Vintage Tarzı Bebek Odası


Bebeklerimizin odalarına bir görünüm ve çok farklı bir görünüm kazandırmak istediğimizde, eski nesnelerle ama mükemmel durumda olan bir yöntem kullanmak, bütçemiz olsa bile yaratıcılığımızın fark edilmesi için en iyi seçeneklerden biri olabilir. Cebimiz o kadar yüksek değil, “Vintage” stilinin ne olduğu hakkında iyi bir bilgiye sahip olmak çok faydalı olabilir ve burada size nasıl olduğunu göstereceğiz.

Yatak odanızı dekore edebilir ... veya

Ahşapla dekorasyon yaparken

Ahşap, bu durumlarda çok yaygın ve çok önemli bir malzemedir çünkü kaliteli ahşap söz konusu olduğunda uzun yıllar dayanma eğilimindedir. Yenilenebilir bir materyal, kullanım ve restorasyon için her zaman uygun bir seçenektir.

En önemli şeyle başlayabilirdik ve o beşiktir, uzun zamandır aklımızda çocuklarımızın eşyaları için her türlü çarpıcı renk vardı, en iyisiydi ve her ne kadar iyi görünse de, herhangi bir nesnenin her zaman modası geçmiş gibi görünmesine rağmen.

Şimdi aynı beşik, eğer tahtadan yapılmışsa, eski ve antika renkleri kaldırana kadar zımparalayabiliriz, bu o kadar mümkündür ki, belirli bir zaman alır, ancak bittiğinde, internette arayabileceğimiz ve boyutuna göre yazdırabileceğimiz belirli çizim dekorasyonlarını uygulayabiliriz daha sonra ahşabın izini sürmek istiyoruz. Ahşap üzerine çizim yapıldıktan ve işaretlendikten sonra, ahşap için Pyro-gravür makinesi ile gradyanlar yaparak onu vurgulamaya devam edebiliriz.

Bitirdikten sonra ahşabımızı maun rengiyle boyamaya devam edebiliriz veya sadece koyu veya açık vernikle boyamak isteseniz bile, bu aslında zevkinize bağlı olacaktır, önemli olan şunu hesaba katmanızdır. Bu ilk adımda seçtiğiniz renk, odanın sonraki dekorasyon ve restorasyonlarında kullanılır.

Beşiğiniz için maun rengi seçtiyseniz odanın duvarları fildişi boyanabilir, çünkü odadaki nesneler koyu tonlu olduğundan renklerle dengeli kalacaktır.

Bazı arkadaşlarımızın ayaklarıyla duvardan tutabileceğimiz, bebeğimizin tüm eşyalarını yerleştirmek için kullanılabilecek ahşaptan bir masa alın. Arkadaşların ayaklarının detaylarını almak ve onları beşiğe koyduğumuz çizimlerle odaya uyacak şekilde dekore etmek önemlidir.

Aynı kişileştirme yöntemi sandıklarda, vitrinlerde ve yatak odasına yerleştireceğimiz diğer büyük nesnelerde de uygulanabilir.

Odanın bazı kısımlarına sarı lumboz ışıklarının bile gömülmesi şüphesiz harika bir görünüm oluşturacaktır.

Camla dekorasyon yaparken

Bununla birlikte, cam objelere sahip olduğumuz için çok zeki ve dikkatli olmalıyız ve sitede çocuk olması durumunda riskler getirebilir, ancak bu yapılamayacağı anlamına gelmez.

Üzerine bir bardak tutucu yerleştirdiğimiz ve içine bir cam bardak yerleştirdiğimiz bir takvim yapabiliriz. Orada, önemli tarihleri ​​ve hatırlatıcıları yazmak için ihtiyaç duyduğumuz kalemleri ve işaretleyicileri kaydedebiliriz.

Dolaylı ışık üretmek için lambalar çok gerekli ve vazgeçilmezdir ve lambayı kapatmak ve ışık yoğunluğunu azaltmak için buzlu cam kullanılması şüphesiz yatak odasında iyi bir kombinasyon sağlayacaktır.

Vitrinlerde sürgülü cam kapıların gömülmesi bebeğimizden ihtiyaç duyduğumuz nesneler, çocuk bezleri, pudralar, kolonyalar, giysiler üzerinde görünürlük elde etmemizi sağlayacak iyi bir seçenek olabilir. Daha hızlı bir şekilde konumlandırılmalarına izin verecek şekilde basit bir mesafede görünecektir.

Küçük bir oyuncak bebeği koyup şeffaf bir yağla birlikte dondurabileceğimiz ve kapağa led ışıklar takabileceğimiz bir cam kavanoz alırsak, lamba yapmak da uygulanabilir ve yaratıcı bir seçenek olabilir. Onları yenerken kartopu tarzında bir lamba görebiliyorduk ama temalar zevkinize göre değişiyor, beşikte yatan bir çocuk olabilir. Ve bir oda ışığı kapalıyken açmak, çocuk için iyi bir dikkat dağıtıcı olacaktır. Arka planda bebekler için bir müzik koyarsak daha da fazla.

Yatak odası aynasında, başlangıçta yatak ve gövde ile aynı dekorasyona sahip hafif ahşap çıtaları etrafına yerleştirebiliriz, bu bir şekilde köşeleri ve aynayı koruyacak ve daha iyi bir görünüm verecektir.

Odanın girişinden görmeye odaklanırsak, duvarlarda maun renkli ahşabı fildişi ve sarı lumboz ışıklarının yanı sıra bazı cam objeler ile birleştirmenin çok yaratıcı ve çok vintage bir tarza sahip olacağının farkına varacağız. aynı zamanda çok fazla derse sahip olacak. Gerisi bizim elimizde olacak, tahta atlar da dahil olmak üzere çocuklarımız olacak oyuncakları, diğerlerinin yanı sıra eğitici oyunları iliştireceğiz.

Küçük Kreşler İçin Büyük Fikirler

Her şeyin yaratıcılığımıza bağlı olduğunu göstermek her zaman önemlidir, çünkü size hizmet edebilecek sonsuz stil vardır ve her zaman evinizde kullanmadan ve geri yükleyebileceğiniz nesnelere bağlı olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=WFQC7QvQ-tI

Ayrıca şunları da görebilirsiniz: