Tadilat Fikirleri İle Mutfağınızı Yenileme İçin Bir Kılavuz

Mutfak yenileme, yeni ve ferah görünmesi için yapılır. Mutfak tasarımcıları alanı her iki taraftan bile görülebilecek şekilde kullanmaya çalışırlar. Bu nedenle, uzay daha az kalabalık olduğu kadar daha açıktır. Karşı duvarlar arasındaki boşluk, alanın boş görünmediği bir ada yaratarak kullanılır. Mutfak döşemelere dikkat edilerek yenilenmiştir. Yemek masasında oturma düzeni gibi karakter eklenerek alan kullanılabilir. Sandalyeler ve banklar kullanırsanız, bölge kişiselleştirilmiş bir görünüm kazanır ve mutfağı çekici hale getirir. Benzersiz tasarımlar elde etmek için mutfağa özel dokunuşlar verilebilir. Kullanılan alan dekorasyon, aksan, ambiyans ve görev içerir. Mutfakta göz alıcı bir etki yaratacak ortam aydınlatması bulunmalıdır.

Mutfak Yenileme Fikir Nasıl Oluşturulur?

  • Rüya mutfaklarınızı yapmak için yolculuğa çıkmadan önce vizyon netleştirilmelidir. Sonunda neye benzemesi gerektiği konusunda kesin mutfak yenileme fikirlerine sahip olmalısınız.
  • Mevcut bir alanın analizi kritiktir. Alan analizi, mevcut yerleşimin boyutları hakkında net bir fikir edinmek için ölçümler yapılarak yapılabilir.
  • Beğendiğiniz özelliklere ve yapmak istediğiniz değişikliklere karar vermek önemlidir.
  • Mutfağı yeniden şekillendirmek isteyen ev sahibinin belirli hedefleri olması gerekir. Mutfak tadilatı, gerçekleştirilebilecek basit ve kolay görevleri içermelidir. Çekici görünmesini sağlamak için birkaç dekoratif öğe de ekleyebilirsiniz.
  • Mutfak yenileme fikirleri, farklı mutfak kurulumlarının resimlerinden veya bazı web sitelerinden toplanabilir. Fotoğrafları yeniden biçimlendiren dergiler de yardımcı olabilir.
  • Yenileme fikirlerine öncelik verilmelidir. Hem pratik hem de gerçekçi olmalılar. Mutfak düzenli olarak kullanımı kolay olacak şekilde oluşturulmalıdır. Mutfağın bakımı da erişilebilir olmalıdır.
  • Bir mutfağın yeniden modellenmesi zaman alıcıdır. Bu duruma hazırlıklı olmalısınız. Mutfağın kullanımı birkaç hafta boyunca tamamen kısıtlanacaktır. O günler için alternatif bir düzenleme yapmanız gerekiyor.

Küçük Bir Mutfak Yenileme Yolları

  • Küçük bir mutfak, daha iyi tasarım fikirleriyle yenilenerek ferah hale getirilebilir. Açık raf kavramı çanak çömlek ve çatal-bıçak takımı için mükemmeldir. Çok fazla dolap kullanmaya gerek yoktur. Güzel mutfak dolapları mutfağın çok mekanik görünmesini sağlar. Mutfak eşyaları geniş bir his vermek için açık tutulabilir. Ayrıca uzaya bol renk katıyor.
  • Mutfakları yenilemek için kullanılan farklı malzemeler, modern görünmesini sağlamak için harika bir fikirdir. Mutfağın granit üstü, mutfak dolabının rengiyle kolayca eşleştirilebilir. Bu dekor fikirleri mutfağa benzersiz bir görünüm verebilir ve daha fazla alan sağlar. Ahşap veya laminat kullanımı, mutfağın genel alanını dengelemeye yardımcı olur.
  • Sıkı bir bütçeniz olduğunda cam yenileme için mükemmel bir fikirdir. Cam, mutfak alanına görsel bir genişleme sağlayan bir makyaj aracıdır. Tezgah üstü veya dolap kapısı için cam kullanımı sihir gibi çalışabilir.

Odanın büyüklüğü aydınlatma ile tanımlanır. Mutfak aydınlatması mutfağın yenilenmesinde önemli bir rol oynar. Işıkların montajı, dolapların altındaki alanı gölgeleyerek kontrast yaratır. Renk seçimi, şık ve ferah görünmesi için hayati bir rol oynar.

Bir cevap yazın