak ediyorsunuz. Hala bebek iseler, onları yanınızda tutmanız gerekir. Bununla birlikte, çocuklarınız zaten yetişkin olduğunda veya gençlik yıllarında olduğunda durum farklı olacaktır.

Nazikçe ama kesin bir şekilde, sizinkinde kalmak istediklerinde yatak odalarına gitmelerini söyleyin. Onları odalarına geçirmeyi yönetin, böylece kocanız veya karınızla özel bir anın tadını çıkarabilirsiniz. Yatak odanızda çocuklarınız varken partnerinizle romantik olmak özellikle zordur.

Romantik Zamanları Koruyun

Yatak odanız için doğru dekorasyonu seçmekte zorlanıyorsanız ve partnerinizin beğenip beğenmeyeceğini bilmiyorsanız, tatlı anlarınızın fotoğraflarını birlikte kullanabilirsiniz.

Romantik Bir Yatak Odası Nasıl Yapılır: Romantik Zamanları Saklayın
Romantik Bir Yatak Odası Nasıl Yapılır: Romantik Zamanları Saklayın

Birbirinize mutlu bir şekilde aşık olduğunuz fotoğrafları seçin ve bunları fotoğraf çerçevelerine yerleştirin. Eşinizin yatmadan önce görebilmesi için başucu masanıza veya lambanın yanına yerleştirin.

Ayrıca duvarda fotoğraflarınızı ve çerçevelerinizi asabileceğiniz veya yapıştırabileceğiniz bir alan bulabilirsiniz.

Paket servisi

Bir ilişkide yakınlığı sürdürmek basittir ancak kolay değildir. Kural, en iyi veya en kötü durumlarda sizi ve eşinizi mutlu eden bir hayat sürdürmektir. Ancak, hayatın ille de bu şekilde gitmesi gerekmez. Bu nedenle ilişkiler, uzun süre acı çekmeyi ve işe yaraması için fazladan çaba gerektirir.

Bir cevap yazın