Yatak odası Dekorasyonu Nasıl olmalı

Bahar motifinizden kurtulup yaza hazırlanmanın tam zamanı! Yaz için mükemmel bir yatak odası yaratmak için yapılacak çok şey var. Ama endişelenme, bu yüzden her zaman istediğin yaz rüyası yatak odasını yaratmaya başlamak için sana fikir ve ilham vermek için buradayız!

Yaz İçin Mükemmel Yatak Odası Yaratmak
Yaz İçin Mükemmel Yatak Odası Yaratmak

Yaz İçin Mükemmel Yatak Odası Yaratmak

Dışarıda yazın tadını çıkarabiliyorsanız, neden yaz esintili bir yatak odası yaratasınız? Evet, bu doğru ama havaya uygun bir yazlık yatak odasına sahip olmak sadece dinlenmek için eve geldiğinizde gülümsemekle kalmaz, aynı zamanda yılın bu genellikle “daha sıcak” aylarında size rahatlık sağlar ve gün boyu size o serinlik hissi verir. Sadece odanızda kalmaya karar verseniz ve dışarı çıkma zahmetine girmeseniz bile.

Işık içeri girsin

Yazın gerçek özü, bir yılda sahip olduğumuz diğer tüm aylarla karşılaştırdığımız (çoğu ülkede) güneş ışığıdır. O güneş ışığını boşa harcamayın! Büyükannem hep böyle derdi. Bu, sadece fiziksel sağlığımız için değil, aynı zamanda bizi mutlu eden güneş ışığına ihtiyaç duyduğumuz birçok düzeyde de geçerlidir.

Yazla ilgili bizi mutlu ve neşeli kılan bir şey var; Bunun mükemmel bir örneği, şehir dışı gezilere gittiğimizde ya da yerel plajda yapacağımız basit bir yürüyüşün size bu var olma hissini vermesidir.

Işığın yatak odanıza girmesine izin vermek ve en parlak haldeyken bu doğal ışıktan yararlanmak istiyorsanız, incelemeniz gereken çok önemli iki husus aşağıda belirtilmiştir.

Geçtiğimiz kış sezonundan beri orada olan perdelerden kurtulalım! Tarzınız buysa yine de perdelerle gidebilirsiniz, ancak güneş ışığının yatak odanıza girmesini engellemeyen daha hafif malzemeler tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Kışlık perdeler sadece güneş ışığını engellemekle kalmaz, soğuğu ve tabii ki yaz esintisini de dışarıda tutar; bunu istemezdik.

Yazı tamamlayacak ince / hafif malzemeleri tercih edin. Belirli bir insansanız, pencereyi açtığınızda ve esintinin içeri girmesine izin verdiğinizde serbestçe uçuşan kısa perdelere gidin. İster inanın ister inanmayın, esintiyle sallanan perdelerin görüntüsü ve hissi çok rahatlatıcı bir manzara. kısa / hafif perdeler seçtiğiniz için pişman olmayacağınızı.

Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız ve pencerelere minimum erişiminiz varsa, yaratıcı olmanız gerekir. Fikirlerden biri, duvara perdeleri yerleştirmek ve işlevsel bir pencereniz olduğu yanılsamasını yaratmaktır. Bu, zihninizi doğal havaya erişiminiz olduğunu düşünmek için kandırır, ancak gerçekte yoktur.

İnsanlar için, yatak odalarında birden fazla pencereye sahip olacak kadar şanslılar ve bundan yararlanın! Pencereleri daima açık tutun ve yazın doğal ışığının odanızın kontrolünü ele geçirmesine izin verin! Doğal ışık sadece odanızı aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda içerideki farklı parçalara ve armatürlere çarptığı için ilginç ışık kontrastları yaratır.

Ruh Halini Hafiflet

Odanızın yaza bakabilmesi için, yaz renklerini paletinize dahil etmemiz gerekiyor. Koyu kış renklerinden uzak durun çünkü bu, kullanmanız gereken yaz tonlarına göre “daha ​​sıcak” bir his yaratır. Aşağıda, odanızı yeniden boyarken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz renkler bulunmaktadır:

  • Canlı Turuncu
  • Gökyüzü mavi
  • Yeşil Elma
  • Ferahlatıcı Kireç
  • Tropikal Pembe
  • Doğa Nötrleri

Bizim favorilerimiz Yeşil Elma ve Ferahlatıcı Kireç olacaktır. Doğru kullanıldığında mükemmel olabileceğinden, doğal nötrlerle gitmenizi de öneririz. Nötrlerle giderseniz, evinizi çevreleyen doğa paletini bildiğinizden emin olun. Evinizin etrafında daha çok grimsi / kahverengimsi bir ortam mı var? Öyleyse o renkle git! Bunun yaptığı şey, odanız ve dış dünya arasında sonsuz bir engel oluşturmasıdır.

Pencereleri açıp rüzgârın odanıza girmesine karar verdiğinizde, sahip olduğunuz eşleşen renkler nedeniyle görüşünüz sınırsız olacaktır. Bunu illüzyonu en üst düzeye çıkarmak için yalnızca daha büyük pencereleri olan insanlara öneriyoruz. Eğer “sonsuzluk havuzlarımız” varsa, yazı kısıtlama olmaksızın hissetmenizi sağlayan “sonsuzluk pencerelerine” de sahip olabilirsiniz.

Odanızı Basitleştirin

Bahse girerim, geçen kış sezonundaki tüm ıvır zıvırları biz konuşurken odanızda saklamışsınızdır. Lütfen odanızdaki dağınıklığı en aza indirmeye çalışın. Bu yaz sizlerin minimalist stille gitmenizi istiyoruz çünkü bu, odanızda havanın daha iyi dolaşımını sağlar ve kesinlikle her zaman istediğiniz yazlık odayı yaratır. Fazla mobilyayı atmanızı önermiyoruz, ancak bunları şimdi saklamak ve odanızdan uzak tutmak ve gelecek sezon için dışarı çıkarmak daha iyi olacaktır.

Yatak Konumlandırma

Odanızı çevreleyen birden fazla pencereniz varsa, yatağınızı çevreleyen doğal bir hava akışı oluşturmak için yatağınızı bu pencerelerin arasına yerleştirin. Sadece bir pencereniz varsa, yatağınızı o pencerenin yanına konumlandırmaya ve hava yönünü aramaya çalışın. Yatağınızı her zaman esintinin herhangi bir engel olmaksızın doğal olarak girip çıkabileceği bir yere yerleştirin.


Okumalısınız:


Mükemmel “Yaz Yatağı”

Latexbear + Lateks Yatak

Bugün piyasada farklı şilteler var ve hafızalı köpük şilteler kadar ısı tutmayan bir şeye ihtiyacımız olacak. Yaz için mükemmel yatak kuşkusuz lateks. Bugün lateks yataklara bakmak için en iyi web sitelerinden biri Lateks uyku arkadaşınızı seçmek ve ona bakmak için müthiş fikirleri ve ipuçlarıyla birlikte LatexBear olacaktır.

Her neyse, bugün piyasada seçebileceğiniz iki tip lateks yatak bulunmaktadır. Bizde Dunlop ve Talalay lateks şilteler Talalay daha pahalı bir seçimdir. Satın almanızı tavsiye ederiz. Dunlop versiyonundan daha sağlam olduğu için Talalay yatak.

Neden daha sert şilte ile gitmek daha iyidir? Çünkü yaz mevsimi ve pelüş bir yatağa sahip olmak ısıya yardımcı olmaz. Dunlop Yatakta “derin” uyumadığınız için mükemmel bir şekilde sağlar, ancak vücut profiliniz vücudunuzun her tarafında hava akışını teşvik eden “Sığ” olacaktır.

  • Lateks Yataklar Nereden Alınır

Dünyanın dört bir yanından farklı Lateks Yatak Tedarikçilerinde iyi fırsatlar bulunabilir. İhtiyacınız olanı aldığınız sürece web sitesi ürünlerine gitmeniz veya en sevdiğiniz perakende mağazasında dolaşmanız fark etmez. İhtiyaçlarınız için mükemmel olacak farklı yatak türleri vardır ve bunlar hakkında daha fazla şey okumak, hangisini alacağınıza karar vermenize yardımcı olacaktır.

Lateks yatakların fiyat aralığı büyük ölçüde hangisini istediğinize bağlı olacaktır. Ama bizim ile gidersen Dunlop öneri o zaman kadar ödemezsiniz Talalay daha önce de belirtildiği gibi şilteler.

Sentetik olanlardan daha pahalı olacağını bilseniz bile her zaman doğal olanı kullanın. Piyasadaki tüm “Doğal” etiketli şiltelerin gerçek anlaşma olmadığını unutmayın, her zaman kişisel araştırmanızı yapın ve insanların, neyden kaçınmanız gerektiği konusunda size bir fikir vermek için kullanılan belirli bir marka veya malzeme hakkında söyledikleri olumsuz yorumları arayın ya da değil.

Ne için bekliyorsun? Perdelerini çözdün. Yatağınız doğru konuma yerleştirilir; ve renk paleti seçilir. Şimdi mükemmel yaz yatağı için alışveriş yapma zamanı!

Sonuç

Odanızdaki yaz ruhunu yeniden canlandırmak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bu çok kısa liste ile gelmekten büyük heyecan duyduk. Umarız bu makale hepinize hayalinizdeki yazlık yatak odası için detaylar ve ilham kaynağı olmuştur! Ne de olsa yaz!

Bir cevap yazın