Tarcin rengi koltuk hangi renkle kombinlenir


Mobilyalarım İçin En İyi Ahşap Türü Hangisi?

Tarçın rengi koltuk takımı , tarçın rengi oturma grubu , chester koltuk takımı tarçın rengi,

Hangi ahşap mobilyanın sizin için en uygun olduğunu nasıl seçeceğinizden emin değil misiniz? Doğru yere geldiniz! Eviniz ve tarzınız için en iyi ahşap mobilyanın hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız. Masif ahşap mobilya satın almak, yıllarca keyif alacağınız bir yatırımdır. Mobilya için birçok farklı ahşap türü vardır.

Ahşap mobilya için güvenle alışveriş yapın! Yardımcı kılavuzumuz, mobilya için farklı ahşap türlerinin faydalarını, görünümünü ve özelliklerini açıklamaktadır. Eviniz için en iyi ahşap mobilyaları bulmak için okumaya devam edin!

Ceviz, mobilya için sert, sağlam ve dayanıklı bir ağaçtır. İyi keser ve şeklini yıllarca korur. Bu, onu yüksek düzeyde işçilik gerektiren süslü mobilyalar için mükemmel kılar. Bu ahşap, nesiller boyu ailenizde kalmak isteyeceğiniz yatırım parçaları ve mobilyalar için idealdir. Amish Heirloom mobilyalarını düşünün.

Kuzey Amerika’da ceviz, Vermont’tan Great Plains’e ve güneyde Louisiana ve Texas’a kadar büyür. Rengi beyazdan koyu kahverengiye değişir ve büyük kabarcıklarıyla bilinir. Yaygın türleri arasında Brezilya ceviz, Karayip ceviz, siyah ceviz ve Kuzey Amerika ceviz ağacı bulunur. Ceviz tanesi tipik olarak düzdür, ancak bazı dalgalar köklere daha yakın görünür. Ceviz, süslü ve çok fazla detay gerektiren mobilyalar için en iyi ağaçtır.

Eğlenceli gerçek: Dayanıklı yapısı nedeniyle ceviz, I.Dünya Savaşı’nda uçak pervanelerinin yapımında kullanıldı.Akçaağaç

Akçaağaç, mobilya için en sert ağaç türlerinden biridir. Dayağa dayanabileceğinden, genellikle şifonyerler ve yemek takımları gibi ağır kullanım eşyaları için kullanılır. Akçaağaç, diğer sert ağaçlardan daha ekonomiktir. Bu, dayanıklılığı ile birleştiğinde genç aileler için idealdir.

Akçaağaç, öncelikle Büyük Göller bölgesinde bulunur. Rengi kremadan kırmızımsı kahverengiye kadar değişir, ancak koyu lekeleri özellikle iyi alır. Böylece akçaağaç, maun gibi daha pahalı ahşaba benzemek için kolayca boyanabilir. Akçaağaç ahşabının, ara sıra kuşbakışı veya keman arkası desenleri olan düz, ince bir damarı vardır. Sert akçaağaç genellikle daha açık bir renge sahipken, yumuşak akçaağaç biraz daha koyu olma eğilimindedir.

Eğlenceli gerçek: Pek çok bilim insanı akçaağaçın Truva atının iç çerçevesini inşa etmek için kullanıldığına inanıyor.Maun

Maun, genellikle yatırım, karmaşık mobilya parçaları için kullanılan dayanıklı bir sert ağaçtır. Ağaç türleri hoş bir şekilde ince, düz bir damara sahiptir. Ağaçların iriliğinden dolayı maun büyük panolarda üretilir. Bu, onu odak noktası mobilyaları için mükemmel kılar. Maun zamansız bir görünüme sahiptir ve odaya sıcaklık katar. Herhangi bir maun ahşap mobilya, uygun özenle nesiller boyu sürecek.

Maun, Meksika, Orta ve Güney Amerika’ya özgüdür, ancak tropik bölgelerde ve Afrika’da yetişir. Afrika maunu, Güney Amerika maundan daha popüler hale geldi. Bununla birlikte, antika parçalar çoğunlukla Güney Amerika maundan yapılır. Rengi düz damarlı soluk pembeden kırmızımsı kahverengiye değişir. Maun, zarif ve zamansız mobilyalar için, özellikle yemek masası gibi büyük parçalar için en iyi ağaçtır.

Eğlenceli gerçek: Maun genellikle müzik enstrümanlarında kullanılır ve sese zengin, sıcak bir ton verir.Huş ağacı

Huş ağacı, Kuzey Amerika’da bol miktarda yetişen son derece güçlü ve dayanıklı bir sert ağaçtır. Türün güzel görünümü ve sarı rengi onu modern mobilyalar için harika bir ahşap türü yapar. Sade iç tasarımı tamamlayan zarif, temiz çizgili bir dokuya sahiptir.

