Tasarımınızı seçmenize yardımcı olacak iki renkte 20 mutfak

Şu anda yapmakta olduğum bir başka projede yemek odasına ek olarak müşterimin mutfağını da tasarlıyorum ve diğer şeylerin yanı sıra iki renkli olmasını istiyor.

Böylece, kendimi ilhamla doyurduktan, okuduktan ve ilham almaya devam ettikten sonra, birçok insanın aynı şeyi aradığı sonucuna vardım.

Görünüşe göre iki renkli mutfaklar bir trend ve ben de iki renkli mutfaklarla bir makale hazırlayacağım, böylece müşterimle aynı durumda olan tüm insanlar ilham alabilsin ve seçebilsin dedim. mutfağınızın tasarımı.

Ancak başlamadan önce bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum:

Şu anda en sevdiğiniz renk kırmızı olsa da, kırmızı bir mutfak istiyorsanız evet veya evet. Bu seçimi çok düşünmenizi tavsiye ederim çünkü kırmızı, turuncu, fıstık yeşili vb. Tüm güçlü ve çarpıcı renkler, ilk bakışta çekici olsalar da, birkaç yıl içinde neredeyse% 100’ünü temin ederim. mutfağınıza doymuş olacaksınız.

Hayatınız boyunca o renge aşık olmadıkça, neredeyse ona yön vermedikçe ve hiç şüpheniz yoksa, bu tür renklerde bir mutfak seçmenizi tavsiye etmiyorum. 5 yıl önce sahip olduğunuz lezzetleri hatırlıyor musunuz? Birçoğu neye dönüştü?

Bu yüzden en büyük tavsiyem elbette beğendiğiniz bir mutfağı seçmeniz, ama bu olabildiğince zamansız, böylece 10, 15 veya 20 yıl geçse bile yorulmuyorsunuz. .

Unutmayın, güçlü ve cesur renkler uzun vadede yorulur. Bu uyarı ile birlikte hazırladığım bu 20 mutfağı iki renkte göreceğiz. Başladığımıza dikkat edin.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: Ahşap ve beyaz

Santos Mutfak Mutfak

Zamansız mutfaklardan bahsettiğimde, bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz, yüksek dolaplarda ve düşük mat beyaz dolaplarda ahşap kullandıkları Cocinas Santos’tan kastettiğim gibi mutfaklar.

Bu renk ve yüzey kombinasyonu asla modası geçmez. Onların üstünde. Bu mutfağı zamansız bir mutfak yapan şey. Asla yorulmayacaksınız veya en azından bu tonlardan yorulmanız, daha önce söylediğim gibi diğer daha güçlü tonlardan çok daha uzun sürecek.

İki renkte, iki tonda modern bir mutfak: beyaz ve ahşap

Venedik modeli Materiales de Fábrica şirketinden komple mutfak

Mutfağınızın nasıl olduğuna bağlı olarak, beyaz ve ahşap olmak üzere bu iki tonla oynayabilir ve bunları yukarı ve aşağı ve yanlarda birleştirerek bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz gibi çok modern iki tonlu bir mutfak yaratabilirsiniz.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: fıstık yeşili ve koyu ahşap

Ressamlarda Görüldü Sizin fotoğrafınız mı? Bağlamamı veya silmemi bildirin

Tavsiye ettiğim bir renk olmasa da başta da söylediğim gibi mutfak için fıstık yeşili seven pek çok insan olduğunu biliyorum. İşte iki renkli bir mutfak oluşturmak için onu mobilyalarla nasıl birleştireceğinize dair güzel bir örnek. Altta koyu tonlarda ahşap, üstte ise genellikle daha az hacimli ve az miktarda laklı fıstık yeşili tonlarında ahşap.

Başka bir örnek görelim:İki renk, iki tonda modern bir mutfak: Ahşap ve sarı

Mobly’den kompakt mutfak

Burada nispeten riskli, ancak tamamen başarılı bir renk ve malzeme kombinasyonuna sahip başka bir mutfak görüyoruz. Orta tonlarda ahşap ile kombine edilmiş güçlü sarı lake. Aşırılıklara daha iyi düşmeden.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: siyah ve ahşap

Estudio Sincro tarafından yürütülen proje

Siyah ve ahşap olarak. Son zamanlarda siyah mutfaklar çok şey alıyor. Ve beyaz olanlarda olduğu gibi, başlangıçta bahsettiğim gösterişli renklerin ötesine de zamanla dayanacak mutfaklar. Siyah bir mutfağı birleştirmenin iyi bir yolu ahşap veya beyaz tonları kullanmaktır. O iki.

Bu seçenekle ilgileniyorsanız size ilham vermesi için 25 adet oldukça modern siyah mutfaklı bu yazıyı görmenizi tavsiye ederim.

Hadi devam et.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: Siyah ve pembe

Cocina de Masterclass Mutfaklar

Mutfakta sadece ahşap ve beyazın siyahı birleştirmesi değil. İki renkli bir mutfak oluşturmak için siyah yapmak istediğimiz rengi ekleyebiliriz. Bu durumda pembe. Ve gördüğünüz gibi mükemmel çalışıyor.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: Gri ve beyaz

Fotoğraf Sílvia Caballero

Benim ilgilendiğim kadarıyla bir başka başarılı iki renkli mutfak. Alt katta, mat beyaz mobilyalar, ahşap bir üstte ve üstte çok açık gri tonda dolaplar. Beyaz, gri ve ahşabı birleştiren, ancak ince bir şekilde, aşırı yüklemeden, aşırılık olmadan, bu kombinasyondan uzun süre yorulmayacağınız bir mutfaktır. Ya da asla.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: Gri ve beyaz

Resimlerde Görüldü Sizin fotoğrafınız mı? Bağlamamı veya silmemi bildirin

Daha önce gördüğümüz gri çok yumuşak görünüyorsa korkusuzca daha güçlü bir gri, antrasit çeşidi ekleyip beyazla birleştirebilirsiniz, mutfakta da gördüğümüz gibi bu renklerin kullanıldığı bu çizgilerin iki ton üzerinde ve kalmıştır. çok modern bir mutfak.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: Gri ve beyaz

Fotografía Tamamen Lezzetli | Instagram (@completelydelicious)

Beyaz ve gri renkte başka bir mutfak, bu kez aşağıdaki dolaplara koyu gri koydukları, mutfağın üst kısmına beyazın hakim olmasını sağladılar ve muhteşem.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: Gri ve beyaz

Cocina de Wren Mutfaklar

Yine gri ve beyaz renkte, ama şimdi tersine. Yani gri, bu durumda açık gri, aşağıdaki mobilyalarda ve üstte, dolaplar ve modüller beyaz renktedir.

Mükemmel ve uzun ömürlü bir kombinasyon. Bu mutfaktan sıkılamazsın.

İki renkte, iki tonda modern bir mutfak: sarı ve beyaz

Fotoğrafçılık Güzel Bir Karışıklık

Çok daha cüretkar bir şey istiyorsanız, işte iki rengi birleştiren başka bir mutfak: Sarı ve beyaz. Mükemmel bir kombinasyon: parlak, cüretkar ve kişiliğe sahip. Tabii ki burnunuzu sanıldığından daha kısa sürede sarı renkte bitirebilirsiniz.

Mutfaklar için güçlü renkler konusunda biraz karamsarysam özür dilerim ama bunu uzun zamandır yapıyorum ve beni haklı çıkaran deneyim ve zamanın kendisi. En azından benim durumumda.

İki renkli başka bir mutfak görelim.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: Mavi ve beyaz

Holland Avenue Ev Fotoğrafçılığı ve Projesi

Açık mavi ve beyaz. Mutfağın tazelik ve parlaklık kazandığı güzel bir kombinasyon ve yumuşak bir mavi kullanılmışsa, bu bizi zamanla çok fazla doyurmayacaktır.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: Siyah ve beyaz

Ev Yapımı Güzel Fotoğraf ve Yemek Yapma

Bir klasik: Siyah ve beyaz + ahşap. Daima kazanan bir kombinasyon, her zaman doğru yolda ve yorulması zor bir kombinasyon.

Bu durumda, ana mutfak dolaplarına beyaz eklenmiş ve adaya siyah bırakılmıştır. Ancak bu aynı renk kombinasyonu altta beyaz ve üstteki dolaplarda siyah olarak uygulanabilir.

