Vermemeniz Gereken Yeni Yıl Kararları

Yeni Yıl Kararları

 

Hepimiz “10 kilo kaybetmek” veya “bir maratonu tamamlamak” gibi gerçekçi olmayan Yeni Yıl kararları vermekten suçluyuz, ancak saf adanmışlık olmadan elde edemeyeceğiniz kararları almak, kendinizi başarısız olmaya hazırlıyor.Yeni Yıl Kararları

Komik-yeni yıl-kararları-pastası

Kararlarınız, zor olan ancak ulaşılamaz olmayan bir şey olmalıdır. İşte yapmamanız gereken Yeni Yıl kararları ve yanına bir onay işareti koyabileceğiniz alternatif öneriler.

Para biriktirmek
Bu hiç de kötü bir hedef değil, ancak Şubat ve Mart aylarında vurmak üzere olan kredi kartı ödemeleriniz varsa zor olabilir. Dışarıda yemek yemeyi ve alışveriş yapmayı azaltarak harcamalarınızda dikkatli olmanız gerekir, ancak Airtasker’da görevleri tamamlayarak da daha fazla kazanabilirsiniz, böylece muhteşem yaşam tarzınızı çok fazla kesmenize gerek kalmaz 🙂.

Yeni çözüm: Daha fazla kazanın

Hedefler
Uzun vadeli hedefler burada suçlular değil, ulaşılacak olan kısa vadeli hedeflerdir ve sonra bir ‘sonraki ne’ anını yaşarsınız ve tekrar kötü kalıplara girersiniz. Bunun yerine yaşam tarzınızı değiştirecek yeni alışkanlıklar edinin.

Neye ulaşmak istediğinize bakılmaksızın, ustalaşmanız gereken 3 alışkanlık şunlardır:
1. Pratik yapmak için zaman ayırın – bir saat önce uyanın ve bunu takviminize koyun.
2. Yapın – ertelemeyin veya bahane uydurmayın.
3. Eğlenin – bunu neden yaptığınızı ve her şeyin daha büyük resme doğru gittiğini hatırlayın.

Yeni çözüm: Alışkanlıkları değiştirin

Kariyer değişimi
Yani işinden nefret ediyorsun ve diğer tarafta çimlerin biraz daha yeşil olabileceğini düşünüyorsun. Bu doğru olabilir, ancak bir sonraki adımda gitmek isteyip istemediğinizi öğrenmenin akıllıca bir yolu var.

Airtasker’da gönüllülük yaparak ve görevleri tamamlayarak, harika uygulamalı deneyim sizin için olup olmadığını görmek için. Ayrıca, ağ oluşturmak veya daha iyisi kalıcı bir işe dönüştürmek için mükemmel bir fırsat.

Yeni çözüm: Deneyim kazanın

Daha az alışveriş yapın
Bu, para tasarrufu ile el ele gider ve sürekli sezon ortası, sezon sonu ve yeni koleksiyon e-posta patlamaları ile mücadeledir. Ancak endişelenmeyin, yalnız değilsiniz ve giyim mağazalarına ve sosyal medya sitelerine aboneliğinizi iptal ederek cazibeden kurtulmak kolaydır.

Daha da iyisi, alışverişe gitmek için belirli zamanları bir kenara bırakın, örneğin dükkanlar kapanmadan bir saat önce, işten önce veya sonra bakkaliye ya da ayın sonunda biriktirdiğiniz küçük bir kedi parayla kendinizi şımartın.

Yeni çözüm: Akıllı alışveriş yapın

Ve işte, alışkanlıklarınızı değiştirerek elde edebileceğiniz ve yine de yüzünüzde bir gülümsemeyle ulaşabileceğiniz ulaşılabilir Yeni Yıl kararlarınız var.

Ps Kilo vermeyi veya sağlıksız alışkanlıkları bırakmayı unutmadım, ama hepimiz gizlice düzenli alışkanlıkları değiştirmeden başarmanın neredeyse imkansız olduğunu biliyoruz, bu yüzden oradan başlamak en iyisidir.

Bir cevap yazın