Yatak odasını şu anda daha parlak hale getirmek için 8 numara


Daha sonra göreceğimiz gibi bazı numaralarla, karanlık yatak odanı aydınlat sonunda karanlıktan çıkmak ve mağara gibi görünmeyi bırakmak.

Yatak odasının yönünün kötü olması veya herhangi bir mimari veya doğal engelin ışığın geçişini engellemesi önemli değildir; Görev imkansız gibi görünse de, bunlar yatak odasını daha parlak hale getirme püf noktaları tüm alanlar için etkilidir.

Ve iş yapmanıza gerek yok, sadece bir şeyler eklemek veya değiştirmek zorunda değilsiniz, şu anda daha parlak bir yatak odanız olacak.

Öyleyse, en kısa sürede onlarla başlayalım.

Düzgün ve temiz bir dekorasyon

Bir yatak odası nasıl daha parlak hale getirilir: Temiz ve düzenli bir alan tutun

Fotoğrafçılık @Ida Ryding

Basitle başlayalım: zarif, temiz ve düzenli bir dekorasyonbize sadece daha rahat olduğumuz dingin bir alan sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda onu ya da en azından daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

Neden?

Çünkü zarif bir alanda ışık her köşeye ulaşan engelsiz akar.

Güven bana, fark çok belirgindir.

Nesneler ve mobilyalarla dolu bir yatak odanız varsa, daha temiz ve daha rafine bir dekorasyon, diğer her şeyin yanı sıra düzenli ve net bir şekilde yatak odanızı hemen daha parlak hale getirecek çünkü ışığın tüm köşelere ulaşmasına izin veriyorsunuz.

Testi çöz ve sonra bana söyle.

Hafif tekstiller

Bir yatak odası nasıl daha parlak hale getirilir: Açık tonlarda tekstiller

Fotoğrafçılık @Vanessa Valderrama

Hafif tekstiller ışığı koyu olanlardan daha iyi yakalar. Neyse ki, yatak odası, evet veya evet tekstil gerektiren bir alandır.

Yatağı toprak tonlarında, beyaz ve diğer sıcak tonlarda hafif tekstillerle giydirmek için bu özellikten yararlanmak, yatak odasını daha aydınlık ve sıcak hale getirecektir.

Bana inanmıyorsun? Ben de aynısını söylüyorum. Testi yapın. O koyu gri yorganı beyaz olanla değiştirin ve sonucu hemen göreceksiniz.

Ayna numarası

Bir yatak odası nasıl daha parlak hale getirilir: Ayna ekleyin

Fotoğrafçılık @MoneyCanBuyLipstick

Aynalar asla bozulmaz. Aynaların iç dekorasyondaki avantajları hakkında zaten çok konuştuk ama yapmaya devam edebiliriz.

Bir ayna aldığı ışığı yansıtır ve anında çoğaltır.

Bu bir biçimdir yerinde bir yatak odasını daha parlak hale getiringörsel olarak da olsa daha büyük olmasının yanı sıra.

Pahalı veya ayrıntılı kurulumlar olmadan, büyük bir ekonomik harcama yapmadan şu anda daha fazla ışık.

Zeminleri durulayın

Bir yatak odası nasıl daha parlak yapılır: Açık tonlarda kilimler

A Beautiful Mess’den Fotoğrafçılık Elsie Larson

Eğer sahipsek koyu zeminler, üzerlerine hafif kilimler ekleyerek onları aydınlatabiliriz. Önemsiz bir görev gibi görünebilir, ancak değişim muhteşem olacak.

Dediğim gibi, açık renklerin daha fazla miktarda ışığı yansıtma özelliği vardır. Zeminin dekoratif olduğunu düşünüyor musunuz?

Büyük estetik ve işlevsel değeri olan yapısal bir unsurdur ve onu lehimize geliştirmek bize kalmıştır.

Eğer reform yapmaya istekliysen ve zemini değiştireceksen, seramikteki açık ve parlak tonlar yatak odasını daha büyük ve daha parlak hale getirecek.

Ve ahşap döşeyecekseniz, yatak odasını daha sıcak ve doğal olarak daha parlak hale getirmek için açık tonlar doğru tonlardır.

Ancak zemini yeniden düzenleme veya değiştirme niyetiniz yoksa, beyaz tonlarda bazı kilimler yatak odasını barındıracaklar ve zemini daha parlak gösterecek.

Yatak odasını boyamak ve dekore etmek için beyaz tonları kullanın

Bir yatak odası nasıl daha parlak yapılır: Beyaza boyayın

All Kenay Home Yatak Odası

Yatak odasını büyütmekten değil, onu daha parlak yap, ve burada, hedef tartışılmaz çözümdür çünkü aldığı ışığın% 80’ine kadarını yansıtır. En çok ışığı yansıtan renktir.

Hastane olarak bembeyaz aseptik, soğuk ve cansız bir ortam yaratmanın tuzağına düşmemek için farklı beyaz tonlarını biraz daha sıcak kullanın kirli beyaz gibi saf beyazlardan.

