Yatak odanızı yenilerken aklınızda bulundurmanız gereken 4 şey

Size en büyük konforu veren yer, yatak odanızdan başkası değildir. Tüm günün zahmetinden sonra, sadece rahat yatağınızı özlüyor ve iyi bir gece uykusu çekiyorsunuz. İnsanlar yatak odalarına en çok bağlı oldukları için özel özen gösterirler. Hiç şüphe yok ki, maksimum konfor aradığınız yatak odanız ve benim gibi tembel kafalar için bir şans verilirse asla yatağımdan çıkmam.

Yatak odanızı yenilerken aklınızda bulundurmanız gerekenler
Yatak odanızı yenilerken aklınızda bulundurmanız gerekenler

Evinizi dekore etmeye gelince, yatak odanız en güzel ve en rahat görünmek isteyeceğiniz yerdir ve neden olmasın! Bazı insanlar tüm günlerini burada geçirirler, bu nedenle yatak odasının konforu son derece önemlidir.

Yatak odanızı yenilerken aklınızda bulundurmanız gereken 4 şey

Eviniz tadilat altındaysa ve yatak odasının görünümünü ve dekorunu değiştirmeyi düşünüyorsanız, bu devasa bir görevdir. Bu durumda, herhangi bir odayı yenilemek zor bir iştir, ancak yatak odanıza gelince, başlangıçta konfor alanınızdan çıkmak istemeyeceğiniz için biraz daha sorunludur.

Ancak nihayet bunu yapmaya karar verdiğinizde, yatak odanızı yenileme görevine başlamadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli şey var.

Sevgili yatak odanızın görünümünü değiştirirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önerilere bir göz atalım.

Ekstra Öğelerin Kaldırılması

Takip edebileceğiniz altın bir kural var, ‘son altı ayda kullanılmadı, böylece ileride ihtiyacınız olmayacak’. Bu kurala uyarsanız, muhtemelen yakın geçmişte kullanmadığınız ve gelecekte de ihtiyaç duymayacağınız birçok kullanılmayan şeyi atabilirsiniz.

Odanızı yenilemek, aynı zamanda odanızı temizlemenin ve uzun zamandır evinizde rahatlıkla ikamet eden gereksiz şeylerden kurtulmanın mükemmel bir yoludur. Yenilemeye başladığınızda, önce oturup dikkatinize ihtiyaç duyan ve önemli olan her şeyin bir listesini yapmalısınız. Bununla işin bittiğinde, neye ihtiyacın olmadığını bileceksin ve hemen tüm bunlardan kurtulmalısın.

Bir Tasarım Şemasına Karar Verme

Artık nihayet tüm odanızı değiştirmeyi ve farklı bir şekilde dekore etmeyi seçtiğinize göre, kendiniz için ne tür bir renk şeması veya tasarım deseni istediğinizi ilk olarak anladığınız zamandır. Mevcut birçok seçenek var; Son derece sofistike ve modaya uygun aydınlatma aksesuarlarıyla donatılmış modern tarzdaki yatak odasını seçebilirsiniz.

İçeriye girdiğinizde size geçmiş dönem hissini vermek için vintage dekorasyon tarzını veya ortamınıza uygun başka bir tasarım şemasını tercih edebilirsiniz. Seçim sizin ve dekoratörler buna göre çalışacak.

Okumalısınız:

Mobilya ve Aksesuarlar

Adım adım ilerleyerek, renk şemasına ve tasarım desenine karar verildiğine göre, artık yatak odanıza takılması gereken mobilya ve diğer aksesuarların satın alınmasına devam edebilirsiniz. Bütçeniz varsa ve bir zorunluluk varsa, tüm eski mobilyaları kaldırabilir ve her şeyi yepyeni bir şekilde getirebilirsiniz. Oda sadece bir yatak değil, daha birçok şey gerektirir.

Farklı bir tarz vermek için yapılacak en iyi şey aydınlatmayı değiştirmektir. Tiffany Lighting Company’den birbirinden güzel lambalar alıp odanıza takabilirsiniz. Bu güzel lambaların odanıza getirdiği anlık değişimi görünce şaşıracaksınız.

Yatak ve Yatak

Sonuncusu ama en az değil, şilte ve yatak takımlarına gelin. Diğer her şey kiraladığınız iç mimar tarafından halledilecektir, ancak hangi yatak ve yatak takımlarına kendiniz karar vermelisiniz. Renk şemasını biliyorsunuz, odanızın tasarım temasının ne olacağını biliyorsunuz, bu nedenle odanız için en uygun yatak ve yatak örtülerini ve yorganları seçmeniz sizin için zor olmayacak.

Yatağınızı satın alırken, öncekiler kadar rahat olup olmadıklarını kontrol ettiğinizden emin olun, aksi takdirde hiçbir işe yaramayacaktır. Odadaki her şey seçtiğiniz tasarım temasını tamamlamalıdır. Bekleyin ve odanızın hayal dünyasına nasıl dönüşeceğini izleyin!

Bir cevap yazın