Sonbaharda ev ve bahçe zararlılarının listesi


Sıcaklığın cızırdamasını kaybetmeye başlaması ve günlerin biraz daha serinlemeye başlamasıyla sonbahar, tüm bu ev pisliklerinin ve bahçe zararlılarının devralması için en önemli zamandır. Öyleyse evinizde herhangi bir sürpriz yaşamamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir göz atalım. Bir örümcek, hamamböceği bulmak biraz şok edici olabilir ya da söylemeye cesaret edelim – bir fare!

Davetsiz bir misafire rastlarsanız, örümceğin kaldırılması için her zaman bir görev gönderebileceğinizi (burada yalnız değilsiniz, aşağıya bakın) veya hatta evde haşere kontrol incelemesini tamamlayabileceğinizi unutmayın.

Bir örümcek (muhtemelen) avcısını banyomdan çıkarmam gerekiyor. Ölü olabilir ama bakamayacak kadar korkmuş. Rahatsızlık için hiçbir şey yoksa yine de ödeyecek. Ne kadar ücret alacağından emin değilim, ancak pazarlık yapabilir.

ÜCRETSİZ Haşere Kontrol teklifleri alın

Sonbaharda ev ve bahçe zararlılarının listesi

1. Fareler ve sıçanlar

En kötüsünü bitirip işini halledelim. Kemirgenler en büyük zararlılardır çünkü çoğumuz bir tanesini kendimiz yakalamak için elimizi uzatmazdık, onları yakalamak için ne kadar zor olduklarından bahsetmeye bile gerek yok. Ama önce neden evinize geldiklerine bir göz atalım.

Tıpkı bizim gibi kemirgenler de evlerimizin sıcaklığını ve kuruluğunu severler ve kendi küçük evlerini kurabilecekleri, tavanınız ve döşemeleriniz gibi güvenli alanlar arayacaklardır. Geceleri yemek için dışarı çıkma eğiliminde olduklarından, orada olduklarını bile anlamanız biraz zaman alabilir.

Bunun için profesyonelleri aramaya kesinlikle değer, ancak aynı zamanda kapatılması gereken boşluklar için evinizi kontrol ettiğinizden emin olun.

2. Hamamböcekleri

Bunlar daha çok yıl boyunca bir zararlı gibi görünüyor ve maalesef genellikle mutfağınızda bulursunuz. Sonbahar ve kış aylarında daha fazla sorun haline gelmelerinin nedeni, hava soğudukça ilk üreme zamanı ve ayrıca yemek yemek / yaşamak için içeri girdikçe, yiyecek tedariklerinin olduğu yere de girmeleri.

Yiyeceklere erişimlerini en aza indirmek gerçekten önemlidir, bu nedenle yiyecekleri dışarıda bırakmadığınızdan, kırıntılarınızı temizlediğinizden, hava geçirmez kaplar kullandığınızdan, çöp kutunuzun sıkıca kapatıldığından ve yiyecekleri yere yakın tutmadığınızdan emin olun.

Spreyler ve böcek ilaçları kullanabilirsiniz, ancak bu yalnızca görebildiğiniz olanları alır. Eğitimli bir haşere kontrolörü, yumurtaların yumurtadan çıktığı yeri arayabilir ve sorunu tomurcukta gidermeye çalışabilir.

3. Beyaz karıncalar

Beyaz karıncalar (termitler) son derece yıkıcıdır ve soğuk aylarda hala aktiftir. Ahşabı kesinlikle severler ve çitlerinizi, iç duvarlarınızı, zeminlerinizi vb. Çiğneyecekler ve maliyetli ve yıkıcı bir etkiye sahip olacaklar.

Yıllık muayene yaptırmak, orada olsalar bile, umarız hasarın minimumda tutulacağı anlamına gelebilir.

Ayrıca çit, baraka vb. İçin termite dirençli (örn. Paslanmaz çelik) malzemeler de temin edebilirsiniz. Ancak yine de odun istiyorsanız, beyaz karıncalar için çekici olmadıkları için kızılağaç, ardıç ve sedir gibi çeşitleri arayın.

4. Salyangozlar ve salyangozlar

Bahçelerimizde hem bakım açısından hem de harika dış mekanların tadını çıkarmak için çok zaman harcıyoruz. Yani fidanlıkta sayısız saatler geçirdiğinizde, çiçek tarhları hazırladığınızda, bahçenizin şekillenmesini beklediğinizde, salyangoz ve sümüklü böcekler güzel bahçenize saldırdığında ezici olabilir.

Sonbahar ve kış, tam uçuşta oldukları zamandır ve bu nedenle bitkilerinizi suya dayanıklı ve evcil hayvan için güvenli yem ve sprey ile korumak önemlidir.

İpucu: Salyangoz tuzakları satın alıp birayla doldurabilirsiniz.

Sonbaharda bahçenizde yardıma mı ihtiyacınız var? Bu sonbahar bahçecilik ipuçlarına bir göz atın.

Başka sonbahar haşere kontrol ipuçları ve püf noktaları var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!