Şık Bir Oturma Odası için 9 Şaşırtıcı Yaratıcı Perde Fikirleri

Çoğu insan mutfağa evin kalbi diyor, ancak oturma odanız her şeyin gerçekleştiği yerdir. Aslında bir anket, Amerikalıların bu odaları eşit derecede değerli gördüklerini gösteriyor.

Sonuçta, oturma odanız saatler geçirdiğiniz, arkadaşlarınızı eğlendirdiğiniz veya en sevdiğiniz dizileri art arda izleyerek geçirdiğiniz yerdir. Boş zamanlarınıza bir sınıf dokunuşu getirmek için bu harika perde fikirleriyle hak ettiği ilgiyi gösterin.


Ayrıca Oku:


  1. Güneşin Girmesine İzin Verin

Boynunuzu soluyan komşularınız olmadığı sürece, şeffaf perdeler oturma odaları için harika bir seçenektir. Küçük odalara lüks doğal ışık ve ferah bir çekicilik katmanın harika bir yoludur.

TV ekranınızdaki parlamayı azaltır ve mobilyalarınızı doğrudan güneş ışığından korurlar. Yine de dış mekana içeriden bakmanıza izin veriyorlar.

  1. Cesur Renkli Perde Fikirleri

Kırmızı veya bordo oturma odası perdeleri, odanıza dramatik bir hava katar. Pastel sarı, beklenmedik bir tezahürat katıyor. Her damlada birden çok renk, ilginç doğanızı gösterir ve mekanınıza rahat bir hava katar.

  1. Renkli Trim

Renkli kreasyonlarla dışarı çıkmak istemiyorsanız, kontrast süslemeli nötr bir temel renk düşünün. Yumuşak mobilyalarınızda eşleşen renk patlamaları ile birleştirildiğinde, bu tür perde tasarımları özel bir küratörlük hissi yaratır.

  1. Renk engelleyici

Perdelerinizin üzerinde renkli bloklar bulunan nötr tonlu bir oturma odasını canlandırın. Kontrast süslemeden daha göz alıcı bir şey isteyen ancak tam renkli perdelere bağlı kalmak istemeyenler için orta zemindir.

  1. Yerden Tavana Perdeler

Mümkün olduğunca fazla yer kaplayan perdeler tavanınızın daha yüksek görünmesini sağlayabilir. İnkar edilemez derecede lüksler ve zengin ve sıcak bir ortam yaratıyorlar.

  1. Özel Baskılar

Gerçekten benzersiz bir his için, kendi tasarımlarınızı içeren özel perdeler gitmenin yolu. Tarzınıza uyacak desenler ve çiçekler icat edebilir veya hepsini odanızın temasına ve dekoruna uygun el yazısı bir senaryo ile söyleyebilirsiniz.

  1. Tafta Perdeler

Soluk pastel renkli tafta perdeler, romantik kadınsı bir görünüm yaratmak için idealdir. Bu güzel perdeler aynı zamanda bol miktarda ışığın içeri girmesine izin verir ve çağdaş mobilyalarla çarpıcı bir kontrast oluşturabilir.

  1. Metalik Dokunuşlar

Metalik vurgular şu anda çok sıcak ve bunları oturma odaları için perde tasarımlarına da dahil edebilirsiniz. Perdelerinizdeki ince iplikler veya altın, gümüş veya bronz pırıltılar, en sessiz renk düzenine bile anında cazibe katar.

  1. Puddle Gücü

Pencereleriniz için çok uzun olan ve aşağıdaki zemine su biriktiren perdeler çok lüks görünüyor. Pencereleriniz tam olarak kare değilse veya zemininiz seviyeden biraz daha düşükse kullanmak için idealdirler.

İçerdiği tüm fazla kumaş sayesinde çamurlu perdeler, kısa emsallerine göre de daha iyi yalıtım sağlar.

Daha fazlasına mı ihtiyacınız var?

Bu harika perde fikirleri, hareket halindeyken yaratıcı meyve sularınızı aldı mı? Daha harika tasarım seçenekleri için web sitemize göz atın.

Evdeki her oda için iyi bir ipucu seçkimiz var.

Bir cevap yazın