Teras Tasarım Dekorasyonu


Teras dekorasyon

Ağaçlarda kuşların cıvıltısını duyabilirsiniz. Paltolar bir dolabın arkasında saklanıyor ve güneş sadece bir yıl önceki gibi parlıyor.teras dekorasyon Ve nasıl yapılacağını unuttuğunu düşünüyorsun, değil mi? Seni yanıltıyorsun. Baharın sahip olduğu şey budur. Şey, bahar ve diğer mevsimler: her zaman geri dönerler:Teras dekorasyon Her şey döngüseldir. Ve baharla birlikte terasa yerleştiğinizde, sonsuza kadar gecikecek vakit geçirerek öğleden sonraları da geri dönün . Ancak bazı şehirlerde geçerli olan gerçekle yüzleşelim: Barlardaki dış mekan masaları satış zamanlarında El Corte Inglés’ten daha fazla dolar. Bu nedenle, sizi metropolün imparatoru olarak taçlandıracak, uygulanabilir bir çözümden daha fazlası , evde terasınız olacaktır.. Öyle mi değil mi? Temiz hava almak ve arkadaşlarınızla buluşmak için oturma odanızın kapısını açmak paha biçilemez. Bu arada, onu nasıl dekore edeceğini zaten biliyor musun ?

İşte terasınızı karşılayabileceğiniz bir lüks haline getirmek için size ilham verebilecek bazı fikirler :

1. İskandinav taşınır

Yumuşak aydınlatma ve ahşap unsurlar ile saatlerin mahremiyet içinde keyifle uçup gitmesi.

2. Bitkileri hayatınıza koyun

Terasınızın kendi sığınağınız olması için devasa bir alana sahip olmanız da gerekmez. Dikkat edin: konuya yeşillik ekleyin . Kimseye zarar verme.

3. Koruma olarak Heather

Artık Instagram sayesinde hayata filtre eklemeyi sevdiğimize göre , ışığın da funda süzülmesinden zarar gelmiyor . Fırında da soğutmak istemezsin, değil mi?

4. Sır, birleştirmede

Bir bakalım: Kahvaltıyı minderinizle birleştirmek zorunlu bir gereklilik değil ama rengarenk bir terasın her sabah neşe saçacağı aşikar .

5. Bir kanepe çok işe yarar

Ancak kabul edelim: iyi bir kanepe tüm misafirlerinizi memnun edecek. Sadece birkaç palete , biraz beceriye ve eğlenceye ihtiyacınız var. Denizcilere uyarı: Yakalama güçleri var.

6. Alan takdir edilmektedir

İstediğinizi terasınıza koymak için yeterli alana sahip olmak gibisi yoktur . Böyle bir mucize, şapkanızı böyle bir dahiye çıkarmaya hizmet eder.

7. Çözüm yeşil düşünmek

Bir şeyi bilmelisiniz: Santiago Bernabéu’nun ölçüleri ile geniş alanlar için suni çim icat edilmedi. Balkonda meyve suyu içmek için çoklu bardak giymenize gerek kalmayacak.

Teras dekorasyonu kendin yap,

Az ile çok şey başaramayacağını söyleyen, ilk taşı atsın. Beyaz temeldir, ancak gereklidir. Mutlu olmak için başka neye ihtiyacın var?teras dekorasyonu kendin yap,

9. Egzotik aynı zamanda zafer kazanır

Tabii ki evet. Evinizin içi ve dışı arasında gerçek bir kültür çatışması yaratmak istiyorsanız , bunun ne olduğunu biliyorsunuz. Bilet ödemeden başka bir yere gitmek ister misiniz?

10. En katı anlamda yenileyin

Eh, terasa girdiğimiz için havuzlardan bahsedebiliriz . Evet, komşularınızın ürettiği kıskançlıktan. Şimdiden yaz kokmuyor musun?

Teras tasarımı

Aşağıda göreceğiniz 10 teras modeli ile kendi terasınızı tasarlamak için daha çok ve daha iyi fikirlere sahip olacaksınız, taş ve ahşap gibi malzemeleri, lambalar, mobilyalar ve aksesuarlar gibi dekorasyon unsurları ve ekipmanlarıyla nasıl birleştireceğinizi de öğreneceksiniz. Evinizin dış cephesinde özel bir yer yaratmak için tasarlanmış hamaklar başlayalım.

1. Bir terasta gerekli tüm konfor unsurlarına sahip bir dış mekan elde edin

Evin dışında dikdörtgen bir alanımız olduğunda, rahat bir koltuk ekleyebileceğimiz sanal bir ahşap modül (bir sonraki fotoğrafa bakın) ve önüne ilginç bir tasarıma sahip kamp ateşi oluşturmak uygun olabilir.

Bu terasın tasarımında bir yenilik olarak, evin yan tarafında bulunan hamakla birlikte dinlenmek için ideal bir alan olacak bir jakuzinin dahil edilmesi.

kapalı teras dekorasyon

Bu teras modelini beğendiyseniz lütfen şunu girin:   Tüm fotoğrafların bulunduğu modern teras tasarımı .

2. Ana dekorasyon noktası olarak ışığı kullanan modern teras tasarımı

3. Evin çatısında bir teras tasarlamak

Teras balkon dekorasyonu,

4. Suda veya bitkilerle çevrili bir teras oluşturun

teras balkon dekorasyonu,

5. Bakım süreniz az olduğunda teras tasarımı

cam balkon ve teras dekorasyonu

Evinizin dışında küçük bir alanınız varsa ve bitki yetiştirmek veya bahçeyi sürekli olarak korumak için yeterli zamanınız yoksa, aşağıdaki tasarım tam size göre.cam balkon ve teras dekorasyonu

6. Bahçe tasarımı teras dekorasyonunun önemli bir parçasıdır

Güncel bir trend ise bahçede özgün bir terasa dönüştürülebilecek figürlerin yaratılmasıdır. Bitkisel lifli mobilyalar eklersek, bu tür tasarımlarla ilgileniyorsanız taş ve çalı formları gibi malzeme ve renkleri birleştirmeyi unutmayın. , bakalım.

7. Teraslar için çitler küçük teras dekorasyonu,

Bazı durumlarda, alanları doğru bir şekilde sınırlayabilmek ve daha fazla mahremiyet elde edebilmek için evinizin çevresine çit yapmanız gerekir, şimdi de kullanabileceğiniz ilginç bir model göreceğiz.

8. Terasta bitki ve mineral malzemeleri birleştirin

Doğru malzeme kombinasyonu terasınızı mahallenin en iyisi yapacaktır, bir Japon bahçesinden esinlenilen aşağıdaki modelde, çalılar ve süngertaşı gibi farklı taş türleri ile çok iyi bir şekilde birleşen bir bambu çitin nasıl kullanıldığını görebilirsiniz. ve taş. Boulder.

Çatı teras dekorasyonu

Terasınız için çeşitli unsurlarla oynayın, pergola kullanımı bir başka önemli tasarım kaynağıdır,çatı teras dekorasyonu, evin dışında bir geçidiniz veya güzergahınız varsa, sanal olarak (örneğin ahşap çubuklarla) çatı kaplama ve ardından tırmanma ile kaplama seçeneğini kullanabilirsiniz. bitkiler, rustik bir evin dış modeline bakalım.

Geniş bir açık alanımız varken bir arada iki teras tasarımları

Son olarak, geniş bir açık alanınız varsa kullanabileceğiniz biraz daha karmaşık bir terasın tasarımını göreceğiz, bu bir virajlı rota yapmakla ilgili ve merkezde taş ateşli ana teras yer alacaktır. rotanın sonunda daha küçük ve daha samimi bir teras; Zeminlerde iki tip ahşap rengi birleştirildi ve yerleştirilme şekli, korkuluklar demirli ahşaptan yapılmıştır.

Apartman Teras dekorasyon fikirleri

Yazın tadını çıkarmak için terasınızı nasıl dekore edersiniz?

Terasların ancak en sıcak aylarda kullanılabileceğini düşünmek yanlıştır. Onları buna hazırlamamız gerekse de, neredeyse yılın her zamanında rahatlama ve boş zaman anlarının tadını çıkarabiliriz. Onu nasıl alırım? Minderleri değiştirin, ısınmak için biraz halı ve ekose ekleyin, iyi bir aydınlatma seçin, ahşap mobilyalar tercih edin ve terası bitkilerle doldurun. Başka bir fikir de soba veya şömine üzerine bahis oynamaktır.

Bu yaz dış mekan dekorasyonunda yeni trendler

Tatile gidemeyen, geniş bir evi olan veya bahçeye kaçabilecekleri yerler için, işte şimdi en yüksek sıcaklıklara göre avlu veya terasın dekorasyonuna bir hava değişikliği vermek için bazı fikirler. dünya geliyor. yaz. Fayansları değiştirmekten iyi bir şezlong koymaya veya evin duvarlarını yeşille doldurmaya

Teras dekorasyon fikirleri

Yaz, bu yıl yüzme havuzlarını veya plajları açma koşulları her zamankinden daha fazla bilinmeyenle şekilleniyor. teras dekorasyon fikirleri, Çoğu insan, sıcak aylar için uygun fiyatlı ve güvenli alternatifler aramaya başladı bile. Bahçede, terasta veya verandada, hatta bir çeşmede duş almayı tercih edebilirsiniz.

Bu yaz için mükemmel terasa sahip olmak için beş fikir

Koronavirüs zamanlarında, teras veya balkonu olanın bir hazinesi vardır ve dahası artık yazın gelmesiyle çok daha fazla kullanılacaktır. Terasınızın boyutu ne olursa olsun, bu beş fikirle ona stil kazandırabilir ve bitkileri unutmadan mobilyadan aydınlatmaya kadar konforlu ve keyifli bir alan elde edebilirsiniz.

Bir terasta en iyisi: tenteler koyun veya kapatın

Güzel hava burada, teraslardan veya balkonlardan en iyi şekilde yararlandığımız zamandır. Terasınızı kapatmak veya tente ile örtmek arasında tereddüt ediyorsanız, terasın boyutu ve şekli gibi bazı faktörleri göz önünde bulundurmalısınız; yönlendirme ve görüşler; Binadaki konumu ve yalıtım türü. Bir mimarinin elinin anahtarlarını gözden geçiriyoruz.

Teras dekorasyon fikirleri

Teraslı bir eviniz varsa,teras dekorasyon fikirleri, güzel havaların gelmesiyle birlikte kullanmaktan kesinlikle çekinmeyin. Dış dekorasyonunuzun iç mekana uymadığını görürseniz, işte onu entegre etmek için bazı basit ipuçları. Kaldırımları kaynaştırmaktan, mobilyaları birleştirmekten aydınlatmayı küçümsememeye kadar.