Temizliği çok daha kolay hale getirmek için en iyi 5 temizlik ipucu

En iyi temizlik ipuçları

Kanepede oturup temiz ve lekesiz bir eve hayran olmaktan daha iyi bir his yoktur – ama oraya gitmenin biraz acı verici olduğunu kabul edebilirsiniz. Aileniz veya ev arkadaşlarınız için temizlikçi veya kusursuz bir kadroya sahip olacak kadar şanslı olabilirsiniz, böylece temizlik o kadar sıkıcı bir iş değildir. Bununla birlikte, kolunuzda birkaç numara olması her zaman kullanışlıdır, bu ipuçları size zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda temizliği de çok kolaylaştırır.

Size Zaman Kazandıracak En İyi 5 Temizlik İpucu

1. İpucu: Organizasyon
Hazırlıklı olmak, evi hızlı bir şekilde bir saldırı planına sahip olarak düzenlemenin anahtarıdır, dikkatinizin dağılmaması ve görevi yerine getirmeniz anlamına gelir. Malısın:
– Plan (odaya oda yaklaşmaya çalışın)
– Çoklu görev
– Sürekli hareket edebilmeniz için bir zaman sınırı belirleyin
– Tüm ürünlerinizi hazırlayın
– Dağınıklığı temizleyin çünkü ev karmakarışık olduğunda temizlemek zordur

İpucu 2: Paspaslamak
Paspaslamak kendi zorluklarını beraberinde getirebilir, ancak temizlik işlemi öncesinde ve sırasında aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır.

Kovayı suyla doldurmadan önce yerleri süpürdüğünüzden / süpürdüğünüzden emin olun, sadece paspaslamak anlamsız olmakla kalmaz, aynı zamanda zeminlerinize de zarar verebilir. Ayrıca doğru temiz paspas kafasına sahip olduğunuzu kontrol edin. İşte küçük bir yardımcı tablo:

Paspas çeşitleri

Çok fazla deterjan (sadece biraz fışkırtma) kullanmamayı unutmayın, çünkü yerleri kayganlaştırır, evi kirli suyla silmek anlamsız olduğundan suyu sık sık değiştirir ve duvar ve tavanlarda da paspasların kullanılabileceğini unutmayın. örneğin banyo karoları.

3. İpucu: Toz Alma
Bu genellikle göz ardı edilir ve o tozdan kurtulmak için etrafta dolaşsanız bile, gözden kaçırabileceğiniz noktalar vardır, bu nedenle her oda için bir kontrol listesi olması her zaman iyidir. Bu yüzden şunların tozunu almayı unutmayın:

– Celling fanları ve aydınlatma armatürleri
– Köşeler ve kapı çerçeveleri
– Duvarlar (bu düz kafa paspasını kullanabilir)
– Havalandırmalar
– Resim çerçeveleri ve hassas öğeler ancak dikkatli olun ve belki daha küçük bir toz bezi kullanın

Kullanışlı ipucu – yukarıdan aşağıya toz sonra vakum

4. İpucu: Mutfak
Mutfak, nefis ikramların pişirildiği ve hikayelerin bir fincan veya akşam yemeği partileri üzerinden paylaşıldığı evin kalbidir.

Her zaman taze görünmesi için fırın camına kahverengi sirke sürün ve bir saat sonra silin. Bulaşık makinesinin boş bir bulaşık makinesinde bir bardak beyaz sirke ile kokusunu giderin ve normal bir yıkamaya koyun veya doğrama tahtalarınız bir limonu kesin ve meyve ile yüzeyi ovalayın.

İpucu 5: İş için araçlar
Doğru temizlik ürünlerine sahip olduğunuzdan emin olmak, işi daha hızlı ve daha iyi sonuçlarla tamamlayacağınız anlamına gelir. Başlamadan önce malzeme seviyelerini kontrol etmeyi de unutmayın – sadece banyoya ulaştığınızda sprey ve silme işleminin bittiğini fark etmenin bir anlamı yok.

Yerel bir temizlikçi bulmak için Airtasker kullanıyorsanız, ürünleri kimin sağladığını doğruladığınızdan emin olun.

İşte kullanabileceğiniz hızlı bir temel kontrol listesi
– Çok amaçlı yüzey temizleme spreyi
– Cam, duş ve yer temizleyicileri
– Toz bezi, süpürge, faraş, paspas, kova, süngerler, tuvalet fırçası, ovma fırçası
– Eldivenler

Paylaşacak bir ipucunuz mu var? Aşağıdaki yorumlarda bırakın!

Bir cevap yazın