Sehpa Nasıl Dekore Edilir


,,

İyi dekore edilmiş bir sehpa, oturma odanızın ambiyansını anında dönüştürme ve tamamen yeni bir düzeye yükseltme gücüne sahiptir. Bir sehpaya nasıl stil verileceğini merak mı ediyorsunuz? Mekanınıza renk katmak, alanı düzleştirmek veya ev dekorasyonunun birkaç kişisel dokunuşunu sergilemek istiyorsanız, sehpanızı dekore etmek oturma odasına stil ve işlevsellik getirebilir. Olasılıklar çok geniş olsa da, başlamanıza yardımcı olmak için en sevdiğimiz sehpa dekor fikirlerimizden birkaçını bir araya getirdik.

Sehpa Merkezinde Fikirler

sehpa fotoğraf kitabı
Sehpanız uzaktan kumandalar, dergiler ve uzun bir günün sonunda ayaklarınızı dinlendirebileceğiniz bir iniş alanı olabilirken, aynı zamanda tarzınızın canlanabileceği bir yer de olabilir. Dekoratif merkez fikirlerimizle sehpa ekranınızı bir çentik yükseltin. Taze çiçekler, bir seyahat fotoğraf kitabı, büyük bir tepsi ve sehpa orta parçaları için tonlarca daha yaratıcı seçenekle kendinizi gösterin.

Modern Parçalar

Yüzyıl ortası modern veya çağdaş stile eğiliyorsanız, temiz çizgilere ve klasik renklere sahip bir sehpa seçin ve ardından vurgular ekleyin. Mermer, tik veya cevizden yapılmış bir sehpayı geometrik bir vazo ile eşleştirin. Merkez parçası için, uzun bir pirinç tepsiyi taşlar ve çay lambalarıyla doldurun veya eşit derecede lüks bir alternatif için bunun yerine altın süslemeli bir hatıra kutusu kullanın.

Bir Kitap Yığını

Bebek fotoğraflarıyla 6x6 mini fotoğraf kitabı
İster romanlarınızı ister muhteşem düğün fotoğraf albümünüzü sergiliyor olun, yığılmış kitaplar zamansız bir sehpa merkezidir. Minimalist bir yaklaşım için, her seferinde yalnızca bir kitap görüntüleyin. Sanat eseri veya doğa resimlerini içeren bir sehpa kitabı görsel ilgi sağlarken, en son en çok satanlar sohbet başlatıcı görevi görür. Daha fazla drama için, gözü masanın etrafına çekmek için birkaç çeşit gösterin. Şu anda klasikler, yemek pişirme, bahçe işleri veya moda içindeyseniz, sehpa tasarımınız ilgi alanlarınızla birlikte gelişebilir.

Meyve kasesi

Sofistike ancak eğlenceli olan kişiselleştirilmiş bir kase, oturma odanızın ilgi odağı olabilir. Eşsiz bir kaseyi (elmalar mükemmeldir) doğrudan sehpanızın üzerine koyarsanız, günlük meyve servisinizi unutmayacaksınız. Ayrıca, dekorunuza eğlenceli bir dokunuş katacak.

Dış Mekanı İçeri Getirin

özel vazolarÇiftlik evi estetiğini yakalamak için sehpa stilinize yeşillik ekleyerek dış mekanı içeri getirin – kesme çiçekler veya saksı bitkileri ferahlatıcı bir his verir. Ahşap dekor da doğal bir dokunuş sağlar. Karşılama hissi veren unsurlarla yüzeyini süsleyin – birkaç taze çiçeğe sahip basit oyulmuş vazo veya küçük sütun mumları gösteren bir fener ev gibi bir hava sağlar.

Mevsimlik Yapın

Koltuğunuzdaki kırlentleri mevsimden mevsime değiştirmekten başka bir şey sevmiyorsanız, sehpanız için de aynı yaklaşımı benimseyin. Mevsimsel olarak uygun çiçeklerin basit bir aranjmanı, ücretsiz mumlar ve sehpa kitaplarıyla birlikte tek yapmanız gereken.

Noel fotoğraf kitabı
İlkbahar ve yaz aylarında, özel mason kavanozlarında renkli taze çiçek buketleri tercih edin. Ardından, sıcaklıklar düştükçe sonbahar yapraklarının dallarını bir vazoya yerleştirin. Poinsettia, kış için klasik bir seçenektir ve yaprak dökmeyen bir çelenk de aynı derecede uygundur.

Koleksiyon Ürünleri Görüntüle

Pirinç dekoratif objeler veya kişiselleştirilmiş kupalar gibi eşyaları toplamayı seviyorsanız, favorilerinizi sehpanızda sergileyin. Tasarım estetiğinizi sergilemenin ve masa düzenlemenize karakter katmanın harika bir yolu.

Kokteyl Sehpa

özel içki kapları
Sık eğlenceler için, lüks bir estetik için bardak ve şişe koleksiyonunuzu sergileyin. Masanızın ortasında aynalı, gümüş veya cilalı metal bir tepsi ile başlayın. Ardından, çeşitli şekil ve stillerdeki özel sürahilerle doldurun. Son dokunuş olarak, birkaç etkileşimli öğe getirin – kişiselleştirilmiş oyun kartları destesi ve dama seti, dekor olarak ikiye katlanan parti oyunlarıdır.

  Ev Dekorasyonu banner reklamı

Dekoratif Heykel

Normal vazo veya çiçeği dekoratif bir heykel ile değiştirin. Bu, basit, klasik bir görünümden vazgeçmeden ayırt edici bir görünüm oluşturmak için mükemmeldir. Bu heykelin etrafını deniz kabukları veya eski kül tablaları gibi benzersiz eşyalarla çevreleyebilirsiniz.

Sehpa Nasıl Taranır

İster kare ister yuvarlak bir sehpa, ahşap veya cam bir sehpa veya hatta saklama alanı olan bir sehpa ile çalışın, bir sehpa merkez parçasını şekillendirmenin sayısız yolu vardır. Çeşitli yüksekliklerde nesneler kullanmak gibi çarpıcı bir masa manzarası yaratmak için biraz bilim var, ancak sihir esas olarak taze çiçekler, sehpa kitapları, tepsiler ve beklenmedik nesnelerin sanatsal bir karışımından geliyor. İşte kullanmak, kendi evinizde hemen deneyebileceğiniz, vazgeçilmez dekorasyon formülümüzdür. Sehpanızı göz alıcı ancak işlevsel bir şekilde şekillendirmek için ipuçlarımızı izleyin.

Temeli Bir Odak Noktası ile Belirleyin

Öne çıkacak büyük bir veya iki parça seçin. Bu bir vazo, kavanoz, büyük bir tepsi veya heykelsi bir nesne olabilir. Sehpa dekorunun geri kalanını bu parça etrafında şekillendireceksiniz. En önemli iki odak noktası önerimiz büyük tepsiler ve vazolardır. Odak noktanız olarak bir vazo veya kavanoz seçerseniz, onu düzenli olarak taze yeşillik, sahte sulu meyveler veya taze çiçeklerle doldurma avantajına sahip olacaksınız.

Değişen Düzeyleri Dahil Edin

sehpa dekoru
İyi bir sehpanın anahtarı, hem doku hem de yükseklik bakımından çeşitliliktir. Bu, zar zor görebileceğiniz uzun, kırılabilir bir vazoda çiçek aranjmanı anlamına gelmek zorunda değildir. Seramik mumlar, istiflenmiş kutular, kaseler ve orta büyüklükteki heykelsi nesneler gibi şeyler, yükseklikle oynamanın kolay yollarıdır.

Bir Koşucu Ekle

Osmanlı gibi döşemeli bir sehpanız varsa, desenlerle oynamak için bir koşucu kullanmayı deneyin. İsterseniz üstüne bir tepsi ekleyebilirsiniz, ancak kendi başına yeterince görsel ilgi katacaktır.

Küçük Dekoratif Biblolar Yerleştirin

sehpa dekoruBoşlukları dolduran tam doğru boyutta daha küçük dekoratif objelerin kullanılması, kurulumun estetik açıdan hoş olmasına yardımcı olacaktır. Aksesuar seçerken genel olarak tablonun temasını düşündüğünüzden emin olun. bennbir mum, mum kokusu ve bir kutu kibrit ekleyin: bir mum yakmak oturma odanızı iki saniye içinde daha rahat hale getirecektir.

Sepetle Organize Edin

Sehpanızda bir ton depolama alanıyla çalışmıyor musunuz? Sorun değil. Küçük ama şık bir saklama sepeti, eşyaları saklamak için ekstra alan sağlamak için sehpanızın hemen altına kayabilir.

Maksimalist Yapın

sehpa dekoru
Çok fazla iyi şey harika olabilir, özellikle sehpanızı dekore etmek söz konusu olduğunda. Kahve sehpanızın ev dekorunu bir dizi kitap, mum, dergi, avlanma ve süs eşyaları ile doldurun ve mükemmel miktarda stil sağlayın.

Simetri ile Süsleyin

Sehpanızı dekore ederken, yerleştirmenin de önemli olduğunu unutmayın. Merkezdeki bir bitki teraryumu ile ayrılmış iki kitap yığını gibi simetrik bir kurulum, herhangi bir sehpa yüzeyini anında güncelleyecektir.

Birkaç Sevimli Bardak Ekleyin

özel bardak altlıkları
Birkaç göz alıcı bardak altlığı, sıkıcı bir sehpa için harikalar yaratabilir. Oturma odanıza bir kişilik patlaması getirmek için sehpanızda bir veya iki sanatsal özel bardak altlığı kullanın.

Şık Bir Kurulum

sehpa dekoru
Tek bir dekor vurgusu, bir sehpanın üzerinde bir açıklama yapmak için gereken tek şey olabilir. İster renkli bir tepsi ister cesur bir kitap olsun, yalnız (ama çekici) bir dekoratif nesne sehpa üzerinde büyük bir etki yaratabilir.

Sarma

Sehpa dekorunuzu her yıl değiştirebilir veya mevsimlerle birlikte ilerleyebilirsiniz. Neye karar verirseniz verin, bu basit kurallara uymanız, dekorunuzun benzersiz ve kişisel olmasını sağlayacaktır. Sehpanızı nasıl dekore edeceğiniz konusunda daha fazla fikre ihtiyacınız varsa, mükemmel kişisel dokunuş için ev aksanlarımıza bakın.

Fotoğraf kitapları tasarım örneklerini, aile fotoğraflarını veya başka herhangi bir şeyi sergilemek için harika sehpa eklentileridir. Bekleyen konuklar için mükemmel konuşma başlangıçları veya okuma materyalleri yaparlar. Yani bir ofis, misafirhane veya eviniz için sehpa teşhir malzemeleri arıyorsanız, aradığınız yer biziz. Favori sehpa fotoğraf kitabı fikirlerimizi inceleyin.

Ayrıca ilgi çekici: