Tavan Arasında Yatak Odası Dekorasyonu


Bu tarz odalar, çok özgün bir tasarım olduğu ve çok azı zaten büyük çeşitliliği içinde onu benzersiz kıldığı için trendlerin başında geliyor. Rahattır ve daha önce yapamayacağınız veya bunun için yeterli alanınız olmayan şeyleri eklemek için harika bir fırsat yaratır.

Her sayfada farklı dekorasyon biçimleri olsa da, genellikle ilk başta bu tekniği kullanarak tamamen benzersiz bir stil göstermek istiyoruz, ancak iki olası sonuç var: 1) çaba sarf etmeden mükemmel ve yalnızca içgüdülerimize güvenerek, hiçbir şey değil yanlış veya 2) seçilen farklı tarzlar arasında bir felaket çünkü fikirleri nasıl ayıracağımızı bilmiyorduk ve gördüğümüz her şeyi istiyoruz.

Yapmamız gereken ilk şey, bir çatı katının yatağı odamıza tam olarak yerleştirmek olmadığını bilmektir, birkaç mobilya için tasarlanmış ekstra bir alan olabilir, bazı puflar bir televizyonun yanına, konsolu oynatmak için bir alan koyabilir. veya vermek istediğiniz başka bir işlev, böylece üzerine ne yerleştireceğinize bağlı olarak yüzlerce farklı senaryo ve dekorasyon tasarlayabilirsiniz.

▷ Yatak odaları için asma katlar 【Mart 2020】

Gerçekten tüm odadan en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olan bir asma kat, söz konusu odanın size verdiği orana bağlı olarak iki katlı bir tane bile inşa edebilirsiniz.

Önemli olan, iyi bir yüksekliğe sahip olmanızdır:

Yani tavan arası olmadan odanın tavanı ile zemini arasındaki mesafenin oldukça yüksek olması, hem yükseltilmiş hem de alt kısmı kullanabileceğiniz ara yükseklikte sorunsuz bir şekilde inşa edilebilmesi için fonksiyondur. gerçek. En azından, daha yüksek bir uzantı oluşturabilmek için yükseklik 4,5 metre olabilir.

Çatı katını inşa ederken, tavanın biraz eğimli olduğunu fark edebilirsiniz, bu nedenle bazı alanlarda yükseklik azalacak veya bazılarında çok daha yüksek görünecektir veya tavanın biraz aşağıda olması biraz tuhaf hissedebilirsiniz. yüksekliğini üç katına bile çıkarabilen bir taneye alışkın olduğunuzdan. Bu değişime alışma meselesidir.

Uyku + Çalışma Loft Yatak, Dolu, Fırçalanmış Kömür |  Çömlekçilik Ahır Genç

Alt katı tavan arasına bağlayan merdiven

Nasıl istediğinize veya sizin için nasıl rahat göründüğüne bağlı olarak hareketli veya sabit olabilir. Statik olanlar söz konusu olduğunda, altlarına daha da fazla alan sağlayan bir tür kitaplık veya raf yapabilirsiniz. Öte yandan, hareketli olanlar size sadece yer kaplamama fırsatı verir, çünkü onları kurtarabilir veya odanın başka bir yerine sorunsuz bir şekilde yerleştirebilirsiniz. İstediğin şey senin tarafında.

Merdivenin size verebileceği rahatlığın yanı sıra, tırmanırken size verebileceği güvenliği de koymalısınız. Tercih edilen şey, odadan geçişi engellememek ve tırmanırken kendinizi tutabilmenizi veya destekleyebilmenizi sağlamak için her zaman duvarın yanına koymaktır.

Çatı Katlı Yatak Odası - chispis.com

Doğal ve yapay ışık çok önemlidir

Bu tür odalar için yeterli aydınlatma için. Çok daha fazla parlaklığa ihtiyacımız var çünkü odanın belirli bir bölümünü ek bir tavanın altına saklıyoruz, bu yüzden gölgelerde kalacak ve basit bir tavan lambası bin dünyayı fark etmeyecek.

Doğal ışığın süzüldüğü, ampulleri yıpratmamak veya elektrik faturasını arttırmamak için odaya biraz güneş girebilsin ve içeriye temiz hava girmesini sağlayan en az bir pencereye sahip olmaya çalışın. Yapamıyorsanız, iyi aydınlatma ve az enerji sağlayan, enerji tasarruflu ampullere sahip lambalar koyun; kakma tavan lambaları, masa ve duvar lambaları gibi çok iyi bir fikirdir.

LIDER YENİ 139 MASA KOMPOZİSYONLU YÜKSEK KARYOLA - Mueblescarisma.es

Gösterişli renklerle gitme

Duvarlarda ve mobilyalarda kullanılan ton aralığını geleneksel ve açık renkler arasında tutun. Bu sadece odanın iki katı olduğu için odanın üç kat daha büyük olduğunu görmenizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda karnavala ulaşmadan size sade ve zarif bir tarz gösterecektir.

Tavan kendi içinde çok fazla dikkat çekiyor, inanılmaz bir gösteriş yaratıyor ve yatak odanıza getirdiğiniz kişiyi ilgiyle dolduruyor, ona sahip olmak kaçınılmaz. Canlı ve aşırı parlak renkler eklemek, fazla renk nedeniyle üzerinize düşen duvarların yanı sıra yalnızca daha yüklü ve ağır görünmesini sağlar. Duvarlar için daima açık tonları seçin ve mobilyalarda gelenekselle oynayın.

yatak-yükseklikler-fikirler-çok-stil (19) |  Ev Nasıl Düzenlenir ...

Mobilya özel olmalı

En azını söylemek gerekirse, dev bir kanepe ya da süslü bir yüz inçlik TV olamaz. Odaya göre her şey olmalı, küçük bireysel kanepeler, rahatlık için bazı puflar. Her şeyin küçük ve yerinde görünmemesine neden olacağından, genellikle oldukça uzun olan sarkıt lambalardan ve bacak lambalarından kaçının.

Kararınız asma katlı bir odaya sahip olmaksa çok sabırlı olun, çünkü doğrusal bir odayı bir gecede iki kat olan bir odayla eşleştirmek kolay bir iş değildir. Kendinize tamamen güvenin ve fiziksel olarak tercüme etmeden önce ne yaptığınızı çok düşünün.

Aşağıdaki makaleleri okumalısınız: