Sıkılmış köpekler için en iyi interaktif köpek oyuncakları

Yeni evcil hayvan sahiplerinin en büyük şikayetlerinden biri, evcil hayvanlarının evde yalnızken yaptıkları yıkıcı davranışlardır.
Sıradaki bahçe yatakları ve kıyafetleri sıkılmış köpekler için bir numaralı hedef. Ne kadar olursa olsun köpek yürüyüşü ve etrafınızdayken size gösterilen ilgi, sıkılmış köpekler hiçbir köpek oturmadan oynayacaktır.

Pek çok köpek, yapacak bir şeyleri olmadığında durumu daha da kötüleştiren ayrılık kaygısından muzdariptir. Houdini’nin kendisinden daha iyi kaçış planlarını çiğnemek, kazmak, yapmamaları gereken yerlerde bırakmak, ulumak ve yapmak. Bunların hepsi endişeli ya da sıkılmış tüylü bir arkadaştan kaynaklanabilir.

Oyuncaklar olmadan sıkılmış köpek

Köpek davranışının yıkıcı olmasına gerek yoktur. Bekleme süresini kısaltmak ve yaramaz köpek yavrusu bir yıldız öğrenciye dönüştürmek için tüylü arkadaşınıza interaktif oyuncaklar verin.

Köpeklerin bol miktarda fiziksel ve zihinsel uyarılmaya ihtiyacı vardır. Köpeğinizin zihnini çalıştırmak, hayatını daha az stresle zenginleştirecek ve köpeklerin yapmayı sevdiği şeyi yapma fırsatı verecektir – oynamak, uyumak ve yemek!

Köpeği mutlu edecek interaktif oyuncaklar listemiz için okumaya devam edin.

1. KONG

KONG, en başarılı ve orijinal interaktif köpek oyuncaklarından biridir. KONG’nin kurucusu Joe Markham, eğitimli köpeği kayaları ve sopaları çiğnemekten tehlikeli bir şekilde hoşlanınca oyuncağı icat etti. Joe, bir motoru tamir ederken, köpeğini kayalardan araba parçalarını fırlatarak çekmeye çalıştı. Köpek lastik bir askıya aldı, Joe’nun beyin dalgası vardı ve gerisi tarih.Etkileşimli KONG oyuncağı

KONG’ler, bir köpeğin çiğnemesi için tatmin edici olan dayanıklı, yumuşak kauçuk malzemeden yapılmıştır.

KONG nasıl çalışır?

KONG’ler, bir atma ve oyun oyuncağı olarak kullanılmasının yanı sıra, köpeğinizin kademeli olarak çalışması için her türlü ikramla doldurulabilir. Kabak ezmesi, tavuk ve bezelyeden, mama, peynir ve vejeteryan parçalara. KONG’ler, içindeki yiyeceği bırakmak için KONG’yi yalarken ve kemirirken arkadaşınızı saatlerce eğlendirebilir.

KONG’ler fırlatıldıklarında her yöne zıplarlar ve köpekleri meşgul etmek için dışarıda bırakılmaları harikadır.

2. Yiyecek yapboz oyuncakları

Piyasada köpekler için birçok farklı yiyecek yapboz oyuncakları bulunmaktadır. Köpeğinize yemeklerini bir yapboz oyuncağında sunun ya da krem ​​peynir, avokado veya köpeğinizin yemek zevkini ne olursa olsun doldurun. Bu oyuncaklar, yalnız bırakılan köpekler üzerinde sakinleştirici davranışsal etkilere sahip olduğu bilinen yalama ve çiğnemeyi teşvik eder.

3. İnteraktif oyuncak asılı

Köpeğiniz kolay sıkılırsa, interaktif bir asılı oyuncak onlar için harika olur. Burada çevrimiçi bulduğumuz gibi asılı oyuncaklar, bungee tarzı bir ip üzerinde bir çıngırak topu ve ucunda dayanıklı bir halka içerir.

Asılı bir oyuncak nasıl kullanılır?

İnteraktif oyuncağı çit, ağaç dalı veya pergola gibi sağlam bir tabana asın. Köpeğiniz bungee ipi ile halat çekerken kayış geri çekilecektir.

Top sallandıkça serbest kalması için topa biraz mama koyun. İşte köpeğiniz için saatlerce süren eğlence.

Köpek sıkıntısını gidermek için ipuçları

Tüylü arkadaşınızla günde en az 30 dakikayı oyun oynamaya ayırın. İşe gitmeden önce köpeğinizi sabah yürüyüşe çıkarmak, siz uzaktayken daha uzun süre dinlenmesine ve dinlenmesine yardımcı olacaktır.

Yakında bir ara tatillerde mi gidiyorsunuz? Tüylü en iyi arkadaşınızla oturan bir köpek için bir Airtasker kiralayın!

Bir cevap yazın