Salon için Asma tavan modelleri


Bir odanın içini tasarlarken, odaya girdiğinizde ilk gözünüze çarpan tavanlar olduğu için, tavanlara gereken özeni göstermek çok önemlidir. Aslında, aslında, her zamanki düz beyaz ve hatta tavan, oldukça sıkıcı olduğu gerçeğinden bahsetmiyorum bile, alaka düzeyini uzun zamandır yitirdi. Tabii ki, yerleşik asma spotlara sahip çok seviyeli tavanlar çok “karlı” ve orijinal görünüyor ve alçıpan asma tavan da harika bir seçenek. Bu makalede tartışılacak olan onlar hakkında, ayrıca alçıpan tavan tasarımının bir fotoğrafını da görüntüleyebilirsiniz. Salon alçıpan asma tavan modelleri

Alçıpan tavanların fotoğraflarına baktıysanız, bunların çeşitli şekillerde, renklerde veya tasarımlarda olabileceğini fark ettiniz. Ve uygulama tarzından bağımsız olarak, bu tür malzemelerin oturma odasının iç kısmına alınması çok kolaydır.

Tavanın tasarımı farklı olabilir, yani:

  • iki seviyeli alçıpan tavan – diğer tipler arasında en popüler olanı. Sadece onu değil, aynı zamanda üzerindeki aydınlatmayı da çeşitli şekillerde dekore edebilirsiniz.
  • Üç katmanlı – çok lüks bir tasarım seçeneği, ancak tasarlamaları çok zor.
  • Sütunların üretimi kolaydır, güzel görünür, hacimlidir ve mali açıdan karlıdır. Bu seçenek, kesinlikle her türlü iç mekan tasarımı için uygundur.
  • Kemerler, sanatın en gerçek şaheseridir. Elbette pahalıdırlar ve tasarlamaları zordur. Ancak sonuç kesinlikle tüm beklentilerinizi aşacak!

İki seviyeli alçıpan tavanlar

Bu tür tavanlar sayesinde odayı büyük ölçüde değiştirebilirsiniz, çünkü kelimenin tam anlamıyla tanınmayacaktır! Ve iç mekan, alçıpan tavanla süslenmiş, ayrıca iki seviyeden çok zarif ve orijinal olacak. Tavanınız ne kadar karmaşık veya tuhaf bir şekilde dekore edilecek – bu yalnızca hayal gücünüzün ne kadar çeşitli olduğuna bağlıdır. Tavanı farklı yüksekliklerde yaparsanız ve odanın aydınlatmasını doğru bir şekilde tasarlarsanız, bu seçenek odayı bölmek için kullanılabilir. Veya bir dolap, yatak, şifonyer, masa ve çok daha fazlası gibi bazı ayrı öğeleri vurgulayabilirsiniz.

İki seviyeli alçıpan tavanların bir fotoğrafı, çocuk odalarında çok orijinal göründüklerini size gösterecektir. Sonuçta, alçıpan kullanarak, tavanda dekore edilmiş farklı, hatta olağandışı “figürler” (örneğin, bir çiçek, bir top, bir ev, güneş vb.) Yapmak için kullanabilirsiniz.

Arkadan aydınlatmalı alçıpan tavan

Tasarım aydınlatma seçeneği, öncelikle odada rahat bir atmosfer yaratmanın amacıdır. Bu çok önemlidir ve bu nedenle aydınlatma miktarı bile artık ciddi bir öneme sahip değildir, arka plana çekilir. Bir odada rahatlık yaratmak için LED şeritleri veya LED’leri kullanmak en iyisidir. Ve hepsi onlardan gelen ışık çok yumuşak ve görsel olarak mümkün olduğu için salondaki alçıpan tavanlar daha yüksek görünecektir.

Mutfakta alçıpan tavan tasarımı

Mutfakta tavanı dekore ederken kural olarak geometrik şekiller seçilir. Örneğin, odanın orta kısmını vurgulamak, yuvarlak geometrik şekiller kullanmak ve odayı ayarlamak için dikdörtgen şekiller harikadır. Yani, mutfak darsa, duvarları görsel olarak genişleteceği için kare bir tavan şekli seçmelisiniz.

Aynı zamanda, mutfağın alçak tavanları varsa, karmaşık alçıpan tavan tasarımlarını seçmeye kesinlikle değmeyeceğini unutmayın. Ve her zaman dikkate alınması gereken en önemli şey uyumdur

Alçıpan oldukça pratik bir malzemedir. 
İyi nem direncine, ses yalıtımına ve yangın direncine sahiptir. 
Bu nitelikler sayesinde, alçıpan asma tavan, yalnızca inanılmaz bir iç mekan yaratmanıza izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda bir apartman veya evin tüm sakinlerine güvenilirlik sağlayacaktır.

Küçük bir mutfakta tavan dekorasyonu
Alçıpan tavanlar ışığı “alabildiği” ve mutfağın veya herhangi bir odanın belirli bir yüksekliğini gizleyebildiği için, yalnızca yüksek tavanlı veya en az orta yükseklikte olan mutfaklarda kullanılmalıdır. 
Alçak bir tavanınız varsa, iki seviyeden oluşan bir tavan yapısı düzenleyin veya çevresine yüksekliği artırmanıza izin verecek hafif bir saçak koyun. 
Her seviyeye gelince, onlar için renk şemasını dikkatlice düşünmelisin, böylece her şey kesinlikle uyumlu görünecek!