Yatak Seçmek İçin En İyi İpuçları

image - Yatak Seçmek İçin En İyi İpuçları
Yatak Seçmek İçin En İyi İpuçları
  1. Farklı Malzemelerden Bazılarını Öğrenin

Satın almadan önce, mevcut olan farklı yatak türlerini ve bunların nasıl yapıldığını öğrenmek istersiniz.

  • Innerspring şilteler, tipik olarak daha fazla sıçrama ve sağlam destek sağlayan bobinlerin kullanımına dayanır.
  • Lateks yataklar çok daha canlıdır ve yaylı yataklara göre daha duyarlıdır. Ayrıca bu yatakların çok daha serin uyuduğunu göreceksiniz.
  • Hafızalı köpük şilteler vücuda uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle vücut ve eklemler üzerindeki baskı noktalarına bir miktar baskı yapabilir. Birçok insan hafızalı köpük şiltelerin çok sıcak uyuduğunu düşünüyor.
  • Hibrit şilteler genellikle yaylı bir şiltenin üzerinde hem hafızalı köpük katmanlara hem de lateks katmanlara sahiptir. Bu yatakların asıl amacı genellikle yumuşak rahatlık ve sağlam desteğin çok daha fazlasını sağlamaktır.

Hava yatakları şişirmek için bir hava pompası kullanır. İstediğiniz sertlik seviyesine ulaşmak için yataktaki hava miktarını değiştirebilirsiniz.

Ayrı bir oda sunan yatağın farklı taraflarını bulacaksınız, bu da iki uyuyan kişinin istenen sertlik seviyesine ulaşabileceği anlamına gelir.

Yatakların çoğunun ne kadar sert olduklarına göre derecelendirildiğini göreceksiniz. Çoğu kişi için, ortalama bir uyuyan için yeterli omurga desteği sunamayacak kadar eski veya çok yumuşak bir yatak bulacaksınız.


Ayrıca Oku:


  1. Sağlık Sağlayıcınıza Sorun

Yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, sağlık uzmanınızla en iyi seçeneklerinizi tartışmaktır.

Bu, özellikle herhangi bir sırt ağrınız, boyun rahatsızlığınız veya uykunun onu olumsuz etkileyebileceği herhangi bir şey varsa geçerlidir. Doktorunuza veya fizyoterapistinize sormak, sizin için önerilen bir şeyi bulmanın iyi bir yolu olabilir.

İdeal olarak, uzanırken boynunuzu ve sırtınızı nötr bir konuma getirecek bir yatak bulmaya çalışmak istersiniz. Bu, optimum omurga hizalamasına ulaşmanızı sağlayacaktır.

Doktorunuzun bir yatak uzmanı olma ihtimali çok düşük olsa da, tıbbi geçmişinize göre ne tür bir yatak aramanız gerektiği konusunda iyi bir fikre sahip olmalıdır.

  1. Mağazaları Ziyaret Edin

Yatak almak istediğinizde fiziksel mağazalara bakmalısınız. Mevcut farklı seçenekleri gözden geçirmek için kendinize çok zaman ayırmaya çalışın.

Ayakkabılarınızı çıkarmaktan ve düşündüğünüz çeşitli yatakların üzerine her biri en az 10 dakika fiziksel olarak uzanmaktan korkmayın.

Bu ciddiye almak isteyeceğiniz bir şeydir, bu yüzden gerekli özeni göstermeye istekli olmalısınız.

  1. Hilelerin Farkında Olun

Pazarlama jargonunu dinleme tuzağına düşmekten kaçınmak istersiniz. Pek çok markanın etiketlerinde “ortopedik” veya “tıbbi olarak onaylanmış” gibi şeyler yer alacak.

Bunlar gerçek isimler değildir. Bu nedenle, satın alma kararınızı etkilemelerine izin vermemelisiniz.

  1. Sert Yataklar Her Zaman Daha İyi Değildir

Unutmayın, sağlam şilteler her zaman daha iyi olmayacak. Araştırmalar, bel ağrısı olanların sert bir yatağa göre orta sertlikte bir yatağa sahip olmanın fayda sağlayacağını göstermiştir.

Bu nedenle, sadece daha iyi olduğunu düşündüğünüz için kesin olanı seçmediğinizden emin olmak istersiniz.

Ayrıca, destek ile yatak arasında sert ama rahatsız edici bir fark olduğunu unutmayın.

Sağlam destekli, ancak rahat bir his veren bir yatak bulmak istiyorsunuz. Konfor özneldir, bu nedenle kişisel tercihinize göre hangisinin rahat olduğuna karar vermeniz gerekecektir.

  1. İncelemeleri Okuyun

Yatak markalarının pazarlaması ve kendi aldatmacaları hakkında çok fazla endişelenmemeye çalışın.

Bunun yerine, bu Arhaus incelemeleri gibi gerçek müşterilerden ve yatak yorumcularından tarafsız incelemeler almak istersiniz. Bu şekilde, pazarlama yutturmacasına uyup uymadığını görebileceksiniz.

Olumlu ve olumsuz da dahil olmak üzere gerçek incelemelere bakmak, çok daha bilinçli bir satın alma kararı vermenize yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın