Sıkıştırılmış toprakla inşa edilmiş kır evi

Yapısında sıkıştırılmış toprak tekniğinin hakim olduğu bir kır evi tasarımı. Çevre dostudur ve doğal çevre ile mükemmel bir şekilde bütünleşir. Bu güzel evin cephesinin ve planlarının altında keşfedin.

Kir duvarlı kır evi tasarımı
Ana cephe | Mimari tasarım: FabrikG – Via: Inhabitat

İnşaatçılar tekniğini kullandı sıkıştırılmış toprak duvarlar için ve bölgede bulunan taş yığma duvarlarla incelikle birleştirilmiştir. Pencereler ve bambu terasta uyumlu mimari topluluk çıkma çatıları tamamlamak için.

Plan: iki tanımlı bölge

Büyük kır evi planı
ev planı

İnşaat kırsal bir ortamda olduğu için yollar ve teraslar açık olabilir. Bu durumda oturma odası, yemek odası ve mutfak gibi sosyal alanların yatak odalarının özel alanı ile net bir şekilde ayrılması söz konusudur.

Evin merkezi açık olup, ana girişin bir cephede olduğu ve ana cephede doğal peyzajın geniş bir manzarasına sahip bir terasın bulunduğu yerdir.

Rustik ve modern kır evinin ana cephesi
Cephenin tam görünümü

Ekipman ve iç yapı

Evin içi, sıkıştırılmış toprak duvarların bitmiş inşaat tarzını korumaktadır. Tavanın tamamı ahşap kaplı olup, aynı malzemeden kirişler seri olarak yerleştirilmiştir.

Doğal ahşap mobilyalarla mutfak tasarımı
Mutfak – yemek odası

Mobilya takımlarının tasarımında doğal tondaki ahşap korunmuştur. Donanımın düz ve basit hatları, rustik ile modern arasında ince bir geçiş sağlar ve iyi bir sonuç verir.

Pürüzsüz renkli duvarlara sahip modern banyo tasarımı
Banyo tasarımı
Sabit güverteli kır evi yatak odası tasarımı

Soğuk gecelerde duvarların yapı malzemesi onları sıcak tuttuğu için odalar doğal olarak klimalıdır. Çapraz havalandırma ve tavan yüksekliği sayesinde güneşli bir günde serin ortamlar sağlar.

Basit ve modern ahşap yemek odası tasarımı
Kapalı yemek odası

Daha fazla fikir için lütfen şu adrese gidin: Kır evi stilleri

Tasarım: FabrikG

Fotoğraflar: Paola Vásquez Gonzales

Via: Issız

İnşaatta sıkıştırılmış toprak nasıl kullanılır

Evinizi bu tekniği kullanarak inşa etmeyi planlıyorsanız, bunu kullanmanın iki yolu olduğunu aklınızda bulundurmalısınız:

1. Duvarlar stabilize sıkıştırılmış toprak, Toprağın çimento ile karıştırılmasından ve bu şekilde daha fazla yük kapasiteli duvarlara veya taşıyıcı duvarlara sahip olmaktan kaynaklanır. Bu malzemeye ekonomik bir alternatif olarak toprak ve çimento tuğlalı duvarlar (adoblok) kullanabilirsiniz.

2. Dünya sentetik bağlayıcılarla sıkıştırılmışBu, örneğin duvarın termal kapasitesinin artırılmasına izin verir, dışarıdan veya içten kullanılır. Çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir ev inşa etmeyi planlıyorsanız, bu ikinci seçenek bu özellikleri azaltır. Alternatif olarak, sürdürülebilirliği korurken kerpiç veya kerpiç kullanabilirsiniz.

Mevcut inşaat tekniklerini kullanan bir kerpiç ev güvenlidir ve ılıman, az yağışlı veya kurak iklimler için idealdir.