Taş ve ahşapla stilize edilmiş modern tek katlı orman evi


Kır evlerinde taş, ahşap gibi yapı malzemelerinin uygulanmasında bir bütün olarak uyum hakim olmalıdır. İşte doğayla çevrili gelecekteki evinizi görselleştirmenizi sağlayacak 195 metrekarelik bir alanda modern bir öneri.

Modern ev cephe
Tasarım: Bezmirno Architects

Cephe, ahşap damarlı kaplama ile birleştirilmiş güzel bir doğal gri kumtaşı kaplamaya sahiptir, yüzen basamakların oluşturduğu bir yol, tek katlı çiftlik evinin ana girişine götürür.

Taş ve ahşap cephe

Profil görünümünde yapı malzemelerinin dokularının kombinasyonu ve ormanla bütünleşmesi ön plana çıkmaktadır.

Dışarıda, içi ahşapla kaplı kapalı bir garaj ve ana bina ile aynı malzemeden duvarlar var, bakalım:

Kapalı garaj

Kırsal ortamlarda inşa edilen evlerde alışılageldiği gibi, alanları ayırmak ve dışarıda dolaşmak mümkündür, bu modern tasarım, alanları bölen küçük bir havuza sahiptir, aynı zamanda dekoratif bir unsur veya su aynası görevi de görür.

Kulübe

Rekreasyon alanına ayrı bir oturma odası ekleyerek, aile ve sosyal toplantılarda daha fazla samimiyet sağlar, evi çevreleyen doğa ile daha büyük bir bağlantıya izin veren tavandan tabana camı vardır. Bakalım:

Modern ev

Kır evlerinin yapımında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta onları yerden yükseltmektir, bu ahşap veya beton bir platform kullanılarak yapılabilir bu şekilde organik atıkların yanı sıra dışarıda biriken su girişinden de korunmuş olur.

Olağanüstü iç tasarım

İç mekan tasarımı, dekoratif yapay aydınlatma ile birlikte farklı odalarda modern detaylarıyla öne çıkıyor.

Modern yemek odası
Yüzer duvar, oturma odası ile mutfak-yemek odasını ayırır.

Yemek odası, tavandan gelen yüzer bir duvar uygulaması ile oturma odası ile sanal olarak bölünmüş, arkadan aydınlatma hala sıcak bir ortam olan bu mekana fütüristik bir etki veriyor.

Rahat oda

Tavandan gelen ışık noktaları, taş kullanımı (cephede kullanılan aynı tip) ve ayrıca şömine uygulaması, ailenin toplandığı yerde gerekli sıcaklık dokunuşunu verir.

Daha sonra, bu modern kırsal evin işlevsel ve dekoratif yönlerinden birini ve camlı bir iç avlunun uygulamasını görmeye devam edeceğiz.

Yatak odası ve oturma odası tasarımı ile fotoğraf galerisi: