Stor Perdenin Takılışı


Panjur seçimi neredeyse sınırsızdır. Doğru rengi, boyutu ve şeffaflığı seçerken, tasarımın kendi kendine nasıl çalışacağına karar vermelisiniz. Perdelerin kullanımının ne kadar rahat olacağı, ne kadar süreyle çalıştırılabilecekleri bu seçime bağlıdır.stor perdenin takılışı

stor perde sıkışması , stor perdenin çıkarılması , stor perdenin takılışı , zebra perdenin takılışı , stor perde küçültme , eski stor perde değerlendirme , hem tül hem güneşlik olan perde,

Makale çeşitli kurulum yöntemlerini açıklamaktadır: plastik ve ahşap pencere çerçevelerine, duvara, tavana. Her yöntemin kendine has özellikleri vardır. Makalede yer alan bilgilerin uzun yıllar çalışacak ve göze hitap edecek bir stor perde bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Stor perde sabitleme çeşitleri

Stor perde özel bir tutucu veya yapışkan bant üzerinde tutulabilir. Düzeltilebilir:Stor perdeler

 • pencerenin profilinde;
 • pencere açıklığı içindeki eğime;
 • duvara açılan pencerenin üstünde;
 • çatıya

Seçim, tuvalin büyüklüğüne, odanın özelliklerine, kişisel tercihlere bağlıdır.Kendinden kılavuzlu vidalarla tutturulmuş özel bağlantı elemanlarına asmak için masif rulolar tercih edilir. Küçük hafif yapılar, özel bir yapışkan bant veya çift taraflı bant üzerinde sorunsuz bir şekilde desteklenecektir. Kural olarak, bitmiş bir panjurlu bir pakette, 2 farklı bağlantı elemanı seti vardır ve alıcı kendi takdirine bağlı olarak seçer. Bireysel bedenlere göre sipariş verirken, üreticinin tavsiyesi üzerine sütyen seçebilirsiniz.

Tavana büyük masif silindirlerin sabitlenmesi tavsiye edilir. Tavan montajlarında, yükün rasyonel dağılımına bağlı olarak yapıların deformasyonu daha az olasıdır (ağırlık merkezi cıvataların bir tarafına değil, cıvataların altında olacaktır). Tavana montaj için bir niş sağlanabilir.İlan

stor perde sıkışması , stor perdenin çıkarılması , stor perdenin takılışı , zebra perdenin takılışı , stor perde küçültme , eski stor perde değerlendirme , hem tül hem güneşlik olan perde,

Büyük bir silindirin boyutunun görsel olarak gizlenmesi, eğime monte edilmesine yardımcı olacaktır. Panjuru eğime sabitlemeye karar verdikten sonra, eğimli malzemenin yükü destekleyebileceğinden emin olun. Örneğin, sıvalı ve macunlu yamaçlarda sabitlemede herhangi bir sorun olmayacaktır. Sandviç panellerin eğimleri vidaları tutmayacaktır.

stor perdenin takılışı

Özellikle pencere pervazına sahip olmayan küçük bir pencere, pencere açıklığının üstündeki duvara bir perde takılarak zarif görünecektir.

Pencere çerçevesine hafif ve kompakt rulolar sabitlenebilir. Bu çözüm, pencere eşiği yüzeyinin kullanımını en üst düzeye çıkaracaktır.

ÖNEMLİ! Sütyen seçerken, pencerelerin engel olmadan açılıp kapandığından emin olun.

Rulo resimlerin perde ve perdelerle aynı anda kullanılmasıyla, pencere dekorasyonunun tüm unsurları için yeterli alan sağlamak önemlidir.İlan

Stor perde kılavuzları hizmet ömürlerini önemli ölçüde uzatır. Yer değiştirme ve deformasyon olmadan hareket sağlarlar.

Plastik pencerelere montaj.

Plastik pencereler için vida kullanılmadan monte edilmesi tercih edilir, çünkü daha sonra dekorasyonu delikten çıkarmaya karar verirken maskelemek problemli olacaktır.

Herhangi bir nedenle çerçeveyi plastik pencerelere kendinden kılavuzlu vidalarla takmaya karar verirseniz, ahşap pencerelere sabitleme ile ilgili önerilerimiz bir sonraki bölümde ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Tek özellik, vidaları plastik çerçeveye vidalamadan önce bir matkapla delik açmanın daha iyi olmasıdır.

stor perde sıkışması , stor perdenin çıkarılması , stor perdenin takılışı , zebra perdenin takılışı , stor perde küçültme , eski stor perde değerlendirme , hem tül hem güneşlik olan perde,

Plastik bir profile delik açmadan panjurlar, özel bir yapışkan bant veya çift taraflı bant ile sabitlenmiş yaylı braketler veya plakalarla sabitlenebilir.İlan

