Sarı kanepeli oturma odalarının dekorasyonu

Un salón moderno y con estilazo, con un sofá amarillo

Yani oturma odanız için sarı bir kanepe almayı düşünüyorsunuz ve buraya fikir, tavsiye ve belki de artılarını ve eksilerini görmek için girdiniz, değil mi?

Öncelikle size evimde sarı bir kanepem olmadığını ve hiç sahip olmadığımı söylememe izin verin, bu yüzden bu renkte bir kanepe ile yaşamanın nasıl bir şey olduğunu gerçekten bilmiyorum ve size “ama” varsa veya handikap.

Sizi temin ederim ki, mümkün olan en kısa sürede bir tane satın alacağım, çünkü size onu sevdiğimi söylersem, yetersiz kalıyorum.

Yani bu makalede sarı koltuklar hakkında satın alma kararını vermenize yardımcı olabilecek olumsuz bir şey söyleyeceğimi düşünüyorsanız, üzgünüm, bu olmayacak.

Sarı kanepelerin 1 numaralı hayranını buldunuz. Onlara baktığında onlarda sadece iyi nitelikler ve özellikler gören biri. Anneme, kız arkadaşıma veya kedime baktığım zamanki gibi.

Bu nedenle, oturma odalarını dekore eden döşemeli değerli kanepelere uygulanan sarı renge bir doz övgü, şimdi göreceğimiz şey. Hala ilgileniyor musun? Benimle kal o zaman.

Sarı kanepeli şık ve modern bir oturma odası

Photography Bright Bazaar

Bir oturma odasına sarı bir kanepe eklemenin, alanı aşırı doldurmamak için daha fazla renk veya doku ekleme seçeneğinden yoksun bıraktığını düşünebilirsiniz, ancak hayır; öyle değil.

Aslında kanepe pürüzsüzse, mekanda ne kadar çok desen, doku ve renk varsa, o kadar iyi olacaktır. Daha fazlası öne çıkacak. Bir mucize.

Sarı kanepeli zarif bir oturma odası

Eski Yepyeni Fotoğrafçılık

Doğal olarak altın tonlarıyla harika gidiyor. Bunu dekorasyonunuzda oturma odanızı süsleyen mobilya veya aksesuarlarda altın, bakır, pirinç vb. Olması durumunda söylüyorum.

Bu tonların yanı sıra bu çizgilerin üzerindeki odaya bakarsanız minderlerin toprak tonlarının da ne kadar harika çalıştığını görebilirsiniz.

Bunun nedeni, sarı ve toprak tonlarının renk çemberinin sıcak kısmına ait olması ve bir araya getirildiğinde sıcak ve davetkar bir palet oluşturmasıdır.

Sarı kanepe ile bitkiler ve ahşaptan oluşan bir oturma odası

Güzel Bir Karışıklık İçin Janae Hardy’nin Fotoğrafı

Oturma odasına sarı bir kanepe takmanın bir diğer erdemlerinden biri de, eğer isterseniz başka bir renk kullanmadan yapabilirsiniz, çünkü bir mekana uygulanacak renk dozu açısından kanepenin kendisi yeterli olacaktır.

Yukarıdaki resme bakarsanız, nasıl daha fazla rengin değil, ahşap ve bitkisel lifler gibi nötr tonların olduğunu, yaşam ve renk dolu bir oda olduğunu göreceksiniz.

Tabii ki bitkiler de bunun gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Ve bu da vurgulamak istediğim başka bir erdemdir: Bitkiler sarı bir koltukla harika gider. Ne kadar mükemmel olduğunu görüyor musun?

Sarı bir kanepe ile renkli vurgularla dolu bir oturma odası

Eski Yepyeni Fotoğrafçılık

Bitkiler bitki izleri veya tropikal baskılar diyor. Bir odada sergilenen perdeler, minderler, kilimler veya battaniyeler gibi diğer tüm tekstiller için akılda tutulması gereken bir şey.

Ama yine de size göstermek istediğim daha olumlu nitelikler olduğuna devam edelim.

Sarı kanepeli modern bir oturma odası

Fotoğrafçılık Tavanıma Girin

Standart bir sarı sizin için çok agresif görünüyorsa, neyse ki sevilen hardal rengi gibi daha sakin ve yumuşak olan başka birçok sarı tonu vardır.

Hardal rengi bir kanepe daha zarif ve ölçülü, daha çok… Yetişkin, daha az genç; bir şekilde koy.

Sarı kanepeli mavi bir oturma odası

Fotoğrafçılık @yellowcouchstories

Ancak dikkatli olun, hardal olduğu için çok fazla dram içeren sahneler yaratamayacağınızı düşünmeyin.

Sadece biraz daha sakin, ama yine de onu mavi gibi soğuk bir tonla birleştirmek ve efsanevi Veranda ya da çağdaş AD’ye yakışır bir sahne yaratmak için sarının gücü ve gücüne sahip.

Renkli sarı kanepeli bir oturma odası

Eski Yepyeni Fotoğrafçılık

Size söylemem gereken bir başka özellik de, sarının eklektizmle harikadır; Son zamanlarda iç mekanlarda yaygın olarak kullanılan ve her bir parçanın mekanın kahramanı olduğu bir terim veya stil.

Sarı kanepeli renkli bir oturma odası

Fotoğrafçılık @chicarthome

Doğal olarak, istediğiniz renk dolu, bugün çok moda bir oda ise, doğru kararı seçeceksiniz.

Bir boşluğa çarpıcı bir renk dozu vermek için sarıdan daha iyi renk nedir?

Yok. Garanti ederim.

Sarı kanepeli bir oturma odası

Fotoğrafçılık Papernstitch

Ancak endişelenmeyin, şimdiye kadar sadece büyük bir renk patlaması olan odalar gördüysek ve aradığınız şey daha sakin, sorun değil.

Bu satırların üzerinde güzel bir örnek var.

Oturma odasında sarı bir kanepe var, evet, ancak diğer aksesuarların dingin renkler ve nötr tonlar, tantanadan yoksun, sakin ve sofistike bir sahne yaratıyor.

Yani evet, güzel monokrom ve sakin İskandinav oturma odanızda sarı kanepe harika görünecek.

Sana ne söylüyordum. Mükemmel.

Ve şimdi, hala ilgileniyorsanız, kontrol listemde bulunan bazılarından sarı koltuklardan oluşan bir koleksiyon hazırladım. Bu kanepelerdeki sorun, sadece birini seçmenin zor olmasıdır. Ya iki sarı kanepe koyarsan?

Hadi onları görelim ve sonra sen karar ver.

Sarı 3 kişilik kanepe

Favorilerimden biri. Sarı Raoul kanepe. Modern, hafif ve konforlu 3 koltuğunda çok rahat yemek yedikten sonra dinlenmek için. Pamuklu ve keten döşemelidir ve fiyatı 799 € ‘dur. Maisons du Monde’dan buradan satın alabilirsiniz.

Daha büyük bir şey arıyorsanız, şans eseri bu aynı kanepe şezlongda veya köşe versiyonunda.

Sofá amarillo de 5 plazas şezlong esquinero by Maisons du Monde

Süper sarı bir kanepe ile keten ve pamuk döşemeli 5 koltuk. Fiyatı doğal olarak daha yüksek, 1.290 € ‘ya mal oluyor. Ayrıca Maisóns’ta, burada.

Maisóns du Monde'den kadife döşemeli sarı üç kişilik kanepe

Zarafet ve sofistike bir dokunuş arıyorsanız, kadife döşemeli bu güzel döşemeli kanepe izinizi bırakıyor. 3 koltuğu vardır, ayakları krom kaplıdır ve fiyatı 999 € ‘dur. Maisons du Monde’da da görebilirsiniz.

Aradığınız şey bir oturma odası için bir kanepe veya daha ağırbaşlı bir şeyse, bu ikisi sizi büyüleyecek.

Maisons du Monde'da sarı iki kişilik kanepe

Vintage anılarla İskandinav tarzı. Hepsi var. 2/3 koltuk ve son derece çekici. Fiyatı 379 € ‘dur ve burada Maisóns du Monde’da da görebilirsiniz.

Maisons du Monde'nin 3 plazasından Sofá cama amarillo

Diğerini daha geleneksel bir tarza sahip olduğu için seviyorum ama son derece rahat görünüyor. Ayrıca bir yatak yapar. Mükemmel. Fiyatı 3 koltuk için 799 € ve ben de Maisóns du Monde’da buldum.

Onları ilginç bulmadıysanız, burada görebileceğiniz daha birçok modeli var. Beni görenleri seçtim.

Pekala, şimdi bu kadar uzağa gittiğinize göre, sarı kanepeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Onlara ilişkin algınız bir şeyi değiştirdi mi? Bana bir yorumda söylemeni çok isterim.

Ah, ayrıca buradan haber bültenine abone olabilirsiniz, böylece yayınladığım hiçbir makaleyi kaçırmazsınız. Elbette ilginç bulduysanız.

Ve pembe, pembe bir kanepe eklemeyi düşündün mü?