Size İlham Verecek 69 Muhteşem Gri Salon Tasarımları

Siyah ve beyaz, gri arasındaki bir karışım tanım gereği nötrdür. Gri oturma odası fikirlerinin farklı versiyonları olabilir. Bu renk sıcak veya serin, karanlık ve dramatik veya parlak ve güzel olabilir. Ve odanın bir unsuru olarak gri mobilyalarda veya gri oturma odası duvarlarında bile kullanılabilir. Ben griye çok yakınım, ama sadece trim doğruysa. Oturma odanızı beyaz boyamak istemiyorsanız, ancak alanı güzel ve parlak tutmak istiyorsanız, soluk gri harika bir alternatiftir. Eğer griyi seviyorsanız, bu gri oturma odası fikirleri sizi şaşırtacak!

  • bohem evler,
  • villa salon dekorasyonu,
  • büyük balkon dekorasyonu,
  • salonda ayna dekorasyonu,
  • kelebek ayna duvar dekoru,
  • yazlık villa dekorasyonu,

Mükemmel sonuç, yine de, gri için vurgu renkleri ile birlikte geldiğinde gelir! Ama soru şu ki, gri ile olan nedir? Mavi ve gri bir oturma odası iyi bir örnektir! Gri düz, sıkıcı bir renk olabilir, bu nedenle diğer renklerin serpintileriyle birlikte tonunuzu dikkatle seçin! Ya da neden açık gri bir oda yaratmıyorsunuz?

İlham için gri oturma odası fikirleri

Gri odalar, ev dekorunuzu yenilemeye başlamak için harika bir yoldur. Özellikle evinizdeki en önemli odalardan biri olan oturma odası. İnsanların çoğu zamanlarının çoğunu orada geçirme eğilimindedir. Yani, gri rengi seviyorsanız, bazı gri odalara sahip olmak size mükemmel şekilde uyacak! Birçok tonda gelen nötr bir renktir. Böylece, minimal, klasik ama yine de şık ve benzersiz bir şeyi seven insanlar için en iyi seçimdir.

Aşağıda gri odaların nasıl göründüğünü görmek için kontrol edebileceğiniz bazı fikirler var! Renkli, mobilyada veya farkı yaratan küçük detaylarda olabilirler. Dürüst olmak gerekirse, liste sonsuz!

Gri kesit

Gri bir oturma odasına sahip olmanın en basit yoluyla başlayalım: bölümler ve kanepeler. Burada kullanabileceğiniz gri tonlar, soluklardan daha koyu gri tonlara kadar sonsuzdur. Mobilyaların materyalleri, oluşturulan vibe söz konusu olduğunda da önemli bir rol oynar. İpek, kadife ve diğer lüks kumaşlar, mekanın sofistike ve şık görünmesini sağlayacak!

Bazıları gri bir kanepenin sıkıcı veya yaratıcı olmadığını düşünebilir. Katılıyorum. Her zaman popüler olan gri kanepe, evdeki diğer mobilyalardan daha fazla dekorasyon potansiyeline sahiptir. Sonsuz stiller ve kombinasyonlar için ideal temel renktir.

Daha fazla renk ve doku eklemek için yastıklar kullanın ve sepetleri atın. Yaz aylarında, oturma odası tarzınızı tamamlayan canlı renklerde veya desenlerde ince ve hafif atışlar kullanın. Kışın, ekstra konfor için daha sıcak tonlarda daha ağır kumaşları tercih edin. Atarlar, gri kanepenizi kolay ve ucuz bir şekilde dönüştürmek için idealdir. Kontrast bir renk veya malzeme seçin ve oturma odanızın ortamını saniyeler içinde değiştirin!

İdeal tuval rengi

Gri, duvarlarınızda tuval olarak kullanılabilen bir renktir. Tarafsızlığı ile size başka aksanlarla oynama şansı verir. Diğer öğelerin öne çıkmasına ve oturma odasının odak noktası haline gelmesine gerçekten izin verir. Aynı zamanda, odanın geri kalanını – duvarlarınızı – daha dolgun ve serin görünmesini sağlar.

Parlak desenli renkli bir oturma odası. Bu muhtemelen gri ile neler olduğu konusunda aklınıza gelebilecek soruyu cevaplar. Resim, gri duvarlarla uyumlu bazı renkleri kolayca gösterebilir! Gördüğünüz gibi, gri için bu durumda kullanılabilecek birkaç vurgu rengi var! Kombinasyon daha fazlasını istediğinizi bırakır! Kesinlikle gri oturma odanıza daha fazla renk eklemek için harika bir yoldur!

