Yatak Odasını Mavi Renkte Dekore Edin


Mavi rengin aşığı olan ve yatak odasını bu rengin bazı tonları ile dekore etmek isteyen sizler için, muhteşem görünmesi için size bazı ipuçları vereceğiz. Mavi, özellikle yatak odalarında, odalarda, odalarda, yatak odalarında, huzuru, huzuru ve dinginliği teşvik eden bir renk olduğu için çevreye büyük önem veren renklerden biridir.

mavi 1

Odalarımızda bulunması gereken çok önemli üç özellik, çünkü oda, gün boyunca biriktirdiğimiz tüm stresten dinlenmeye gelince tam da sığınağımızdır.

Maviyi tercih edenler için, mavi duvarlı bir yatak odasının nasıl dekore edileceğine dair birkaç öneri burada.

Yatak odasını mavi duvarlarla dekore ederken dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de boyutudur, çünkü ne kadar küçükse o zaman daha açık bir mavi tonu seçmeliyiz.

mavi 3

Bunun nedeni, yatak odaları ne kadar küçükse, doğal ışığın içeri girme olasılığı o kadar düşüktür, bu yüzden daha açık renkler kullanarak yardımcı olabiliriz.

Aksine, oda ne kadar geniş ve ferahsa, duvarlarda koyu renklerle oynamak için o kadar özgür hissedebiliriz.

mavi 4

Bu durumda yatak odanız çok geniş ise, yatak başının koyu kral mavisine yerleştirildiği duvarı boyamanızı ve diğer duvarların çok iyi boyanmış beyaza boyanmasını öneririz.

Ve tabii ki tavan saf beyaza boyanmalıdır.

Mavi alanınıza daha fazla stil katmak ister misiniz?

Koyu kraliyet mavisine boyadığımız bu başlık duvarına, doğrudan duvara monte edilen biraz büyük yuvarlak bir lambaya doğrudan monte edilen iyi bir stil, biraz büyük yuvarlak bir lamba ekleyeceksiniz.

mavi 6

Veya komodinlerin yan taraflarına yerleştirilmiş dikdörtgen şeklinde iki lamba. Her iki lambanın da büyük olması gerektiğini ve böylece onları açtığınızda bol miktarda ışık vermeleri gerektiğini unutmayın.

Bu, mavi duvarla çok zarif bir kontrast oluşturacaktır.

Beyaz bir örtüye yastıklar ve duvarla aynı kraliyet mavisi renkte yatak örtüleri ekleyebilirsiniz. Ya da tam tersine, koyu mavi yastıklar ve yatak tamamen beyaz.

mavi 7

Oluşturmakta olduğumuz bu yatak odası modelinde, yüksek tüylü, beyaz bir halı yatağın altında çok güzel görünecek ve bu, yani yatağın ölçülerinden çok daha büyük olan göze çarpmaktadır.

Damalı desenli, elmas veya göze çarpan başka bir tasarıma sahip, aynı büyüklükte ancak bej renkli bir halı da tercih edebilirsiniz.

Yatak odasındaki mavi duvarınıza mükemmel bir şekilde uyan bir diğer fikir de her iki tarafa basit bir çiçek motifli iki resim asmaktır.

mavi 2

Resimlerde çerçeve olmamalı ve arka plan beyaz veya çok açık bej tonlarında olmalıdır.

Tüm yatak odası duvarlarını maviye boyamayı tercih etmeniz durumunda duvar pervazlarını ve kapı çerçevelerini beyaza boyayabilirsiniz. Aynı şekilde pencere ve perde beyaz renklidir.

Bu, odaya doğal ışığın girmesine izin vermek içindir.

Bu durumda kahverengi yatak örtüsü veya yorgan ile koyu bej yatağın altındaki halı ile birleşir ancak yatağın kahverengisine ulaşmaz yani bundan çok daha hafiftir.

mavi 8

Odaya değer katmak için bazı mobilyalar ekleyebilirsiniz. Bunlar ayrıca kahverengi veya bej olacaktır.

Duvarları daha açık maviye boyamayı seçmeniz durumunda, pencerelerin beyaza boyanacağı duvar veya duvarları seçin, böylece maviye boyadığınız duvarlarla aynı renkteki perdeleri yerleştirebilirsiniz.

Bu son model, başında yaptığımız kraliyet mavisi dekorasyonu ile de hesaba katılabilir.

mavi 10

Sahip olabileceğiniz diğer bir seçenek de mobilyayı mavi veya buna uygun başka bir renkte yerleştirmektir, örneğin; sarı, açık gri, beyaz veya yeşil.

Bütün bu renkler maviye çok yakışıyor.

Ayrıca orada sattıkları çok uzun çiçek desenleri olan aplikler veya stickerları da beyaz renkte satın alırsanız mavi duvara yapıştırmanız ideal olacaktır.

Aksi takdirde başka renklerde tercih ederseniz beyaz bıraktığınız duvarlar için ayırın.

mavi 11

Bu çıkartmalar, duvarları dekore ederken çok kullanışlıdır, çünkü sıkışmış oldukları fark edilmez, ancak o tasarımları boyadığınız anlaşılacaktır.

Mavi arka planlı duvarlara çerçevesiz ve simetrik şekillerde resim yerleştirmek iyi bir seçimdir.

Bu resimlerde beyaz renk ön plana çıkarılmalı ve içerdikleri figür ya da sanat eseri içinde çok az yer kaplamalıdır.

Bu kutuları yerleştirme fikri, beyaz ve mavi arasındaki kontrastın çıplak gözle öne çıkmasıdır.

Son olarak, hangi stili seçerseniz seçin, önemli olan dekorasyonda kendinizi rahat hissetmeniz ve bunun size hak ettiğiniz bir dinlenme sağlayabilmesidir.

Önerilen Makaleler: