Yatağınız İçin Doğru Çarşafları Nasıl Seçersiniz?

Evinizi bir ev gibi hissettirirken, SleepReport’a göre doğru yatak takımını seçmekten daha önemli olan birkaç şey vardır. Yatağınız evinizdeki başka bir mobilya parçası değildir; her gün doğru miktarda dinlenmeye ve iyileşmeye devam etmenizi sağlayan bir şeydir.

Ne yazık ki, harika bir şilte ve çerçeve seçtikten sonra, birçok insan tercihlerinin geri kalanını çeviriyor. Bu, çarşaflar ve yatak takımları konusunda mükemmel olmayan seçimlere yol açar.

image - Yatağınız İçin Doğru Çarşafları Nasıl Seçersiniz
Yatağınız İçin Doğru Çarşafları Nasıl Seçersiniz?

Bunu göz önünde bulundurarak, mükemmel çarşafları seçerken herkesin göz önünde bulundurması gereken bazı özellikleri gözden geçirmenin zamanının geldiğini düşündük.


Ayrıca Oku:


1. Malzemeyi Kontrol Edin

Öncelikle ne tür bir malzeme ile çalıştığınızı bilmeniz gerekir. % 100 pamuk, uygun fiyatlı ve ekstra yumuşak olduğu için genellikle iyi bir seçimdir.

Bununla birlikte, özel bir şey arıyorsanız, uzun elyaf pamuk veya hatta Mısır gibi diğer lüks türlerini de keşfedebilirsiniz.

Dezavantajı, çarşaflarınızın ne kadar lüks ve yumuşak olmasını istiyorsanız, o kadar çok ödemeniz gerekmesidir. İplik sayısını artırdığınızda yatağınızın daha pahalı hale geldiğini de görebilirsiniz.

Bununla birlikte, birçok uzman 300 ila 500 arasında iplik sayısının aslında en iyi seçenek olduğuna inanmaktadır. Bunun üzerinden geçmek iyi bir fikir olmayabilir.

2. Doğru Boyutlandırmayı Alın

Tarzınıza ve yumuşaklık tercihinize uyacak bir şey bulmaktan çok iyi bir çarşaf takımı seçmeniz gerekir. Ayrıca yatağınız için doğru bedeni aldığınızdan da emin olmalısınız.

Yatağınızın kral boy olması, kral boy çarşafın yeterince büyük olacağı anlamına gelmez.

Yatağınızı düzgün bir şekilde örtmek için, doğru derinlikte bir şey aradığınızdan da emin olun. Bunu yapmak, uyurken her döndüğünüzde çarşaflarınızın gevşememesini sağlayacaktır. Elastik çarşafların da yatağınızda sıkı durması genellikle çok daha kolaydır.

3. Örgüleri ve Stilleri Tanıyın

Çarşaflar, hemen hemen her yatağa uyacak şekilde çok çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Yatağınız için mevcut olan farklı malzemeler ve tasarımlar hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, işinize yarayan bir şey bulmak o kadar kolay olacaktır.

Örneğin, canlı ve hafif bir şeyden hoşlandığınızı fark edebilirsiniz. Bu durumda, genellikle bir Percale örgüsü seçersiniz. Öte yandan, yumuşak ve ipeksi bir şey arıyorsanız, o zaman bir Saten seçimi sizin için daha iyi olacaktır.

Burada doğru seçim yok. Her şey sizin için en rahat olan seçeneği bulmakla ilgili.

4. Etiketi Okuyun

İster süper lüks bir çarşaf takımı isterse oldukça basit bir şey satın alıyor olun, tüm ürünlerin özel temizlik ve bakım gereksinimleri ile geleceğini belirtmekte fayda var.

Sayfalarınızın üzerindeki etiketi okumak, onları yanlış sıcaklıkta yıkamaktan ve geri dönüşü olmayan hasara neden olmaktan kaçınmanızı sağlayabilir.

Etiketiniz ayrıca, çarşaflarınızın mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını nasıl sağlayacağınız konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır. Yıllarca o yeni satın alınmış yatak takımı hissini almaya devam etmek istiyorsanız çok önemli olabilir.

Etiketi kontrol ederken, iade politikasını da kontrol ettiğinizden emin olmalısınız. Kendiniz için kullanana kadar bir sayfanın sizin için doğru olup olmadığını bilemeyebilirsiniz.

Doğru Yatak Takımını Seçmek

Doğru yatağı seçmek, doğru yatağı bulmak kadar önemlidir. Rahatlatıcı ve rahat bir şey istiyorsun. Ama aynı zamanda kendi tarzınıza ve ihtiyacınıza uygun bir şey de isteyebilirsiniz. İyi haber şu ki, biraz azimle, doğru yatak seçeneklerini hemen bulabilirsin.

Bir cevap yazın