Size en uygun yatak tipini nasıl seçersiniz?

Her biri için mükemmel yatağı seçmek, bilinçli ve metodik bir şekilde yerine getirmemiz gereken bir görevdir, çünkü uyku şeklimize bağlı olarak, şu anda piyasada satılan pek çok yatak arasından bir tür yatağa ihtiyacımız var.

Bu sebeple farklı uyku şekillerini ve her biri için en uygun yatağı sizler için mükemmel bir model bulabilmeniz için derledik.

Bunu öğrendikten sonra, mağazada deneyebilir veya daha iyisi, evinize gönderebilir, çevrimiçi yatak mağazalarından satın alabilir ve uygun olup olmadığını görmek için birkaç gün evde deneyebilirsiniz.

Bu nedenle, uyguladığımız en yaygın farklı uyku biçimlerine göre bunlar en uygun yatak türleridir:

Yan uyuyanlar için yatak tipi:

Yan yatanlar genellikle orta sertlikte, çok sert veya çok yumuşak olmayan, omuzlara ve kalçalara uyacak, ancak omurgayı düz tutan bir yatağa ihtiyaç duyar.

Cep yaylı yatak
Cep yaylı yatağın yapısı

Günümüzde teknolojik olarak üstün bir şekilde geliştirilmiş yaylı şilteler, omuzların ve kalçaların kıvrımlarına uyum sağlayacak kadar yumuşak ve aynı zamanda omurgayı hizalı tutarak sağlam olmaları nedeniyle bu vakalar için iyi bir seçenektir.

Sırtüstü uyuyanlar için yatak tipi:

Bu durumda şüphesiz ki en iyi yatak türü, vücudu düz tutan, boynu ve omurgayı güçlendiren, bu duruşu zaman içinde zahmetsizce sürdüren daha sıkı yataklardır.

HR yatak yapısı

Bu anlamda 25 Kg’dan fazla köpük yoğunluğuna sahip HR (High Resilience) şilteler veya sürekli ipli yaylı şilteler, sağlam ancak sert olmadıkları ve vücudu düz ve destekli tuttukları için en iyi seçenektir. tüm uzunluğu boyunca.

Karnında uyuyanlar için yatak tipi:

Uyku pozisyonunuz aşağı dönükse, buna en uygun yatak türü, orta sertlikte ancak çok fazla uyum sağlayandır. Bu sayede göbek ve göğüs yatağı batırır, ancak bu tip yatak bu bölgelerde çok fazla baskı oluşturmadığı için sırt ve boyun zarar görmez.

Hafızalı köpük şilte yapısı

Hafızalı köpük şilte yapısı

Bu nedenle, bu tür bir duruş için 25 – 40 kg (orta / yüksek) yoğunluğa sahip hafızalı sünger şilteler, bu gereksinimleri karşılayan yataklardır.

Çok hareket edenler için yatak tipi:

Birçok kişi sabit bir pozisyonu benimsemeden gece boyunca sürekli olarak pozisyon değiştirir. Bu durumlarda, orta sert bir yatak en uygun olanıdır, çünkü bu tip yatak farklı duruşlara uyum sağlar.

Vücudu bazı pozisyonlarda sağlam tutmayacağı için çok yumuşak olanı, diğerlerinde de yüksek sertlikle çok sert olanı tavsiye edilmez.

Bu durumda, benzer şekilde, orta / yüksek yoğunluklu bir HR şiltesi en çok tavsiye edilen şey olacaktır, çünkü benimsenen pozisyondan bağımsız olarak, şilte buna göre ayarlanacaktır.

Çiftler için yatak tipi:

İki kişi uyuyan yataklar, ağırlığı eşit olarak dağıtmalı ve hareket bozukluğunu ortadan kaldırarak her kişinin kişiselleştirilmiş ve rahat bir uyku deneyimi yaşamasını sağlar.

Bu nedenle, lateks, cep yayları veya hafızalı köpükten yapılmış bağımsız yataklara sahip şilteler, her birinin hareketini izole ettikleri ve hiçbirinin diğerinin hareketlerini fark etmesine neden olmadıkları için en uygun olanlardır.

Dinlenme dünyası çok geniştir, ancak neyse ki bugün mükemmel yatağı bulmak için her türlü pozisyon, ağırlık ve diğer özellikler için yataklarımız var.

Umarız size yardımcı olmuştur ve her zaman söylediğim gibi, herhangi bir sorunuz varsa, cevaplamaktan mutluluk duyacağımız bir yorum bırakın.

Bakınız: Daha İyi Uyku İçin Yatak Odanıza Ekleyebileceğiniz 7 Bitki