Ayrıca beyazın tonuna bağlı olarak yatak odasını daha sıcak veya daha parlak hale getirebiliriz.

Beyazın mavi tonları varsa, soğuk beyaz olur ancak görsel olarak daha parlak görünmesini sağlar.

Bununla birlikte, beyazın koyu sarı tonları varsa, yatak odası hoş ve sıcak bir alt ton alır.

Beyaz boya almak için boyahaneye gittiğimizde her firmanın, her markanın farklı bir beyazı var ama hiçbiri saf beyaz değil.

Bazı markalar boyalarına olağanüstü bir beyazlık vermek için mavi tonu kullanırken, diğerleri sarı, koyu sarı ve hatta kırmızı gibi daha sıcak tonlar kullanır.

Dediğim gibi, beyazın sahip olduğu renge bağlı olarak, bir ortama veya başka bir ortama ulaşacağız.

Bu nedenle, bir kap beyaz boya alacağımız zaman, memura beyazın hangi tonu veya tonu olduğunu sormak daha iyidir, çünkü dediğim gibi, genellikle saf beyaz yoktur, ancak kriterlerine bağlı olarak tüm markalar rengi minimum düzeyde renklendirir. Beyaz.

Aynalı hat dolapları

Bir yatak odası nasıl daha parlak yapılır: Dolaplardaki aynalar

Fotoğrafçılık @Arqmbaptista

İster yeni bir gardırop olsun, ister uzun süredir sahipsek, sizden isteyebiliriz aynalarla kaplı gardırobumuzun durumuna bağlı olarak geniş bir yüzeyi ışığı çoğaltacak bir ayna duvara dönüştürmek yatak odasını daha parlak yapmak ve ayrıca görsel olarak daha geniştir.

Bu seçenek uygun değilse, bizde kurulumu çok kolay olan vinil aynalar ve ucuz, buradan, Amazon’dan satın alabilirsiniz.

Dolapların düz kapılarına montajı son derece kolaydır ve bu nedenle görsel olarak ışığı ve alanı çoğaltacaksınız.

Perdeleri kaldır

Yatak odası nasıl daha parlak hale getirilir: Perdeleri kaldırın

Fotoğraf Tasarım Aşk Festivali

Perdeler Bize mahremiyet veren ve estetik bir değer katmamızı sağlayan pratik ve dekoratif tekstil unsurlarıdır, evet, doğru ama aynı zamanda isteğe bağlıdır. Zorunlu değiller.

Örneğin, İskandinav evlerinin büyük çoğunluğu perde kullanmıyor. Bu, onları her zaman açık tutmamaları değil, doğrudan kullanmamalarıdır.

Kışın keyif aldıkları 5 saatlik kıt ışıkla, bunlar en akıllıca ve bir alandaki ışığı optimize etme açısından en çok öğrenebileceğimiz şeyler.

Sahip olsan bile perdeler açık sen hep içeri giren ışık miktarını sınırlıyor, sadece testi yapmalısın. Onları bir dakika çıkar ve onları açmalarına rağmen ışığını çaldıklarını anlayacaksın.

Onları kaldırmak istemiyorsan, hafif ve akıcı beyaz perdeler koydaha fazla ışık alan açık örgülü pamuk veya keten gibi.

Doğal olarak sadece perdelerden bahsetmiyorum, bir mobilya parçası gibi pencerenin önündeki herhangi bir şey de ışığın girişini engelleyecektir. Pencereleri boşaltın!

Açık mobilya

HomebySoph Fotoğrafçılık

Eğer satın alacaksan yatak odası mobilyaları, netleştirin, ne kadar çok olursa o kadar iyi.

Çam veya huş ağacı gibi hafif ahşaplardan beyaz lake mobilyalara kadar, aralarından seçim yapabileceğimiz çok çeşitli yüzeyler ve gölgeler vardır. yatak odasını daha hafif ve parlak hale getirmek için.

Mobilyayı döşemeyi veya yenilemeyi planlamıyorsanız, her zaman seçeneğiniz vardır. mobilyayı beyaz boya ile boyamak veya çok hafif bir tonda. Burada ahşap mobilyaların nasıl boyanacağını adım adım görebilirsiniz.

Az önce gördüğümüz tavsiyelerin çoğunu uygulayabilirseniz, şüphesiz yatak odanızı daha parlak hale getireceksiniz. Onlara sahip olsalar da, her zaman bana yorumlarda sorabilir veya burada dekoratör olarak hizmetlerimi talep edebilirsiniz.

Haber bültenine abone olmadıysanız, e-postanızdaki içeriği almak, hiçbir şeyi kaçırmamak ve ayrıca aboneler için özel içeriğe sahip olmak için buraya tıklayarak bunu yapabileceğinizi de hatırlatmak isterim.

Ve yatak odanızı daha parlak hale getirmek için işe başlayacaksanız, oturma odasını unutmayın ve çalışmadan daha parlak bir oturma odası yapmanın bu 10 yolunu gözden geçirin.