Talep etmeniz gereken saç ve makyaj hizmetleri


Bir saç tatili veya çılgın bir makyaj seansıyla yapabileceğinizi mi hissediyorsunuz? Belki de normu tekrar gözden geçirip yeniye bakmanın zamanı gelmiştir.

Hepimiz biraz hissediyoruz, hadi diyelim falan ara sıra. Kıvrımın zam yapmayı reddettiği kötü saç günleri. Ya da makyajınızı bir güzellik yarışmacısından çok bir kabus kraliçesi gibi göründüğünüzde.

İlhamsız veya standarttan bıkmış. Böyle hissetmenden daha düzenli hissettiğinizde, güzellik tavsiyesi alma zamanıdır.

Güzellik rejiminizin neyi arzuladığı konusunda eski bir tahminde bulunmanın faydası yok. Bunun yerine kaliteli bir kuaför bulun veya profesyonel makyaj sanatçısı araştırmak için.

Uzmanınızla konuşurken göz önünde bulundurmanız gereken yaygın sorunların ve hizmetlerin bir listesi:

1. Mülayim dışında hiçbir şey

Bir fırçalamaya ihtiyaç duyan bir doo’yu gizlemenin dahice bir yolu olsa da, saç sonsuza kadar bir topuz veya at kuyruğu içinde yaşayacak şekilde tasarlanmamıştı. Uygun bir kesim yaparak elde edebileceğiniz çok daha basit ve hızlı stil var. Zamanınız ve ilham kaynağınız yoksa sadece sıkıcı olmaya razı olmayın.

Yüzünüzün etrafında keskin açılarla katman oluşturmak, şekil vermenin mükemmel bir yoludur. Katmanlar ayrıca salon ziyaretleri arasında biraz daha geniş nefes alanı sağlar. Bu, birkaç dolar tasarruf için de bir bonus.

2. Karışık bir karmaşa

Dolanmış Saç


Dolaşıklıklar, bölünmüş uçlar ve korunmayan kilitlerle eş anlamlıdır. Fırçanızda her zamankinden daha fazla kuş yuvası buluyorsanız, iyi bir pirzola sorunu çözebilir. Kuaförünüzden saçınız için de kaliteli bir bakım tedavisi önermesini isteyin. Bu kadar uzun süre kalan uçlar kesinlikle ekstra TLC ile yapabilirdi.

Parlaklık eksikliği de saçınızın bir tedaviye ihtiyacı olduğunun bir işaretidir.

Saç tipleri için saç kesimi stilleri

Saç kesinlikle eşit yaratılmadı. Örneğin Julia Roberts ve Cameron Diaz’ı ele alalım – biri üzerinde kalın, tatlı kilitler ve diğerinde ince, minyon teller.

Saç tipiniz için kuaförünüze danışın. Aşağıda tartışabileceğiniz birkaç şey var.

Kalın saç

  • bob ve lob kesimleri
  • patlama ve uzun saçaklar
  • doku ve katmanlarla omuz uzunluğu kesimleri
  • bol katmanlı uzun saç

İnce veya ince saç

Makyaj ipuçları

Kuaför tarzı saç

Bir sonraki makyaj alışveriş gezinizden veya güzellik salonu ziyaretinizden en iyi şekilde yararlanmak için, burada not almanız gereken birkaç temel nokta var.

Seninle fotoğraf çek

Gördüğün bir şey mi? Sadece fotoğrafı yanınıza alın. Makyaj uygulaması çok geniş ve çeşitlidir ve bir resim bin kelimeyi anlatır. Makyaj sanatçısına neyi sevdiğinizi gösterin, böylece elde etmeye çalıştığınız görünümde net olsunlar.

Bol soru sorun

Resmi bir makyaj için oturmak ya da makyaj temsilcisiyle sohbet etmek – önerileri veya uygulamaları hakkında birçok soru sorun.

Bilmek istediğiniz bilgi türü:

  • kullandıkları teknik
  • hangi makyaj uygulanır
  • kullandıkları renkler
  • neden bu ürünleri sizin için tavsiye ediyorlar

Profesyonel bir makyaj sanatçısı veya uzmanını sorgulamak, cilt tipinize ve cildinize en uygun renkleri ve ürünleri keşfetmenize yardımcı olacaktır. Faydası – evde arzu edilen görünüme ulaşmada iyi bir çatlağa sahip olma bilgisi.

Sizi evde ziyaret edecek bir uzmana ihtiyacınız var – Airtasker’da kalifiye bir makyaj sanatçısı veya kuaför rezervasyonu yapın.