Uyumlu Bir Banyo İçin Feng Shui Renkleri

Su fazlalığı ve doğası gereği soğuk ortam nedeniyle, diğer şeylerin yanı sıra, Feng Shui hakkında konuştuğumuzda, banyo en çelişkili alanlardan biridir. Ancak doğru yüzeyler ve malzemelerle birlikte doğru renklerle pozitif bir Feng Shui atmosferi elde edebiliriz.

Ve şimdi göreceğimiz şey bu: Bir Feng Shui banyosu için uygun renkler, özellikleri ve etkili bir Feng Shui banyosu elde etmek için bunları nasıl birleştirebileceğiniz. Başlayalım:

Banyo için Feng Shui renkleri

yerküre tonları.

Feng Shui banyosu için renkler: Toprak tonları

Evden Fotoğraf Hikayeleri | Instagram (@historiasdecasa)

Toprak tonları, oradaki en sıcak renklerden bazıları. Bu nedenle Feng Shui’ye dayalı bir banyo için uygundurlar çünkü gerekli sıcaklığı sağlarlar ve mekanı sıcak ve davetkar bir ortama dönüştürürler.

Bu nedenle, banyonuzda “sıcaklığı artırmak” ve dingin bir alan yaratmak istiyorsanız, toprak tonlarını tercih edin.

Daha sıcak olan ve daha sonra göreceğimiz başka renkler de var, ancak bunlar daha “agresif” ve güçlü. Bu nedenle, fazla risk almak istemiyorsanız toprak tonlarını düşünmeye başlayabilirsiniz.

Sıcak beyazlar.

Feng Shui banyosu için renkler: Sıcak beyazlar

Binti Home’dan Souraya Hassan tarafından tasarım ve fotoğraf

Beyaz bir banyo istediğiniz için toprak tonları çok fazlaysa, o zaman sıcak beyaz tonlarını seçin.

Aslında beyazın pek çok tonu var. Bazılarının mavi pigmentasyonu vardır, bu da onları olağanüstü beyazlık bırakan saf beyazlar yapar, ancak harikadırlar.

Öte yandan, aşı boyası pigmentasyonu olan, daha parlak ve hoş bir tonu olan beyazlarımız var.

İkincisi, beyaz bir banyo istiyorsanız, ancak Feng Shui’ye dayanan ilginizi çekenlerdir.

Soğuk karakter pigmentasyonlu saf beyaz veya beyaz kullanırsanız, son derece soğuk ve istenmeyen bir alan yaratacaksınız.

Sarı.

Feng Shui banyosu için renkler: Sarı

Dulux Fotoğrafçılık ve Renkler

Hemen yukarıda, toprak tonlarından ve sıcak beyazlardan çok daha sıcak, ama aynı zamanda daha agresif ve güçlü başka renkler de olduğunu söyledim.

Sarı onlardan biri.

Bir Feng Shui banyosu için mükemmel bir renktir, özellikle banyo, evinizin Bagua haritasının güneybatısında yer alıyorsa.

Elbette dikkatlice uygulayın. Tamamen sarı bir banyo aşırı olabilir.

Ancak iyi bir şekilde birleştirilen sarı bir banyo, sıcak, aydınlık ve iyimser bir alandır.

Güzel bir orta sarı (sıcak renk) ile orta mavi (soğuk renk) birleştirilerek uyumlu, dengeli ve çok dekoratif bir banyo oluşturan bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz iyi bir kombinasyon olacaktır.

Verde.

Feng Shui banyosu için renkler: Yeşil

Tasarım ve fotoğraf Eski Yepyeni | Instagram (@dabito)

Feng Shui banyosu için en uygun renklerden biri yeşildir. Ve Bagua haritasına göre, eğer banyo onun kuzeyindeyse, o kadar iyidir. Yeşil, diğerleri gibi rahatlatıcı bir renktir, tazedir ve doğurganlığı ve umudu sembolize eder.

Tabii ki kromatik dairenin soğuk kısmında olduğu için yeşilin soğuk bir renk olduğu da söylenmelidir. Bu, bir banyonun doğası gereği soğuk olduğu için çevreyi dengeleyen ahşap veya tekstil gibi sıcak unsurların eşlik etmesi gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca metal vurgular da ekleyebilirsiniz ve altın iseler, daha fazla sıcaklık ekledikleri için daha iyidir.

mavi.

Feng Shui banyosu için renkler: Mavi

Dulux Fotoğrafçılık ve Renkler

Açık mavi, pastel mavi veya yumuşak gibi yumuşak mavi tonları, Feng Shui banyosunda harika görünen renklerdir. Aslında, doğru uygulanırsa, her banyoda iyi çalışırlar, ancak burada Feng Shui’ye dayalı bir banyodan bahsediyoruz.