Burada da sofistike bir gri tonu, parlak zingy renklerinin dramatik etkisini vurgular. Parlak pembe ve sarı şovu çalanlardır.

Şaşırtıcı bir gri ve sarı oturma odası için sarı rengin gri ile ne kadar mükemmel gittiğini görün. Sevdim! Ve bu durumda üstteki kiraz kullanılan gri mobilya gibi görünüyor. Farklı mobilya renklerinin ne kadar mükemmel bir şekilde bir araya geldiğine ve bu inanılmaz tasarımı nasıl getirdiğine dikkat edin.

Gri oturma odası duvarları, en sevdiğiniz cesur sanat eserleri için mükemmel bir zemin oluşturur. Parlak baskılar veya çarpıcı resimler kullanın ve renklerini oturma odanızdaki aksesuarlar, yastıklar veya kumaşlar gibi diğer öğelerde referans aldığınızdan emin olun.

Vintage nesneleri ve mobilyaları seviyorsanız, gri bir oturma odası da koleksiyonunuzu sergilemek, sıcaklık ve karakter eklemek için ideal tuvalinizdir. Kendi benzersiz alanınızı yaratmak için stilleri ve renk tonlarını karıştırın.

Çoklu gri oturma odası tonları

Aynı renkte ama farklı tonlarda oturma odası fikirleri ? Evet! Oturma odanızda farklı gri tonları kullanamayacağınızı kim söyledi? Bunun yerinizin çok sıkıcı ve sıkıcı görünmesini sağlayacağından korkuyorsanız, bizi dinleyin! Bu inanılmaz ev dekorasyonu için yapabileceğiniz en şık seçeneklerden biridir. Alternatif olarak, gri tonların monotonluğunu kıracak bazı nötr renkli yastıklar veya çerçevelerle renklendirebilirsiniz. Bununla birlikte, yumuşak bir ton daha koyu bir tonla iyi gider. Bu durumda olduğu gibi.

Ve eğer isterseniz, tam tersini yapabilirsiniz. Duvarlarınız için koyu bir gölge ve mobilyalar için daha yumuşak bir gölge seçin.

Uzman ipucu: Bu durumda, yeri öne çıkarmak için kalın renkli yastıklar kullanılması tavsiye edilir! Ve voila, tıpkı mükemmel bir gri oturma odanız olacak gibi!

Burada, bu oturma odasında kullanılan gri tonlarıyla mükemmel uyum sağlayan yastıklar gibi bazı kalın mavi tonları görebilirsiniz. Koyu mor da yapabileceğiniz başka bir iyi renk seçeneğidir.

Yalnızca yumuşak gri tonlar kullanın

Yumuşak gri, özellikle grinin duvarlarınız için çok koyu bir renk olduğunu düşünüyorsanız, hala bir çözümdür. Belki, bu durumda bunu yeniden düşünmelisin! Yumuşak gri tonlar, evinizin iç mekanında anında harika bir huzur hissi yaratır. Oturma odanız yeterince büyük ve çok fazla doğal ışık geliyor mu? O zaman bahsettiğimiz bu yumuşak tonları kullanmak harika bir fikir. Tüm iç mekanınızı yenileyecek ve harika görünmesini sağlayacaktır!

Serin ve sofistike, orta gri, sıcak, grenli ahşap kaplamalar için mükemmel bir folyodur. Basit olmasına rağmen, doğranmış kütüklerle dolu aşağıdaki kutu şömine çevresi göz alıcı bir odak noktasıdır.

Yumuşak gri, yukarıdaki iki örnekte görebileceğiniz gibi inanılmaz derecede çok yönlüdür. Lüks ve sofistike bir görünüm katıyor ve metalik bakır veya altın tonlarıyla harika çalışıyor. Aynı zamanda güzel ağır ahşap mobilyalara eşlik ederek alanı daha açık ve daha hafif hale getiriyor. Aynı zamanda, minimalist tasarımlar için mükemmel olan nihai modern renktir. Şık mobilyalar ile mükemmel bir şekilde çalışır ve sıra dışı parçaların ve nesnelerin öne çıkmasını sağlar. 