Her perde modeli, ekli talimatlarda mutlaka yansıtılması gereken ayrı özelliklere sahip olabilir. Belki de en önemli fark, kemerin açılıp açılmamasına bağlı olarak sabitleme seçimi olacaktır. Kuşakları açmak için sağır plakalar için yay destekleri kullanılır. Ancak delmeden sabitleme prensibi tüm boyalar için aynıdır ve aşağıdaki gibidir:

 1. Perdeler ve kurşun kalemler için tüm aksesuarları ve ayrıca kit içerisinde özel yapışkan bant yoksa çift taraflı bant hazırlıyoruz.
 2. Merdanenin monte edileceği profilin bağlantı elemanları ve yüzeyi iyice yıkanmalı, alkol ile yağdan arındırılmalı ve kurutulmalıdır.
 3. Bant parçaları tutturuculara yapıştırılır ve pencere profiliyle temas edecek tarafta koruyucu bir film bırakır.
 4. Perde tasarımını tamamen monte ediyoruz.
 5. Banda yapıştırmadan pencereye ellerimizle sabitliyoruz.
 6. Bağlantı elemanlarının (destekler veya plakalar) sınırlarını bir kalemle işaretleriz.
 7. Pencere yapısını kaldırıyoruz, silindiri tuval ile ayırıyoruz.
 8. Koruyucu filmi klipslerden çıkarın ve klipsleri işaretli yere sıkıca bastırın.
 9. Zincir mekanizmasını vitese takıyoruz.
 10. Silindiri desteklere sabitliyoruz.
 11. Mekanizmanın doğru çalışıp çalışmadığını kontrol ediyoruz: perdeyi açıp kapatın.

Ahşap pencerelere monte edin

İlanAhşap pencereler için storların kendinden kılavuzlu vidalara sabitlenmesi tercih edilir. Yüksek yapısal mukavemet sağlarlar. Bunların reddedilmesi durumunda, kendinden kılavuzlu vidalardan sonra çıkarılması çok çaba gerektiren yapışkan izler kalmaz.

Ağaçtaki delikler iz bırakmadan kolayca doldurulur. Stor perdeyi çift taraflı bant ile ahşap pencerelere monte etmeye karar verdikten sonra bir önceki bölümde yer alan önerilerimizi okuyabilirsiniz.

Kendinden kılavuzlu vidalara kurulum prensibi:

 1. Perdelerin tüm bileşenlerini düz bir yüzeye yayıyoruz, kit içerisinde kendinden kılavuzlu vidalar olduğundan emin olun. Değilse, bizimkini alırız. Bir matkap ve kurşun kalem de gereklidir.
 2. Silindiri desteklere bağlayarak bir araya getiriyoruz.
 3. Tasarımı pencerenin profiline bağlarız, hiçbir şeyi vidalamadan elimizle düzeltiriz.
 4. Deliklerin yerlerini kurşun kalemle işaretliyoruz. Deliklerle eşleşmeleri gerekir, yani onları bir şablonla işaretleyin.
 5. Pencere yapısını kaldırıyoruz.
 6. Bağlantı elemanlarını çıkarıyoruz, işaretli yere uyguluyoruz ve vidalarla sabitliyoruz.
 7. Kaldırma mekanizmasını vitese takıyoruz.
 8. Silindiri desteklere sabitliyoruz.
 9. Her şeyin düzgün çalıştığından emin oluruz – perdeyi indirip kaldırın.

Duvar askı aparatları

İlanPanjurlar sadece kendinden kılavuzlu vidalarla duvara monte edilir.

 • Perdelerin tüm parçalarını, dübelli kendinden diş açan vidaları, bir kurşun kalem, bir seviye, bir baykuş (belki bir matkap yeterlidir) hazırlıyoruz.
 • Tasarımı bir araya getiriyoruz.
 • Duvara uygularız.
 • Deliklerin yerini işaretleyin. Seviyenin kullanılması tavsiye edilir. Pencere kasasına montaj neredeyse çerçevenin kenarı boyunca yapılırken ve seviye olarak düşünülebilirken, rulonun duvara hizalanması ve bir seviye ile işaretlenmesi tavsiye edilir.
 • Vidaların boyutuna göre delikler açıyoruz. Yüksek olasılıkla, özellikle çok katlı bir binada perforatör kullanmanız gerekecektir. Kural olarak, pencereler taşıyıcı duvarlarda bulunur. Genellikle metal bağlantı parçaları ile bulunurlar. Köprünün bulunduğu pencerenin hemen üzerinde bir delik açarsanız, donatıya bir matkapla girme olasılığı önemli ölçüde artar. Sıradan bir egzersiz bu görevle baş etmeyecektir.
 • Dübelleri deliklere çakıyoruz.
 • Bağlantı elemanlarını vidalara tutturuyoruz.
 • Zincir mekanizmasını vitese takıyoruz.
 • Silindiri bağlantı elemanlarına asıyoruz.
 • Mekanizmanın çalışmasını kontrol ediyoruz, panjuru indirip kaldırıyoruz.

