Şömineyi fayansla kaplamak için 17 fikir. Görünümünüzü yenileyin ve yenisini başlatın


Şömine, evin pratik ve işlevsel bir unsuru olmasının yanı sıra, genel olarak odak noktası olarak kullanılan, tüm odada gözü o belirli konuma yönlendiren dekoratif bir objedir.

Elbette zamanla şömine oturma odasının odak noktası olmaya devam edebilir, ancak sadece güzelliği veya çekici estetiği nedeniyle değil, yıllar içinde ne kadar korkunç hale geldiği için.

Şömineniz bu noktaya geldiyse ya da gelmediyse, onu yenilemek ve güncel ve modern bir estetik göstermek istiyorsanız ya da oturma odasını yenilediyseniz ve şömineniz yeni stile uymuyorsa, o zaman bunlar şöminenin fayanslarla kaplanması ve yenilenmesi için fikirler daha sonra göreceğimiz, çok fazla ilham kaynağı olacaklar.

Şöminenin önünü fayanslarla döşemek zor değil; Uzman bir döşeme ustası olmanıza gerek yok. Günümüzde, bir yüzeyi döşeme işini çok kolaylaştıran karoları yapıştırmak için yapıştırıcılar ve silikonlar bulunmaktadır. Ve şöminenin cephelerinin genellikle fazla uzatılmadığını göz önünde bulundurarak, eğer teklif ederseniz, bu hafta sonu yeni bir şömineye sahip olabilirsiniz. Öyleyse bunları görelim şöminenin fayanslarla kaplanması ve dekorasyonu için fikirler, böylece ilham alabilirsiniz.

Taş taklidi

Baca süslemeli, astarlı ve fayanslarla döşenmiştir

Fotoğraf Avlanan İç Mekanlar

Bugün dekoratif taleplerimize en uygun olanı seçmek için çok sayıda taklit, doku ve farklı karo kaplamalarımız var. Hunted Interiors portalının editörü, şöminenin altını kaplamak için bu tuğla taklidi karoyu seçti ve onu kaplayan beyaz ahşapla rahat bir kontrast yarattı.

Balık pulu veya ejderha derisi karo ile

Baca süslemeli, astarlı ve fayanslarla döşenmiştir

Fotoğrafçılık @Tilometry

Arap menşeli ve el yapımı bir karo çeşididir, ancak günümüzde toplu olarak, çok çeşitli renk ve ebatlarda üretildiği için ticari formatta, daha ekonomik bulabiliyoruz. Şöminede harika bir görsel etki yaratmak istiyorsanız bu karo tam size göre olabilir.

Balık pulu karoları ile daha fazla fikir görün

Taş mozaik

Baca süslemeli, astarlı ve fayanslarla döşenmiştir

Fotoğraf Hikayeli Evimiz

Tercih etmediğiniz sürece şöminenizi taş üzerine kaplamak için mozaik oluşturmanıza gerek yok. Çok iyi bildiğiniz gibi, bu bitişi taklit eden, daha gerçekçi olan geniş ebatlı veya fayanslı karolar vardır ve bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz bu şöminenin dekoratif çerçevesi, Hikayeli Evimiz’de nasıl kaplanmıştır.

Geleneksel çini, yetecek kadar

Baca süslemeli, astarlı ve fayanslarla döşenmiştir

Centsational Style Fotoğrafçılık

Ayrıntılı ve “özgün” çinilere başvurmak gerekli değildir. Geleneksel, Centsational Style’da elde ettikleri kadar muhteşem bir şömine elde etmek için sayısız yüzeyde ve harika bir fiyata mevcuttur.

Renkli harç

Baca süslemeli, astarlı ve fayanslarla döşenmiştir

Zahmetsiz Stil Fotoğrafçılığı

Derz veya derz harcı, karoya çekici bir kontrast oluşturmak için uzun yıllardır farklı renklerde mevcuttur. Bir süre önce renkli harç kullanmak için bazı fikirler görmüştük ve Effortless Style tarafından tasarlanan bu şömine, bize sadece fayanslarla değil, son yüzeyleriyle parmaklarımızın ucunda sahip olduğumuz dekoratif gücü gösteriyor.

Arabesk desenli çini

Baca süslemeli, astarlı ve fayanslarla döşenmiştir

DIY Fotoğrafçılık Whit Caitlin

Çok çekici bir yüzeye sahip başka bir karo tasarımı, özellikle DIY whit Caitlin tarafından tasarlanan bu şöminenin mavisi gibi çarpıcı renklerde seçilirse, orta gri bir harçla tamamlanır.

El ile çizilmiş

Baca süslemeli, astarlı ve fayanslarla döşenmiştir

Fotoğrafçılık Earnest Home Co

Standart beyaz 6 “x 6” standart karolar, maskeleme bandı, karo boyası ve bir şablon. Earnest Home Co blog yazarının bu orijinal ve dekoratif şömineyi tasarlaması için gereken tek şey buydu.

Mozaik oluştur

Baca süslemeli, astarlı ve fayanslarla döşenmiştir

Fotoğrafçılık Merkür Mozaikler

Bildiğiniz gibi mozaik ve çini el ele gider. Bir gün bilgisayarla oturun, Photoshop veya başka bir fotoğraf düzenleme programını açın ve aradığınızı bulana kadar renkleri ve tasarımları deneyin; sonra şömineye koyun.

Metro döşemesi

Baca süslemeli, astarlı ve fayanslarla döşenmiştir

Fotoğraf Nest of Poises

Nest of Poises tarafından yaratılan bu şöminede gördüğümüz gibi, kurulduğu her yüzeye sığacak gibi görünen son moda bir karo. Basit ve modern.

Geniş formatta metro döşemesi

Baca süslemeli, astarlı ve fayanslarla döşenmiştir

Fotoğrafçılık Swingn Cocoa

Metro döşemesi de mevcuttur, ancak Swingn Cocoa’da olduğu gibi daha geniş bir formatta ve ayrıca beyazın ötesinde diğer renklerde, birçoğu bir şömineyi örtmek ve çok güncel bir tasarım oluşturmak için farklı eğimler veya kabartmalarla aşağıdaki fikirde gördüğümüz gibi.

Farklı renk ve yüzeylerde metro döşemesi

Lay Baby Lay Fotoğrafçılığı

Lay Baby Lay’in yaptığı gibi gri renkte ve parlak bir yüzeyle veya mat kırmızı, yanardöner mavi veya saten yeşili. Size söylediğim gibi evinize en uygun şömineyi tasarlamanız için yüzlerce farklı tasarım var.

Mermer

Baca süslemeli, astarlı ve fayanslarla döşenmiştir

El Yapımı Ev

Şömineyi örtmek için yapılmış gibi görünen bir malzeme varsa, yani mermerdir. Klasik formata sahip klasik döşeme, klasik olmayan şömineniz için fazla klasik görünüyorsa, daha çağdaş ve modern bir görünüm için bu altıgen mermer mozaik karoya dönebilirsiniz.