Taş Ev Dekorasyon


Taş ev dekorasyon, taş ev iç dekorasyon , taş ev dekorasyon , mutfakta taş duvar dekorasyonu , ev taş duvar dekorasyonu , salon taş duvar dekorasyonu , mermer ev dekorasyonu , ev içi taş duvar dekorasyon,

Taş duvar fikirleri ve 50 iç mekan fotoğrafı

Taş duvarlar gibi çok doğal detaylar içeren rustik bir dekorasyonun ya da modern bir dekorasyonun tadını ne kadar çıkarmak istediğinizi kuşkusuz hiç düşündünüz . Geçmişe ait bir malikanenin hayalini kuruyorum. Artık eski ya da orijinal bir kır evinde yaşayacak kadar şanslı olmasanız bile oturma odası, yatak odası, koridorlarda bu tür malzemelerle bir dekorasyon düşünebilirsiniz.

Taşlarla süslenmiş bir iç mekanın, tüm odayı rustik bir tarz vererek nasıl değiştirebileceği şaşırtıcıdır, aynı zamanda modern. Soğuk bir oda gibi görünmek zorunda değil, aslında güçlü renklere sahip bitkiler veya nesneler gibi unsurlarla atmosferi ısıtabilirsiniz.

Evde taş duvar ile tasarlanabilecek pek çok yer var. Özellikle koridorlarda başarı ile kullanıldıkları gibi mutfaklarda, oturma odalarında veya banyolarda da kullanılabilmeleri oldukça huzurlu ve rahat bir görünüm sağlar.İçerik

Taş duvarların faydaları

Bu tür bir duvarı seçmenin birçok nedeni vardır, örneğin:

  • Doğal ve dünyevi bir görünüm
  • Direnç ve basit bakım
  • Her zevke ve bütçeye uygun birçok seçenek
  • Çevreye saygılı
  • Güzel dokular
  • Gürültü ve sıcaklık yalıtımı

Hangi taşı seçmeli

Taşlarla ilgili en iyi şey, çağdaş ve modern iç mekanlardan rustik kabinlere kadar her tarzı ve dekorasyonu tamamlayabilmeleridir. Tek yapmanız gereken, tasarım planınız için doğru türü seçmektir.

Ancak çok konuştukları bu görsel soğukluğa karşı koymak oldukça kolaydır. Kabarık halıları orada burada kullanabilir, sıcak ve yumuşak kumaşlarla ve kırmızı, turuncu ve sarı gibi sıcak renkler kullanarak süsleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, soğuk alanın bazen tam olarak dekorasyon yapan kişinin elde etmek istediği şey olma olasılığını da unutmayalım. Aradığınız şey buysa, taşla dekore edilmiş bir iç mekanda keskin etkiyi zenginleştirmek için deri, akrilikler, keskin süslemeler ve sınırlı bir palet (beyaz, siyah veya gri) kullanın.

En iyi çözüm, sadece birini seçmek yerine sıcak ve soğuk arasında denge kurmaktır.

Kurulum

Maalesef hepimizin gurur duyacağı gerçek taş duvarlara sahip eski bir konak yok. Ancak biraz da yaratıcılıkla duvarlarınızı veya şöminenizi tarihi bir parça gibi gösterebilirsiniz.

Renk

Taşların orijinal rengini korumanıza gerek yoktur. Amacınız çekici bir şey yaratmaksa, başarmanıza yardımcı olabilecek daha cesur renkleri ve dokuları düşünebilirsiniz.

aydınlatma

Taşın dokusunu ortaya çıkarmak, güzelliğini ve karakterini vurgulamak için ışıklar taktığınızdan emin olmalısınız. Elde etmek istediğiniz şekillere, renklere veya ruh hallerine uyması için spot ışıkları (üst veya alt ışıklar) seçebilirsiniz.

Küçük alanlar

Alan küçükse, tüm duvarı taşlarla kaplamak işe yaramayacaktır. Dağınık ve bunaltıcı görünebilir, bu nedenle, duvarın yalnızca benzer bir etkiye sahip olan ancak aynı zamanda önemli ölçüde daha ucuz olan küçük kısımlarını kapatmanızı öneririz.

Sınıfta

Günümüzde oldukça yaygın olan taş efektli dekoratif panellerden faydalanabilir ve orijinal duvarları sabitleyerek, her ne kadar ayrıntılı olsa da oldukça doğal bir görünüme sahip olan stil dolu dekorasyon ortamları yaratırlar. Hiçbir şeyin kırılmaması gibi büyük bir avantaja sahipler ve kurulumları kolay, ucuz ve hızlı.

Hepsinden iyisi, sadece çağdaş stille çok iyi bir şekilde bir araya gelmeleri değil, aynı zamanda modern stille çok uyumlu bir şekilde yapıyorlar, çünkü modern ve rustik arasındaki zıtlık ev dekorasyonu dünyasında daha fazla yer kazanıyor. iç mekanlar.

İnşaat malzemeleri satan mağazalarda da doğal taşlardan yararlanabilirsiniz.

İyi ışıklandırmayla inanılmaz efektler elde edilebilir.

Yatak odasında

Bu tarz bir dekorasyon birçok ortama uyum sağlar bu yüzden sadece mutfakta ya da oturma odasında iyi gideceğini düşünmemelisiniz, aynı zamanda yatak odalarına da uyum sağlar. Saten görünmelerini sağlamak için cila boya ile cilalayabilir veya daha rustik görünmeleri için mat bırakabilirsiniz. Günümüzde çeşitli renk seçenekleri bulunmaktadır.

Banyoda

Çağdaş dekorasyonda da görebileceğiniz gibi rustik tarz, iç dekorasyonda önemli bir yer tutmaktadır. Banyolarda, özellikle ahşap veya camla karıştırıldığında muhteşem görünüyorlar. Farklı dokuya sahip bu malzeme kombinasyonu, birlikte harika görünüyor.

Mutfakta

Mobilya veya ahşap veya ferforje elemanlar ve hatta paslanmaz çelik aletler için de ideal olan çok özel bir dokuya sahip oldukları için mutfağa en çok ilgi katan duvar türlerinden biridir. Çok rahat ve sıcak bir görünüm verirler.