Turkuaz bir oturma odasını dekore etmek ve boyamak için 17 fikir


Birkaçını gördüğümü itiraf etmeliyim turkuaz renkli odalar bu rengin ne kadar güzel olduğunu ve insanların onu ne kadar sevdiğini deneyimlerimden biliyorum. Belki de büyük bir güçle cesur bir renk olduğu için ve ilk bakışta biraz riskli görünebilir. turkuaz renkli bir oturma odası dekore etmek. Ancak ileride göreceğimiz gibi turkuaz, birçok dekoratif stile çok iyi uyan ve tüm izleyicilere uygun ortamlar yaratan bir renktir. Eminim oturma odanıza turkuaz eklemekle ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, ihtiyacınız olan şey bu olacaktır.

Sarı ile kombine edilmiş turkuaz renkli oturma odası.

Fotografía Dünya Evleri

Duvarlarda, mobilyalarda veya aksesuarlarda olsun, oturma odasına turkuaz ekleyebileceğiniz iyi bir arkadaş sarıdır. Tabii ki, kişiliğiyle çok güçlü bir kombinasyon.

Yoğun turkuaz renkli oturma odası.

Gri ile kombine edilmiş yoğun turkuazda dekore edilmiş bir oturma odası

Yoğun turkuazla dekore edilmiş olmasına rağmen, özellikle gri gibi diğer nötr tonlarla birleştirilirse bu yoğunluğu azaltıyor ve odayı doygunlaştırma riskini azaltıyoruz.

Güçlü turkuaz tonda oturma odası.

Turkuaz oturma odası

Fotoğraf Habitat Stüdyosu

Bu diğer turkuaz rengi bir öncekinin tam tersi, normal turkuazın üzerinde birkaç doygunluk tonu. Belki büyük dozlarda aşırıdır, ancak tek bir duvara uygulandığında sonuç kabul edilebilir ve dengelidir.

Turkuaz kanepeli beyaz oturma odası.

Turkuaz bir kanepe ve halı ile beyaz bir oturma odası

Duvarlara turkuaz eklerken çok risk almak istemeyenler için başka bir çözüm. Beyaz, turkuaz taleplerimizi doldurana kadar istediğimiz fırça darbelerini eklemek için boş bir tuval görevi görür. Çok taze bir sonuçla kolay bir dekorasyon.

Turkuaz renkli Vintage oturma odası.

Turkuaz duvarlı klasik bir oturma odası

Viviana Agostinos’un fotoğrafı

Daha önce de söylediğim gibi turkuaz her türlü dekoratif stile uygulanabilen bir renktir. Bu çizgilerin üzerinde, neredeyse tamamen turkuazla dekore edilmiş, farklı bir oda oluşturan, cüretkar ama dengeli bir vintage oda görüyoruz.

Turkuaz desenli bej oturma odası.

Foto Fava Tasarım Grubu

Bej ve turkuaz mükemmel bir çifttir. Burada, aralarında olası başarılı bir kombinasyon görüyoruz: turkuaz vurgulu çok sayıda bej. Nasıl olur?

Keşfedin: bej ile en iyi birleşen renkler.

Turkuaz ve gri oturma odası.

Turkuaz ve gri renklerde dekore edilmiş bir oturma odası

Turkuaz ile çok iyi birleşen bir diğer renk gridir. Turkuaz renginin gücünü ve canlılığını yumuşattığı için genellikle yumuşak ve soluk griler daha iyi bir uyum sağlar.

Turkuazın iki tonunda oturma odası.

Turkuaz oturma odası

Fotoğraf Takımı Tutkusu

Bu diğer odada, biri diğerinden daha doygun ya da daha güçlü olan iki turkuaz tonunun muhteşem bir sonuçla nasıl birleştirildiğini görüyoruz. Soluk sarı vurgular ve beyaz ahşap mobilyalar, turkuaz ile mükemmel bir kontrast oluşturur.

Beyaz mobilyalı turkuaz oturma odası.

Turkuaz oturma odası

Fotoğraf ShutterStock

Beyaz mobilyalarımız varsa beyaz boya eklememize gerek yok tabi ki istemiyorsak. Beyaz mobilyalar, turkuaz rengini birleştirmek için harika bir fırsattır.

Turkuaz desenli bej oturma odası.

Turkuaz kanepeli bej oturma odası

İki dost rengi birleştirmek için başka bir olası kombinasyon. Sıradışı ama başarılı ve aynı zamanda çok çarpıcı. Açık toprak tonlarında duvarlar, bej ve turkuaz bir kanepe.

Görmek: Bir oturma odasını iki renge boyamak için 50 fikir.

Turkuaz ve beyaz renkte modern oturma odası.

Turkuaz oturma odası

Klasik bir oda turkuazla harika görünüyorsa, modern kesimli bir oda hiç fena olmazdı. Ve öyledir. Çeşitli tarzlarda iyi çalışsa da turkuaz en iyi çağdaş mekanlarda işe yarar. Kanepenin beyazı ve lake sehpanın siyahı dekoratif paleti tamamlayan diğer 2 renktir.

Turkuaz boyalı klasik oturma odası.

Turkuaz minderli bir oturma odası

Hala daha ince. Minderlerde sadece turkuaz rengi. Gördüğünüz gibi kahverengi ve bej ile yani toprak tonlarıyla harika bir şekilde birleşiyor ve küçük dozlarda bile çarpıcı bir vurgu yaratıyor.

Turkuaz, gri ve beyaz kanepe oturma odası.

Beyaz bir kanepe ile turkuaz ve gri bir oturma odası

Yazı boyunca gördüğümüz gibi, ister duvarlarda, mobilyalarda, ister aksesuarlarda olsun, turkuaz tonları beyaz ve gri ile mükemmel bir şekilde birleşiyor.

Turkuaz kanepeli pembe oturma odası.

Turkuaz kanepeli pembe bir oturma odası

Fotoğrafçılık @joybird

Salonda turkuaz rengini kombinlemek için kullanabileceğimiz bir diğer renk pembe. Özgün ve dekoratif mekanlar yaratan cesur bir çift.

Turkuaz desenli parlak beyaz oturma odası.

Turkuaz oturma odası

Fotoğrafçılık Micasarevista

Bir kıvılcım, çok yazlık ve modern, ferah bir oda. Bütün bunlar, beyazın turkuaz vurgularla iyi kombinasyonu ve aldığı büyük miktarda doğal ışık sayesinde.

Kaçırma: Beyaz oturma odası. 25 fotoğraf ve fikir.

Yumuşak gri, koyu ahşap ve zengin turkuaz oturma odası.

Turkuaz ve griye boyanmış bir oturma odası

Turkuaz ve açık gri ile dekore edilmiş bir oda görmeden önce şimdi benzerini görüyoruz ama bu sefer denklemde koyu tonlarda ahşap görüyoruz ve sonuç olumlu.

Turkuazla dekore edilmiş bu odaları ilginç bulduysanız ve sizinkini dekore etmeye teşvik edilecekseniz, burada görebilirsiniz. duvarlarda ve dekorasyonda turkuazla en iyi birleşen renkler, güvenli oynamak için.