Yatak odanızı lüks bir hale getirmenin 7 yolu

Ebeveyn yatak odanızı bir lüks ve mutluluk vahasına dönüştürmek zor olmak zorunda değil. Bu yaratıcı tasarım fikirleri ve dekorasyon hileleri ile çarpıcı bir ana yatak odası için iç dekorasyon çabalarınızı basitleştirin.

Yatak odanızı lüks bir vaha haline getirmenin 7 yolu
Yatak odanızı nasıl lüks bir vaha haline getirebilirsiniz?

Yatak odanızı lüks bir vaha haline getirmenin 7 yolu

 1. Tüm Duyularınızı Sevindirin

Lüks, sadece bir odanın görünüşüyle ​​ilgili değildir, ancak bu kesinlikle onun bir parçasıdır. Kendi, kişisel lüks vahanızı yaratıyorsanız, tüm duyularınızı resme dahil etmelisiniz.

Görsel olarak çekici ve sakinlik ve rahatlık duyguları yaratan bir oda yaratın. Sıcak veya dingin tip renkler, yatak odanızı huzurlu, sakin bir sığınağa dönüştürebilir.

En sevdiğiniz gündüz spasında duyduğunuz rahatlatıcı sesleri yeniden yaratmak için yatak odanızda yatıştırıcı sesler oluşturmak için bir çeşme veya iç mekan rüzgar çanları eklemeyi düşünün.

Yatak odanıza bir içecek istasyonu ekleyin ve diğer favori içeceklerin yanı sıra papatya çayı gibi yatıştırıcı çaylarla doldurun.

Sakinliği ve huzuru arttırmak ve uykuyu desteklemek için doğal kokuları kullanın. Mükemmel seçenekler arasında lavanta, yasemin ve limon mineçiçeği bulunur. Bitkiler harika bir seçenektir, ancak bunun yerine uçucu yağları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Yine de kimyasal yüklü ürünlerden ve yapay oda spreylerinden mümkün olduğunca kaçının.

Zenginlik hissini ana yatak odanızda ilerletmek için yatak takımları, yer döşemeleri vb. İçin zengin ve pelüş kumaşları seçin.

Lüks dokunuşlarla tüm duyularınıza hitap ederek, kişisel stil ve ihtişam anlayışınıza ideal bir şekilde uyan bir alan yaratırsınız.

 1. Yatağınızı Yükseltin

Lüks bir yatak odası yaratmak gibi bir ev geliştirme projesine başlayan birçok insan, bir bütçeyle hareket etmelidir. Latex For Less’den yepyeni bir doğal lateks yatak cennet gibi olabilir.

Ya da, yeni bir yatak için ödemeyi beklediğiniz tam fiyatı ödemeden, abartılı konforun keyfini çıkarmanıza ve lateks yatakların meşhur olduğu desteği sağlayan bir lateks yatak pedi deneyin.

Neden bir lateks yatak pedi seçmelisiniz?

 • Üstün basınç tahliyesi sağlayarak lateks başlıkları yandan uyuyanlar için ideal bir seçim haline getirir.
 • Hareketi izole eder, böylece eşinizin gece boyunca hareketleri sizi bir daha asla rahatsız etmez.
 • Olağanüstü havalandırma sağlar, böylece gece boyunca serin ve kuru kalırsınız.
 • Hafızalı köpük şilte pedi ve yeniden canlandırıcı şiltelerde yaygın olan batma hissini ortadan kaldırmak için ideal destek sunar.
 • Yatağınıza derinlik katarak tüm ana yatak odanıza daha lüks bir atmosfer katar.

Gördüğünüz gibi, yeni bir lateks yatak pedi, yepyeni bir lateks yatak maliyeti olmadan uykunuzun konforu ve kalitesinde bir dünya fark yaratabilir. Lateks şiltelerde yeniyseniz, bir yatak örtüsü eklemek, bu tür yatak takımlarının sunduğu zengin konforu size tanıtmak için iyi bir ilk adım olabilir.

 1. Lüks Yatak Örtülerinde Kendinizi Şımartın

Yatak odasında savurganlık yapacaksanız, çarşaflarınız savurganlık yapmak için tek yer. Lüks çarşaflar, uzun bir günün sonunda yatağa girmeyi tüm zamanınız, dikkatiniz, özeniniz ve bağlılığınız için mükemmel bir ödül gibi hissettirebilir.

En kaliteli, yüksek ilmekli yatak çarşaflarına yatırım yapın ve daha fazla keyif almak için çeşitli kumaşlara yastıklar, battaniyeler, yorganlar vb. İle birkaç kat eklemeyi düşünün.

Ayrıca, çok az şey yatak odanızdaki zengin kumaşlardan daha zengin olduğunu söylüyor.

Organik kumaşlar, yatak odanıza istediğiniz hissi verebilir. Ek olarak, nihai, romantik bir görünüm için yatağınıza şeffaf, gölgelik bir örtü eklemeyi düşünün.

 1. Yatak Odasında Dramatik Aydınlatma Yaratın

Yatak odasındaki büyük ve dramatik bir aydınlatma özelliği, yatak odanızı lüks yaşamın özü haline getiren bu zenginlik hissini ekleyebilir. Odanın merkezinde dramatik bir aydınlatma özelliği düşünün, ancak ışığın ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilmesi için kısma anahtarı sunan bir özelliği düşünün. Donanımı sıcak, yıpranmış bronz veya pembe altınlar gibi yumuşak tonlarda tutun.

Ardından, daha fazla ışık elde etmek ve atmosfer oluşturmak için oda boyunca bölgelere ayrılmış aydınlatma özellikleri ekleyin. Yatak odasında ortam aydınlatması muhteşemdir, ancak aynı zamanda parlak görev aydınlatmasına ihtiyaç duyduğunuz alanlar da oluşturabilirsiniz.


Okumalısınız:


 1. Sakin ve Huzurlu Renklerle Ruhunuzu Rahatlatın

Unutmayın, amacınız ana yatak odanızı lüks bir vahaya dönüştürmek – ve huzur mükemmel bir hedeftir. Ebeveyn yatak odanıza nüfuz etmek için kesinlikle rahatlamayı ve uykuyu teşvik eden bir duvar, perde ve döşeme renkleri istiyorsunuz.

Bu yatıştırıcı renkler faturayı güzelce dolduruyor:

 • Yumuşak Gri
 • Robin’in Yumurta Mavisi
 • Boz kahverengi
 • Orta Ton Gri
 • Zengin Kömür
 • Kayrak Mavisi

PPG Pittsburgh Paints’ten White Sage veya Benjamin Moore’dan Grey Wisp gibi yatıştırıcı yeşil tonları da yatak odasında oldukça rahatlatıcıdır.

 1. Dağınıklığı Temizle

Lüks bir ebeveyn yatak odasına giden çoğu insan dağınık bir odaya sahip olma eğiliminde değildir, ancak görsel dağınıklık diye bir şey vardır. Göze çarpan bir veya iki nesneye sahip olmak kabul edilebilir, ancak odanın her yerinde çok fazla görsel dikkat dağıtıcı yer aldığından, odanın rahatlama veya uykudan uzaklaşmasını istemezsiniz.

Sanat eserlerini ve mobilyaları minimumda tutun. Hatta rafları boyamayı ve duvarlarınızla aynı rengi düşünebilirsiniz, böylece göze çarpmak yerine duvarlara uyum sağlarlar.

Üst düzey lüks konfor için şifonyerleri ve diğer mobilyaları dolaba taşımayı ve yatak odasında oturma veya giyinme alanı gibi birincil uyku alanınıza müdahale etmeyen çok özel alanlar yaratmayı düşünün. Yatak odanızda bir makyaj masası istiyorsanız, tüm ürünlerinizi gözden uzak tutabileceğiniz çekmeceli bir makyaj masası düşünün.

 1. Küçük Bir Oturma Alanı ve İçecek Barı Oluşturun

Bu, kitap okumak, rahatlamak ve tembel bir Pazar sabahının tadını çıkarmak gibi şeyler için rahat bir sığınak yaratmakla ilgilidir. Sabah içecekleri için kahveyi dahil etmek isteyebilirsiniz, ancak kafeinsiz çayları, şişelenmiş suyu ve diğer benzer içecekleri tercih ederek mümkün olduğunca kafeinli içecekleri karıştırmaya çalışın. Bu alandaki dekoru sakinleştirin ve odanın genel dekoruna uyum sağlamaya çalışın.

Bu DIY tasarımı ve dekorasyon ipuçlarıyla, ana yatak odanızı uzun yıllar keyif alacağınız bir lüks vahasına dönüştürmek çok kolay. Ebeveyn yatak odanızın lüksünde ne kadar fark yarattıklarını görmek için bugün bunları deneyin.

Bir cevap yazın