Huş ağacı, Kuzeydoğu ve Büyük Göller bölgelerinde ve Appalachians boyunca yetişir. Rengi kremadan açık kırmızımsı kahverengiye ve ince taneli olarak değişir. Ahşabın güçlü ve dayanıklı yapısı, onu ahşap işleri ve ayrıntılı işçilik için mükemmel kılar.

Eğlenceli gerçek: Howard Hughes’un “Spruce Goose” olarak bilinen ünlü H-4 Hercules uçağı aslında huş ağacından yapılmıştı.Meşe

Meşe, dayanıklı ve uzun ömürlü bir ağaç türüdür. Ağaçların yavaş büyümesi nedeniyle, odun son derece yoğundur ve kalitesine katkıda bulunur. Ahşap, çeşitli yüzeylere uyum sağlar. Bu, onu hem modern hem de geleneksel mobilyalar için ideal kılar. Ayrıca Mission / Arts & Crafts mobilya tasarımında da sıklıkla kullanılır.

Meşe kerestesinin çoğu doğu ve orta Amerika Birleşik Devletleri’nden gelmektedir. Birçok Amerikan antikası meşe ağacından yapılmıştır. Meşe mobilyalar uygun bir özenle yüzyıllar sürecek. Renk açık kahverengiden pembemsi-kırmızıya, girdaplı veya çizgili damarlı olarak değişir. Meşe mobilyalar, eğer düzgün bir şekilde bitirilirse, genellikle çizilmeye ve lekeye dayanıklı ahşap olarak bilinir.

Eğlenceli gerçek: Mevcut Oval Ofis masası meşe ağacından yapılmıştır ve 1880’de Kraliçe Victoria tarafından Başkan Hayes’e verilmiştir.Kiraz

Kiraz ağacı, son derece düzgün ve tekdüze damarları ile bilinir. Ahşap iyi cilalanır ve güzel bir görünüme sahiptir. Antika mobilyalarda popülerliği ile de bilinen kiraz, son yüzyıllarda uygun bir özenle kullanılıyor. Zanaatkarlar arasında değerli bir sert ağaç olarak kabul edilir. Kiraz ağacından mobilyalar genellikle uzun vadede kendini amorti edecek bir yatırımdır.

Kiraz, doğu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunur. Ayırt edici rengi pembemsi-kahverengi olarak başlar ve düz bir damarlı ve biraz dalgalanma ile koyu kırmızıya doğru koyulaşır. Çoğu ahşap mobilya parçası gibi kiraz da yaşlandıkça güzelleşir. Kiraz, yıllarca dayanması ve ailenizde kalması için tasarlanan mobilyalar için en iyi ağaçtır.

Eğlenceli gerçek: Yaygın inancın aksine, George Washington asla bir kiraz ağacını kestiğini itiraf etmedi.

Bambu

Bambu, çevre dostu doğası ve güzel sarı rengi ile bilinir. Tür, aslında sert ağaçtan ziyade bir çimdir. Bu nedenle bambu hızla büyüyor. Sert ağaçlardan yaklaşık 10 kat daha hızlı büyür. Bambu ayrıca şişmeye ve küçülmeye karşı dayanıklıdır.

Bambu, Avrupa ve Antarktika hariç her kıtada yetişir. Rengi çok açıktan sıcak orta tona kadar değişir, ancak doğal olarak yumuşak sarı bir renge sahiptir. Bambu mobilyalar tasarım için çok yönlüdür ancak en çok çağdaş iç tasarımda yaygındır. Bambu, çevreye duyarlı aileler ve modern tasarım için yapılmış mobilyalar için en iyi ahşaptır.

Eğlenceli gerçek: Ortalama bir Bambu türünün Çekme mukavemeti, geleneksel inşaat sınıfı ahşaptan 3 kat daha güçlüdür.Çam

Çam, rustik ve çiftlik evi tasarımı ile popülerdir. Hafif bir ağaçtır ve sık hareket eden aileler için harikadır. Çam, ucuz bir ağaçtır ve diğer ağaç türlerinin yatırımına pek hazır olmayanlar için iyi bir seçenektir. Çam iyi boyanır ve renkli çam mobilyalar eğlenceli renklerden dolayı çocuk odalarında sıklıkla kullanılır.

Çam, Kuzey Yarımküre boyunca bulunur. Rengi beyazdan açık kahverengiye, sarı veya kırmızı tonlarda değişir ve güzel düğümleriyle bilinir. Düğümler, bitişe karakter ve rustik çekicilik katan şeydir. Çam ağacından mobilyalar, yıllarca şeklini koruyarak küçülmeye ve şişmeye karşı dayanıklıdır.

Eğlenceli gerçek: Dünyanın yaşayan en eski çam ağacı, 5.065 yaşında bir bristlecone çamıdır.

tarçın rengi koltuk takımı , tarçın rengi oturma grubu , chester koltuk takımı tarçın rengi,