Yatağınız Düşündüğünüzden Neden Daha Önemli?

Uyku, diyet ve egzersizin sağlıklı bir yaşam tarzının en önemli üç bileşeni olduğunu biliyor musunuz? Ancak maalesef çoğumuz ihtiyacımız olan uykuyu alamıyoruz ve bunun sebebi yanlış yatak kullanmamızdır. Düşük kaliteli uyku da egzersiz yapma becerimizi etkiler.

Bu, zamanla büyük sağlık sorunlarına dönüşen birkaç sağlık sorununa yol açar. Öyleyse üzerinde uyuduğumuz yatağın sağlığımızı nasıl çok iyi tanımladığını öğrenelim.

Yatağınız Düşündüğünüzden Neden Daha Önemli?

Yatak Uykunuzu ve Sağlığınızı Nasıl Etkiler?
Yatağınızın Uykunuzu ve Sağlığınızı Etkileyen Şaşırtıcı Yolları

Yeni Yatak ve Eski Yatak

Birkaç çalışma, yeni bir yatakta uyumanın, çok eski bir yatakta uyumaktan çok daha iyi bir uyku kalitesi ve daha düşük stres düzeylerine yol açtığını bildirmiştir.

Bulgulara göre, 8 yaşından büyükse yatağınızı değiştirmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Yatağınıza Bağlı Alerjiler

Yatağınızı evi haline getiren milyonlarca küçük toz mili olduğunu bilmek sizi şaşırtacaktır. Her yıl yaklaşık 20 milyon Amerikalının çeşitli alerjilere yenik düşmesi, bunun bir sonucu gibi görünüyor.

Daha İyi Uyku Konseyi bu konuyu araştırdı ve insanların periyodik olarak yataklarını temizlemesi gerektiği sonucuna vardı. Bununla birlikte, düzenli temizlikten sonra bile burun akıntısı veya boğaz ağrısı ile ilgili sorunlar yaşıyorlarsa, yeni bir yatak almayı düşünebilirler.

Ultra-Push Yatak O Kadar Havalı Değil!

Ultra push şilteler kulağa çok hoş gelebilir, ancak sırt sağlığınız için çok kötü bir seçim olabilir. Diğer sorunların yanı sıra sırt ağrısına da yol açabilirler.

Bu nedenle, satın almayı düşündüğünüz yatağı test etmeniz şiddetle tavsiye edilir ve sadece birlikte gelmeyi vaat ettiği özelliklere körü körüne güvenmeyin.

Eski Yatak Yorgunluk Yapabilir

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, yatağınız yaşlandıkça mükemmel kalitede uyku sunma yeteneğini kaybeder. Çoğu zaman, bazı insanların günde 8 saat uyuduktan sonra bile yorgun hissetmelerinin nedeni budur, bu da vücudun çok fazla dinlenebilmesi için fazlasıyla yeterli olmalıdır.

Bunun sizin için geçerli olduğunu düşünüyorsanız, eski yatağınızı yeni, kaliteli bir yatakla değiştirmeyi düşünün.

Yatağınızdaki Topaklar İyi Bir İşaret Değildir

Genellikle sırt ağrısı ve diğer benzer sorunlarla ilişkilendirilirler. Bu nedenle, yatağınızdaki topaklar büyük bir sorun gibi görünmese de, zamanla sağlığınız üzerinde endişe verici derecede kötü etkilere yol açabilir.

Okumalısınız:

Daha fazla bilgi için aşağıdaki infografiğe göz atın.

[Infographic] Yatağınızın Uykunuzu ve Sağlığınızı Etkileyen 7 Şaşırtıcı Yolu

Yatağınızın Uykunuzu ve Sağlığınızı Etkileyen 7 Şaşırtıcı Yolu

Bir cevap yazın