Gri oturma odası duvarlarıyla uyumlu renkler

Bu Brookville, New York evinin oturma odasındaki renk grisinin monotonluğunu kırmak için iç mimar Andrew Raquet gümüş, altın ve çok sayıda desen kullandı. Gri için bu özel vurgu renkleri herkesin seveceği benzersiz bir dekor yaratır. Görkemli, aristokrat görünüme katkıda bulunan özel detaylarla kraliyet gibi görünüyor! Ancak, bazı gri mobilyalarla aynı görünüme sahip olabilirsiniz. Bu, genel olarak odayı değiştirmek istemediğinizde kullanmak için harika bir tekniktir.

Larette, bu çağdaş California çiftlik evini dışarıya açılan mavi-gri oturma odası duvarlarıyla tasarladı. Yumuşak renk parlak doğal ışıkla çalışır.

Ayrıca, çimento gri tonlarını kullanmak mükemmel bir sonuç elde etmek için güzel bir yol olabilir. Bu şekilde açık gri bir odanız olabilir ve daha fazla ayrıntı ekleyebilirsiniz. Örneğin, bu durumda duvarlar ve mobilyalar hakkında daha koyu ayrıntılara sahip olabilirsiniz. Bu açık gri odaların en büyük avantajlarından biridir!

Tabii ki, böyle bir kombinasyonun “donukluğu” herkes için değil. Yani böyle bir şey uygulamadan önce iki kez düşünmelisiniz.

Vurgu renkleri ile temel renk olarak gri kullanarak iç boyama fikri. Daha fazla gri oda fikri görmek ister misiniz? Daha fazlası için aşağı kaydırın!

İşte gri ve sarı bir oturma odasının harika bir örneği. Tabii ki, burada bej ve beyaz gibi başka renk tonları var. Ancak sarı, gri, beyaz, bej ve benzeri nötr tonlara parlaklık veren renktir. Gri için vurgu renkleri söz konusu olduğunda bu daha modern bir yaklaşımdır.

Kayrak gri duvarlara karşı kestane mobilyaları, bu oturma odasına sofistike bir kenar ile geleneksel bir his verir. Sıcak pembe çekimleri şemaya canlılık katar.

Koyu ve parlak renk kombinasyonları

Parlak yastıklar ile bir araya getirilen koyu renkli oturma düzeni, şemaya renk vurgular ekler. Farklı şekillerdeki anahtar parçalar için mükemmel bir zemin oluşturmak için gri duvarlara ve halıya gidin.

Kurşun gri duvarlar ve döşeme, kömür kanepe ile sofistike bir ton oluşturdu. Lezzetli kireç, pembe ve mavi aksesuarlar görünümü canlandırır.

Keskin sarılar ve faydacı griler paletini kullanmak, savaş sonrası öncü şemaları anımsatıyor. Burada mavi ve gri oturma odasının nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Kombinasyon mükemmel. Size şıklık fikri verir ve mükemmel bir atmosfer yaratı

bohem evler,
villa salon dekorasyonu,
büyük balkon dekorasyonu,
salonda ayna dekorasyonu,
kelebek ayna duvar dekoru,
yazlık villa dekorasyonu,

r.

Sofistike gri oturma odası duvarları. Kilitli dolap duvarına sahip çarpıcı bir odak noktası, ahşap, gri parlak ve kapılar için çeşitli boya tonları kombinasyonu kullanılarak oluşturulur. Şimdiye kadarki en eşsiz gri oda fikirlerinden biri olduğunu söylemeliyim! Tüm detayları birleştirme şekli mükemmel!

Bu rahat oturma odasında serin gök grisi ve sıcak meşe ile kayrak tonlarının bir karışımı bulunmaktadır. Bu vurgu rengi açıkça daha karanlık bir ruh hali yaratır, ancak yine de sevimli! Deri ve yün aksesuarlar süper rahatken dış mekana tazelik katar.

İşte başka bir gri ve sarı oturma odası. Böyle bir oturma odasının sadece resim veya vazo gibi detaylarda sarı olması gerekmez. Bu durumda, sarı kanepenin gri arka planla ne kadar uyumlu olduğunu görebilirsiniz. Böyle bir şey denemekten korkmayın, çünkü oturma odanızı yenilemek için harika bir yoldur. Yani, gri ile neler olduğunu merak ediyorsanız, sorunuzu cevapladığımızı umuyoruz.