Yeşil renge benzer özellikleri ile mavi aynı zamanda doğası gereği soğuk bir renktir. Bu nedenle, banyonun soğuk bir alan oluşturmaması için sıcak öğeler eklemeye veya sarı gibi bazı sıcak renk vurgularıyla birleştirmeye çalışın.

Lila.

Feng Shui banyosu için renkler: Leylak ve menekşe

Colores de Behr: Petal Tip | Biraz Şeker | Servet

Yumuşak veya daha güçlü lila tonlarının yanı sıra menekşe tonları da bir Feng Shui banyosu için mükemmel bir renktir. Ve eğer banyo Bagua haritasının güneydoğusundaysa, o zaman çok daha iyi.

Bu renkler kırmızı ve mavinin karışımından doğar, bu yüzden hem sıcak hem de soğuktur. Ahşap, bitkiler, bitkisel lifler vb. Doğal unsurlarla birleştirildiğinde harika çalışan dengeli renklerdir.

nane yeşili.

Feng Shui banyosu için renkler: Nane yeşili veya nane

Fotografía Teal’in Gölgesi @katy_ashadeofteal

Yeşil, bir Feng Shui banyosu için uygun bir renkse, nane yeşili veya yeşilin en taze ve açık tonları, bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz gibi, o da öyle.

Yeşilin bu tonları hala rahatlatıcı ve dingindir, ancak daha az ağır ve daha hafiftir, bunlara uygun atmosferler yaratır ve aynı zamanda daha aydınlıktır.

Elbette nane yeşili veya diğer açık yeşil tonlar da soğuk renklerdir, bu nedenle banyonuza nane yeşili boya veya fayans koyarsanız, ahşap veya bitkisel lifler (rattan, hasır, rafya vb.) banyoya sıcaklık vermek ve çok soğuk bir alanınız olmaması.

Turkuaz.

Feng Shui banyosu için renkler: Turkuaz

Vjacheslav Zhugin ve Olga Ursulenko’nun projesi

Feng Shui ilkelerine göre, banyo evinizin Bagua haritasının batısında veya kuzeybatısında yer alıyorsa, turkuaz, banyo için muhteşem bir Feng Shui rengidir.

Turkuaz, yeşil ve mavinin karışımından doğan bir renktir. Ve gördüğümüz gibi, her iki renk de bir Feng Shui banyosuna elverişli.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu renk aynı zamanda renk çarkının soğuk kısmında da yer alıyor, bu nedenle sıcaklık kazanmak ve eklemek için sıcak öğeler eklemeyi unutmayın.

Ayrıca Feng Shui’ye sıcaklık veren ve bu renge uygun olan kil veya seramikler de ekleyebilirsiniz.

Mor.

Feng Shui banyosu için renkler: Mor

Dulux Fotoğrafçılık ve Renkler

Hoşlandığım bir renk değil ama evin Bagua haritasında güneydoğudaki banyo ise aynen leylaklar, menekşeler veya daha önce gördüğümüz morun diğer yumuşak tonları gibi uygun bir renk olduğu doğrudur. .

Ek olarak, Feng Shui’ye göre orta mavi tonları ile birleştirilmesi tavsiye edilen bir renktir.

Ama Feng Shui’yi bir kenara bırakırsak ve bu renkle bu istisnayı yapacağım, mor çok fazla kişiliğe sahip çok yoğun bir renktir. Ne anlama geliyor?

Dikkatlice uygularsanız ve onu başkalarıyla birleştirirseniz veya sadece aksan olarak koyarsanız, banyo boyunca uygulamak yerine, daha iyi, çünkü mor bir banyonuz olacak, ama aşırılık olmadan.

Odun.

Baño Feng Shui en madera

Şimdiye kadar okuyorsanız (tebrikler), bir Feng Shui banyosunda sıcaklığın son derece önemli olduğunu fark etmiş olabilirsiniz.

Bununla birlikte, iyi bildiğiniz gibi, ahşap var olan en sıcak malzemedir. Sıcak olduğundan değil aslındaancak mekanlara en fazla sıcaklığı getiren malzemedir.

Bu nedenle, seçtiğiniz Feng Shui banyo renginden bağımsız olarak, ahşap eklerseniz emin olabilirsiniz.

Ve banyoda yalnız kalmayın, oturma odası için Feng Shui renklerini ve yatak odası için Feng Shui renklerini de görebilirsiniz.

Ve bu disiplin hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki kitabı tavsiye ederim. Buradan kaydolursanız, Amazon Kindle’da ücretsiz olarak varveya 29 € karşılığında yumuşak kapaklı olarak.

Libro Aprende Feng Shui

Amazon’dan satın alın

Bir arkadaşınızın veya akrabanızın bu makaleyi beğenebileceğini düşünüyor musunuz? Paylaş. Teşekkür ederim!