Delmeden sabitleme

İlanPanjurlu bir pencereyi delmeden dekore etme yöntemi, maskeleme bandının kullanılmasını içerir. Bu braket, plastik çerçeveli pencereler için uygundur. Nadir durumlarda, rulo pencerenin üst eğimine sabitlenebilir. Bunun için eğimin PVC’den yapılmış olması gerekir.

ÖNEMLİ! PVC eğime sabitlemek bazı sorunlarla doludur:

 • eğim tamamen pürüzsüz olmayabilir ve seviyeden birkaç milimetre bile sapma, tüm rulonun eğrilmesine neden olarak kenarlara zarar verebilir; Eğimin deformasyonu üzerine bir yapının kurulması sonucu da meydana gelebilir;
 • yapışkan bandın miktarı ve kalitesi ağırlığa uygun olmalıdır; Yanlış bir karar verirseniz tasarım düşebilir.

Çift taraflı bant, panjuru ahşap bir pencere üzerinde tutabilir, ancak bu mantıklı değildir. Ahşap yapılar için, kendinden kılavuzlu vidalara bağlantı daha uygun olacaktır.İlan

Plastik çerçevelere sabitleme, makalemizin üçüncü bölümünde daha önce ayrıntılı olarak anlatılmıştır; ahşaba – 4.

Stor perdelerin tavana sabitlenmesi

Stor perdeler, duvara benzer şekilde kendinden kılavuzlu vidalarla tavana tutturulur:

 1. Tüm yapısal elemanları, vidaları ve dübelleri, kurşun kalem, zımba hazırlıyoruz.
 2. Perdeyi topluyoruz.
 3. Tavana uygularız.
 4. Delikleri kalemle işaretliyoruz.
 5. Onları deliyoruz.
 6. İçlerine dübel çakıyoruz.
 7. Deliklerdeki sabitlemeyi vidalarla sabitliyoruz.
 8. Zincir mekanizmasını vitese takıyoruz.
 9. Silindiri desteklere sabitliyoruz.
 10. Mekanizmanın nasıl çalıştığını kontrol ediyoruz.

ÖNEMLİ! Perdeleri tavana sabitlemek ancak yeterli dayanıma sahipse mümkündür (örneğin beton veya ahşap). Odanın gergi tavanı varsa, farklı bir kurulum yöntemi seçmeniz veya onarımları beklemeniz ve tavanı değiştirmeniz önerilir.İlan

Yaygın kurulum hataları

Tasarımın sadeliğine rağmen, kurulum sırasında tipik hatalarla karşılaşılır. Onlardan kaçınmanız için onları açıklayacağız.

 • Seçim yaparken, tuvalin genişliğinin ayrı bir özellik olduğunu ve perdenin toplam genişliğinin, bir eklemin kenarından ikincinin kenarına olan mesafe olduğunu unutmamak önemlidir.
 • Rulo montaj konumunu seçtikten sonra, tuvali indirin ve pencere kollarını her yöne döndürün, pencereleri açın ve kapatın. Çoğu zaman, kurulumdan sonra, tuvalin tutamaçların veya pencere çerçevelerinin işlevselliğine müdahale ettiği ortaya çıkar.
 • Kurulum konumunu seçerken, kanvasın toplam uzunluğunu hesaba katmak gerekir, böylece üst kısmı haksız yere yükselmezken, alt kısım pencereyi kapatmaz ve ışığın serbestçe geçmesine izin verir.
 • Maskeleme bandı kullanırken, yüzeylerin iyice yıkanması ve yağdan arındırılması önemlidir. Bu kuralın ihmal edilmesi, yapının gücünü önemli ölçüde azaltır. En beklenmedik anda düşebilir.

sonuç

İlanStor perde döşemenin ana yollarını düşündükten sonra özetleyelim.

Sezgisel seçim yeterli değildir. Saymak gerekli:

 • bir bütün olarak odanın ve özellikle pencerelerin tasarım özellikleri;
 • ağırlık
 • pencere elemanları malzemesi.

Her sütyenin kendi avantajları ve dezavantajları vardır, makalede açıklanmıştır, seçerken tüm çalışma koşullarının tartılması mantıklıdır.

Büyük rulo yapıların kurulumunun aile veya arkadaşlardan biri ile yapılması tavsiye edilir. Büyük bir silindiri tek başına tutmak zor ve rahatsız edicidir ve en önemlisi ne kadar iyi takıldığını göremezsiniz.

Makalenin kurulumla ilgili size herhangi bir soru bırakmadığını ve sürecin size keyifli ve zaman alıcı işler getireceğini umuyoruz.