Ucuz Yatağınız İçin Yastıklı Başlık Nasıl Yapılır

Kendi yastıklı başlığınızı nasıl yapacağınızı hiç merak ettiniz mi? İşte size nasıl yapılacağını gösteriyoruz ucuz DIY başlık çekiç, çivi veya testereye dokunmadan.

Ucuz DIY Başlık
Ucuz DIY Başlık, Yatağınız İçin Yastıklı Başlık Nasıl Yapılır

Giriş

Eski yatak başlığınız parlaklığını mı kaybediyor? Yastıklı bir başlık almayı düşündünüz, ancak paranız yok mu? Bu DIY Başlık talimatlarıyla yastıklı bir yatak başlığının nasıl yapıldığını öğrenmenin ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız, özellikle de eskisini yeniden kullanırsanız – istemiyorsanız sıfırdan yapmak zorunda bile değilsiniz .

Çekiç ve çivi kullanmakta zorlanıyorsanız, bununla eski yatak başlığınızdan kolayca yastıklı bir başlık yapılabilir. Ucuz DIY Başlık talimatları, bir ikinci el mağazasından veya hatta eski bir kapıdan elde edilen bir yatak başı. Eski bir kapı kullanırsanız, yatak başlığını yatak yerine duvara monte etmeniz yeterlidir. Hevesli bir Kendin Yap meraklısıysanız, yapmanız gereken tek şey biraz kontrplak almak, yatağınızın boyutuna uyacak şekilde kesmek ve oradan gitmek.


Okumalısınız:


Hazırlık ve Ölçme

  1. Bedeninizi ölçün başlık ne kadar köpük, dolgu ve kumaşa ihtiyacınız olacağını görmek için. En iyi konfor için köpüğün en az iki inç kalınlığında olmasını isteyeceksiniz.
  2. Vuruşu etrafına saracağınız için ölçtüğünüz uzunluğa 8 inç ekstra ekleyin başlık.
  3. Çeşitli mobilya malzemeleri arasından seçim yaparken, sadece dekorasyonu düşünmeyin, dayanıklılığı da düşünün. Zaman testine dayanacak daha kalın bir kumaş seçmek en iyisidir. Tıpkı vuruşta yaptığınız gibi kumaşa 8 inç ekstra ekleyin.
  4. Köpüğü yere koyun ve ardından başlık nazikçe üstüne. Ardından, siyah bir sihirli işaretleyici kullanarak başlık köpük üzerine. Köpüğü şekline kesin. başlık, maket bıçağı kullanarak.

Kendi Ucuz DIY Başlık Projenizi Yapın

Daha profesyonel görünmek için DIY başlık, sonraki adımlara geçmeden önce kumaşı ütüleyin.

  1. Kumaşı dekoratif tarafı aşağı bakacak şekilde çalışma yüzeyinize yerleştirin. Vuruş ve kumaş aynı uzunlukta olmalıdır.
  2. Dolguyu kumaşın üstüne, ardından köpüğü yerleştirin. Şimdi koy başlık üç katmanın da üstüne.
  3. Her şeyin eşit şekilde dizildiğinden emin olun ve vuruşları ve kumaşı kenarlardan yukarı doğru çekmeye başlayın. Bir köşeyi sıkıca çektiğinizde, takmak için bir zımba tabancası kullanın.
  4. Etrafında ilerleyin başlık, ilerledikçe zımbalama – profesyonel görünümlü bir yatak başlığına sahip olmanın anahtarı, kumaşı ve zımbayı aynı anda çekmektir. Bu noktada iki kişinin çalışması – biri kumaşı çekip diğeri zımbalamak – ancak zaman ve sabırla sadece bir kişi ile başarılabilir.

Son Dokunuşlar

Bu bölümü tamamladıktan sonra, gözünüze ışıltı katabilirsiniz. başlık yatak başlığının etrafına yerleştirilmiş döşeme pimleri kullanılarak. El işi dükkanında birçok seçeneği var, sadece gidip neyi sevdiğinizi görmeniz gerekiyor.

Yatağınız için ucuz bir DIY dolgulu yatak başlığının nasıl yapıldığını öğrendikten sonra, evinizdeki her yatağa bir tane koymak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda lüks, eğlenceli ve rahatlar. Artık ne kadar kolay olduğunu bildiğinize göre artık ertelemeyin!


Referanslar ve Fotoğraf Kredisi


Bir cevap yazın