Şekillerle eğlenin! Daha modern bir bükülme ile retro bir görünüm için serin gri tonları geometrik şekillerle eşleştirin. Sarı, siyah veya deniz mavisi sıçramasıyla sıcaklık ekleyebilirsiniz. Ahşap ve bakır detaylar mekanınıza daha da fazla doku ve yapı katabilir. Daha eşsiz bir stil için abajurlar ve puf koltukları gibi yuvarlak şekilleri daha açısal şekillerle birleştirin. Çatışan şekiller, sarı veya kırmızı gibi renk ceplerini tanıtmak için harika bir fırsat sağlar.

Daha gri oturma odası fikirlerinden ilham alın

Basit bir renk şemasında, ayrıntı ve ilgi yaratmak için mat, cam ve dokulu yüzeyleri karıştırın. Bu duvar üniteleri, orijinal özellikleri olmayan bir odada bir odak noktası oluşturmanın dahice bir yoludur.

Bu dramatik oturma odası, gri ve daha derin erik aksanlarla karıştırılmış yumuşak ametist zeminine sahiptir. Program, güven dolu bir oturma odası için asidik charteuse ile hayat buluyor.

Koyu gri dokunuşlar ve özellik duvar kağıdı, bu klasik ülke stilini daha zarif bir yöne götürür.

Çıplak pembeler ve yumuşak griler yeni nötrlerdir. En güzel tonları göstermek için dev şekilleri üst üste getirin ve duvarlarda durmanız gerektiğini hissetmeyin!

Bu limon sarısı gibi parlak renkler, yumuşak gri ve mavi tonlarıyla az miktarda kullanılır, şık bir görünüm yaratır. Aynalı alkoller daha fazla alan yanılsaması yaratır ve şömineyi çerçeveleyerek gözü bir odak noktası olarak çizer. Kesinlikle gri ve sarı bir oturma odası kombinasyonu gerçekten onaylıyorum!

Bir ‘kiremit’ halı, köşe kanepe ile güzel bir şekilde çerçevelenmiş çarpıcı bir merkezdir. Gri, siyah ve beyazın tonları nihayetinde modern renklerdir, ancak desen ve doku ile karıştırılır, bu alana rahat ve rahat bir hava verir.

Bu narin çiçek duvar kağıdı pastel mobilyalar için mükemmel bir zemin. Gri mobilya, bu durumda kanepe, çiçek resimleri ve esmer pembe aksesuarlar duvar kağıdının tonlarını tamamlar. Kesinlikle gri için en iyi vurgu renklerinden biridir! Buna ek olarak, sizi ilham verecek görüntülerle dolu daha fazla oturma odası fikrine göz atabilirsiniz !

İskandinav ve İskandinav tarzını seviyorsanız, gri tonlar sizin için. Bu hafif, sade ve şık estetik, işlevselliği zarafetle birleştirdiği için son yıllarda özellikle popüler olmuştur. Gri ve beyaz, İskandinav esintili bir oturma odası için ana yapı taşı renkleridir. Oynamak için en iyi tamamlayıcı ve vurgu renkleri şunlardır: koyu sarı, lacivert, hardal sarısı ve doğal kahverengi ahşap. 

Ancak seçim gerçekten sizin, çeşitli gri tonlarını kullanarak bir nordic tasarımın hafif ve havadar hissini elde edebilir ve tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz – daha vintage, modern, endüstriyel veya rustik olabilir. Sana kalmış!

Neden gri bir oturma odası seçmelisiniz?

Gri oturma odaları, daha önce fark etmiş olabileceğiniz gibi, çok şık ve modern oturma odalarıdır. Dekorunuzda harika renk blokları yapmak istiyorsanız bu renk en uygunudur. Daha parlak renklerle mükemmel bir şekilde birleştirilebilir ve zarafeti ile öne çıkan sıcak bir atmosfer yaratabilir. Bunlar gri oturma odaları için iyi bilinen vurgu renkleridir.

Böyle niteliklerle kim gri salon istemez ki? Özel, benzersiz ve kesinlikle başka hiçbir şeyle karşılaştırılamazlar. Bu oturma odalarının sakladığı bir başka numara da içlerinde farklı gri tonları olabilmeleridir. Örneğin, bazı gri mobilyalarda detaylar olarak. Çok fazla olmadan, inkar edilemez şekilde sahip olabileceğiniz en iyi gri oturma odalarından biridir.

Bu herhangi bir renkle yapabileceğiniz bir şey mi? Tabii ki değil. Ama griyi takip etmek harika bir fikir! Mutlu dekorasyon!

Bir cevap yazın