Yatak odanız için 5 çeşit modern gardırop tasarımı


Gardırop, herhangi bir yatak odasının ayrılmaz bir parçasıdır. Giysilerinizi güvenli bir şekilde saklamak ve kırışmalarını veya hasar görmelerini önlemek çok önemlidir.

Ancak, gardıroplar söz konusu olduğunda çok çeşitli seçenekler vardır, doğru olanı seçmek basit bir karar değildir. Ancak, odanızın görünümü ve hissinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu, odanızı yeniden tasarlamaya ve dekore etmeye başlamadan önce tercih ettiğiniz stili seçmeniz gerektiği anlamına gelir.

image - Yatak odanız için 5 Tip Modern Dolap Tasarımı
Yatak odanız için 5 çeşit modern gardırop tasarımı

Neyse ki, yardım etmek için buradayız. Yatak odanız için aşağıdaki 5 tip modern gardırop tasarımı hemen hemen her ortamda güzel görünecektir.

Sadece zevkinize ve sahip olduğunuz alana en uygun olanı seçmeniz gerekir.

Gardırop Seçerken Görülen Faktörler

Bir gardırop stili seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Belki de düşünmeniz gereken en önemli şey, sahip olduğunuz kıyafetlerin sayısı ve bunların doğru şekilde saklanması için ne kadar alana ihtiyacınız olduğudur.

Bu, gardırobunuzun tarzını değiştirmeyebilir, ancak ihtiyacınız olan boyutu belirler. Küçük bir odadaki büyük boy bir gardırop iyi görünmeyeceği için bu tarz bir faktör.

Sanki gardıroplar, sandalyeler ve diğer ahşap ürünler konusunda bir uzman tarafından yapılmış ince işlenmiş Fransız yemek sandalyeleri ve bunları paslanmaz çelik bir masa ile yerleştirmek gibi. Sadece çalışmıyor.

Boyutun yanı sıra, hangi malzemenin size en uygun olduğunu da düşünmelisiniz. Ahşap her zaman ısınıyor, özellikle geleneksel tarzını ve etkileyici duruşunu koruyan eski parçalar.

Ancak modern gardıroplar neredeyse her şeyden yapılabilir. Bakmaya başlamadan önce tercihinizi bilmeniz gerekir.

5 çeşit modern gardıropa bir göz atalım:


Ayrıca Oku:


  1. Aynalı Kapılar

Yatak odasında aynalar her zaman önemli olmuştur, kapıdan çıkmadan önce en iyi şekilde göründüğünüzü bilmeniz gerekir!

Modern bir trend, kapının her birine tam boy aynalar yerleştirmek veya gardırobunuzun kapılarına yerleştirmektir. Bu, gardırobun oluşturulmasını çok basit hale getirmek için mevcut bir oyuğun kullanımıyla mükemmel bir şekilde birleşir.

Oyuk neredeyse gardıropu gizlerken, dev aynalar gözünüzü ona çekecek. Ek bir avantaj olarak, ışığı yatak odanızın etrafına yansıtarak daha parlak ve daha sıcak hissetmesini sağlar.

  1. Sürgülü kapılar

Birçok modern ev, özellikle yatak odasında, genellikle dar alanlıdır. Bir çift kişilik yatak veya daha büyük bir tuvalet masası, belki bir koltuk ve gardırop. Çok çabuk dağılabilir. Bu, gardırop kapılarınızı açma ve etraflarında hareket edememe sorununa yol açar.

Çözüm, mevcut bir oyuğu kullanmak ve sürgülü kapılar takmaktır. Yine bu, gardırobun oda üzerindeki etkisini en aza indirir ve kapladığı alanı azaltır. Sürgülü kapılar, gardırobun tamamını tek seferde görmek istemediğiniz sürece mükemmel erişim sağlar, ancak bu alışılmadık bir durumdur.

Bu özel tarz, otellerde uzun süredir popüler olmuştur. Bunun nedeni, yer tasarrufu sağlamak ve odayı düzene sokmaktır.

Yatak odanızda benzer bir görünüm peşindeyseniz, bu en iyi seçenek olabilir.

  1. Gömme Dolaplar

Yerleşik bir gardırop, duvara sabitlenen ve hareket ettirilemeyen herhangi bir şeydir. Haftanın hangi günü olduğuna göre odanın içinde hareket ettirebileceğiniz en iyi ahşap Fransız gardıropların aksine.

Gömme bir gardırobun avantajı, dış cephelerin genellikle odanızın tarzına uyacak şekilde özelleştirilebilen malzemelerden yapılmış olmasıdır. Bu, gardıropu vurgulamak veya karıştırmak için rengi ve hatta dokuyu değiştirebileceğiniz ve odağın başka bir yerde olmasına izin verebileceğiniz anlamına gelir.

Kısacası, odanızın rengini sık sık değiştirmek isterseniz, kolayca boyanabilen gömme bir gardırop harika bir çözümdür. Yapmanız gereken tek şey, başka şeyler için kullanılamayacak alanı seçmek ve ardından gardıropu yerinde inşa etmek.

  1. Dolap

Birçoğu için bu rüya, gardırop olmayan ve yatak odasında bile olmayan bir gardırop. Ya yatak odanızın boyutunu küçültmek ya da başka bir odanın boyutunu küçültmek suretiyle yatak odanızdan boş bir odaya ya da dolap büyüklüğünde bir alan yaratma yeteneğine ihtiyacınız olacak.

Daha sonra, her iki tarafında da basit parmaklıklara sahip bir gömme dolap oluşturabilirsiniz. Yatak odasından tek göreceğiniz bir kapı. İçeride, en sevdiğiniz kıyafetleri rahatça seçmenize ve hareket etmek için bolca alana sahip olmanıza izin veren raylar ve aynalar olacak.

Gömme dolaba güzel ışıklar eklemeyi unutmayın, ne yaptığınızı görmek isteyeceksiniz!

  1. Duvar Bölücüler

Giderek daha popüler hale gelen bir başka harika fikir de kendi duvarınızı yaratmaktır. Bu durumda, odanıza birkaç adımlık bir duvar örersiniz. Duvar bağımsızdır, etrafında ya iki ucundan ya da sadece bir ucundan yürüyebilirsiniz.

Bir ucunu kapatmayı seçerseniz, yatak odanızın kapısının yanında yapın.

Duvar ile orijinal yatak odası duvarı arasındaki boşlukta, gardırop alanınızı, kıyafetleri asmak ve katlanmış olanları saklamak için yeterli alan yaratırsınız.

Duvarı bir ucunda bir açıklıkla yaparak, gardırobun neredeyse tamamen yok olmasını sağlayacaksınız. Bu, modern minimalist oda için mükemmeldir. Etkileyici bir gardırobunuz olacak ama buna dair çok az kanıtınız olacak.

Son düşünceler

Doğru gardırop tipini seçmek kolay bir karar değildir. Mevcut alanı, odanızın tarzını ve bu tasarımlardan hangisine uyacağını düşünmeniz gerekir. Ne yazık ki bağımsız bir gardırop genellikle en basit çözümdür.

Bununla birlikte, bağımsız olmayı seçerseniz, Christophe Living tarafından tasarlananlar gibi yüksek kaliteli olduğundan emin olmak istersiniz. Sonuçta, onu her gün kullanacaksınız ve en değerli sahipliğinizin bir kısmını ona emanet ediyorsunuz.