Size söylediğim gibi, siyah ve beyaz her zaman işe yarar ve mekanların daha şık ve zamansız görünmesini sağlar. Bu kombinasyonu beğendiyseniz, size ilham verecek yüzlerce siyah beyaz mutfak fotoğrafına sahipsiniz.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: yeşil ve beyaz

Ressamlarda Görüldü Sizin fotoğrafınız mı? Bağlamamı veya silmemi bildirin

Yeşil ve beyaz. Bu renk kombinasyonunu mutfak için henüz görmemiştik. Ve çok başarılı bir kombinasyon. Koyu yeşil, hemen hemen aşağıda taşınır ve yukarıdaki dolaplar için beyaz kalır.

İpucu: Yeşil ne kadar koyu olursa o kadar iyidir. Daha zamansız, daha tarafsız ve daha zarif. Bu yüzden ondan sıkılman senin için zor olacak.

İki renkte, mavinin iki tonunda modern bir mutfak

Fotoğraf Addison’s Wonderland | Instagram @addisonswonderland

Mavinin iki tonunda mutfak. Blogger Addison, mutfağı için iki yumuşak olanı seçti, ancak biri diğerinden daha koyu. Kontrast ve kişilik kazanmasını sağlayan şey, ancak hiçbir zaman alanı yüklemeden veya onu güçlü ve agresif renklerle doyurmadan. Mükemmel bir iki renkli mutfak.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: Mavi ve beyaz

Virginia Caddesi’nde Yaşam Projesi ve Fotoğrafçılığı | Ayşenur @aysenur_aysenur

Mutfak için maviyi seviyorsanız, orta tonlu mavi ve beyazın yeni bir palet oluşturduğu güzel sahil tarzı Life on Virginia Street mutfağında gördüğümüz gibi, onu eklemenin ve iki renkli bir mutfak yaratmanın başka bir yolu. taburelerin ahşabı ve lambaların doğal lifleri gibi sıcak malzemelerin eşlik ettiği aydınlık ve ışıltılı. Bu iki renkli mutfak mükemmel değil mi?

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: Lacivert ve beyaz

Fotoğrafçılık ve yemek pişirme The Grit and Polish Instagram @thegritandpolish

Beyaz ve mavinin paleti oluşturduğu iki renkli bir mutfak daha. Bir öncekinden farklı olarak, bu orta mavi yerine lacivert kullanmıştır ve sonuç, çok şık bir mutfaktır. Mavi ne kadar koyu olursa ortaya çıkan kombinasyon o kadar zariftir.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: toprak tonları ve beyaz

Resimlerde Görüldü Sizin fotoğrafınız mı? Bağlamamı veya silmemi bildirin

Başta da söylediğim gibi bir mutfağı zamansız hale getirecek ve zamanla yorulmayacak nötr tonlardır.

Ancak bunu elde etmek için kullanabileceğiniz tonlar yalnızca beyaz, siyah ve gri değildir. Mekanlara sıcaklık katan bu tonların yanı sıra nötr, zamansız ve çok şık olmak üzere iki renkte bir mutfak oluşturmak için toprak tonları da hizmetinizde.

Ve içinde kullanılan malzemeler nedeniyle bir evin en soğuk alanlarından biri olan mutfak, bu renkleri her zaman güzel bir zevkle alır.

İki renk, iki tonda modern bir mutfak: toprak tonları ve beyaz

Ressamlarda Görüldü Sizin fotoğrafınız mı? Bağlamamı veya silmemi bildirin

Saf toprak tonları seçmenize gerek yok. Bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz gibi grimsi toprak tonlarını iki renkte bir mutfak oluşturmak için kullanabilirsiniz, bu durumda beyaz ve grimsi toprak tonları hala sıcak ama daha sakin ve nötr, çok modern olmayan bir mutfağa sahip. yorulacaksın.

Tahmin edebileceğiniz gibi, iki renkte bir mutfak oluşturmak için çok daha fazla renk ve malzeme kombinasyonu var, ancak bunların çoğu, güvenli bir bahis.

Doğal olarak her zaman söylediğim gibi aklınızda başka renkler varsa memnuniyetle size cevap vereceğime dair bir yorum bırakın ya da mutfağınızı tasarlayabileceğim dekorasyon danışmanlığına uğrayın.

Ve şimdi, bu makaleyi kaçırmayın: Mutfak mobilyası nasıl boyanır ve mutfağı boyamak için 19 renk.