TV’nizi Duvara Nasıl Monte Edebilirsiniz?


Yeni TV’nizi satın aldınız ve braketi satın aldınız, ancak TV’yi duvarınıza nasıl monte edeceğinizi merak ettiniz. İşte yeni boyanmış duvarınıza monte ederken atlamamanız gereken önemli adımların kullanışlı bir kılavuzu.

İşte TV’nizi duvara nasıl monte edeceğinizle ilgili önemli adımlar:

Adım 1: Parantez
Doğru brakete sahip olmak çok önemlidir. TV’yi satın alırken aynı zamanda mağaza asistanına da sorun, teknolojilerini biliyorlar ve yardım etmek için eğitim alıyorlar.

Adım 2: Kablolar
Kablolarla ne yapacağınıza karar vermek zor kısımdır ve üç seçeneğiniz vardır:

1. Kabloları duvardan geçirin – Bunun ne tür bir duvar olduğunu bilmeniz gerekir, örneğin iç sıva, dikme, tuğla ve hatta tavan.
2. Bir kablo kapatıcı kullanın – kolay ve duvarla aynı renge boyayabilirsiniz.
3. Hiçbir şey, onları sadece asılı bırakın – en güzel değil, kesinlikle en kolayı.

Hangisini seçerseniz seçin, ihtiyacınız olacağını düşündüğünüzden daha uzun kablolar satın aldığınızdan emin olun, onları uzatmak istemezsiniz. Ayrıca bir eğlence merkezi kuruyorsanız, neden renkli kablolar almayasınız ki onları birbirinden kolayca ayırt edebilirsiniz.

3. Adım: Saplamaları bulun
Saplama bulucu kullanmak yararlı olsa da% 100 değildir, bu nedenle tutarsız sonuçlar alıyorsanız mevcut güç noktalarını arayın – duvar plakasını çıkarın ve saplamanın hangi tarafta olduğunu bulmak için bir araç kullanın.

– Saplamayı bulduğunuzda, kalemle (veya varsa bantla) işaretleyin.
– Vida deliklerinin dikey mesafesini ölçün.
– Bir adım geri çekil ve televizyonu ne kadar yükseğe çıkarmak istediğine bak
– Her vidanın nereye gideceğini işaretleyin, düz ve doğru yükseklikte olduğunu iki kez kontrol edin.

Adım 4: Montajı takın ve kabloları gizleyin
Montaj parçasını duvara vidalayın ve düz olup olmadığını tekrar kontrol edin, bize güvenin, daha sonra olmadığını keşfetmek istemezsiniz. Bu aynı zamanda kablolarınızı gizlemek için bir delik açmak için mükemmel bir zamandır – çivilere dikkat etmeyi ve duvarınızın arkasında ne olduğunu öğrenmeyi unutmayın.

5. Adım: TV’yi asın
Şimdi işin eğlenceli kısmı, üreticinin talimatlarını izleyerek TV’yi montajın üzerine yerleştirmenize yardımcı olacak birini bulun. Birkaç hafif çekiştirerek stabilitesini ve sağlam olduğunu iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Ardından kabloları bağlayın ve mikrodalgaya biraz patlamış mısır koyun ve en son filmi duvara monte edilen yepyeni TV’nizde izlemeye hazırsınız – ve harika görünmüyor.

Not: Fazladan bir ele ihtiyacınız varsa, her zaman bir Yerel Tamirci bulabileceğinizi unutmayın. Airtasker TV’nizi duvara monte etmek için.

Başka ipuçlarınız ve püf noktalarınız var mı? Bir arkadaşınıza yardım edin ve aşağıda paylaşın.