Sıva veya dekoratif sıva tekniği

Styronit sıva , sıva kum fiyatları , brüt beton sıva , beton efekt sıva , alçı sıva boya m2 fiyatı , duvar saten alçı fiyat , ytong sıvası , ytong sıva , perlitli sıva nedir , sıva boya fiyatları , pamuk sıva , canlı sıva nedir,

O dekoratif sıva Onlara çok güzel bir görünüm, renk vermesine ve korumasına rağmen tam olarak bir duvar boyama tekniği değildir. Elde edilen etki mermere benzer, yukarıdakilerin hepsine ek olarak yumuşak bir doku ve kadifemsi bir parlaklık verir. Uygulaması iç mekanlarda yapılmaktadır.

styronit sıva , sıva kum fiyatları , brüt beton sıva , beton efekt sıva , alçı sıva boya m2 fiyatı , duvar saten alçı fiyat , ytong sıvası , ytong sıva , perlitli sıva nedir , sıva boya fiyatları , pamuk sıva , canlı sıva nedir,

Bu tekniğin uygulanmasında kullanılan malzeme, boyanabilen bir tür macun olan ve çoğu boya mağazasında veya inşaat malzemelerinde bulunan alçıdır.

Kaplama yapmak için kullanılan araçlardan bazıları spatula, çelik mala, zımpara kağıdı, bez veya çekiştir. Ve gerekli malzemeler arasında sıva, renklendirmek için leke, sızdırmazlık astarı veya sızdırmazlık sabitleyici ve balmumu sayarız.

Sıva için Yüzey Hazırlığı

Yüzey pürüzsüz, kuru, yağ ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Duvarlarda kusurlar varsa, herhangi bir boyayı uygulamadan önce bunları olduğu gibi onarmaya çalışın. Onarımlar yapıldıktan sonra, kap üzerindeki talimatlara göre hazırlanmış bir veya iki kat astar veya sızdırmazlık sabitleyici ile kapatmanın zamanı gelmiştir.

Bu tekniğin uygulanabileceği yüzeyler beton, alçı, ahşap veya karton olabilir.

Sıva uygulama şekli

Lekeyi sıva ile karıştırırken, fazla materyali leke veya renklendirme olmadan bırakmamak için içindeki fazla suyu çıkardığınızdan ve iyice karıştırdığınızdan emin olun.

Sıva uygulaması sırasında, mala ile tamamen kaplanana kadar yüzeye yayın. İkinci olarak işlemi tekrarlayın. Yüzey kaplanana kadar veya kap üzerindeki talimatlara göre gerekli katları uygulayın. Arka katlar ön kat henüz ıslakken uygulanmalıdır.

İş bittikten ve malzeme kuruduktan sonra, daha büyük bir parlaklık ve hassas bir yüzey elde etmek için alanı pamuklu bez üzerine sürülmüş balmumu ile perdahlamalı veya cilalamalısınız.

Aşağıdaki video, bu işin nasıl yapılacağına dair bir örnektir. Gerekli tüm adımlar bunun içinde detaylandırılmıştır.

İlgili konular:
Bir sünger veya süngerle boyayın
Çatlak veya dörde bölünmüş teknik
Duvarlarda sulu veya sırlama tekniği