Yaz Ayları İçin Beş Yeni Mutfak Fikri

Mutfak, herhangi bir aile evinin kalbidir, bu nedenle tüm yıl boyunca erişilebilir ve rahat tutmanız önemlidir. Değişen mevsimlere ayak uydurmak, birçok ev sahibinin her yıl karşılaştığı bir zorluktur  iç tasarım uzmanları sayesinde , yaz aylarında denemek için bu beş yeni mutfak fikri listesini bir araya getirdik .

İnce Olanlar İçin Kalın Perdeleri Değiştirin


Daha kalın perdeleriniz varsa, güneş ışığını dışarıda tutacağınızı ve odaya sızmasını engelleyeceğinizi düşünebilirsiniz – ve bu doğrudur, ancak ısıyı tutmakta olduğu kadar iyi tutmakta da iyidirler. sıvışmak.

Daha ince perdeler daha fazla ışığın geçmesine izin verebilir, ancak güneş doğrudan pencereden işaret etmedikçe, hissedeceğiniz tek şey ayak altında biraz daha sıcaktır. Hala işlerini düzgün yapmıyorlarsa, panjurlara geçin – daha yansıtıcıdırlar ve belirli miktarlarda ışığın geçmesine izin verecek şekilde ayarlanabilirler.

Birkaç Bitki Ekleyin


Yaz, çoğunlukla artan güneş ışığı ve daha uzun günler sayesinde çoğu bitkinin gelişmesini sağlar. Bitkiler havaya biraz saflık katabilir ve mutfak tezgahına veya pencere kenarına biraz daha hayat getirebilir – ve doğru bitki türlerini seçerseniz, mutlu ve sağlıklı kalmak için fazla bakıma bile ihtiyaç duymazlar.

Sadece tencerelerde küçük bitkiler olmak zorunda değiller – bazı iç mekan sarmaşıkları “Avrupa yaz” hissi yaratırken, meyve taşıyan bir mini ağaç veya çalı size pişirmek için ekstra malzemeler verebilir. Odanız ve yeterli gölgeniz olduğu sürece, mutfağınıza neredeyse her türlü bitki sığdırabilirsiniz!

Işıkların Değişimi


Yaz daha uzun günler getirir ve o günlerle birlikte daha hafif sabahlar ve gün batımları gelir. Kışın kullanacağınız daha parlak ışıklar biraz fazla olabilir, neden biraz daha sönük veya daha az engelleyici ampuller kullanmaya çalışmıyorsunuz?

Ayrıca bazı iç mekan güneş ışıklarını da deneyebilirsiniz – ekstra güneş ışığı onları günün neredeyse her saatinde yaşayabilir hale getirir ve tek bir odayı aydınlatmak için elektriğinizin çok fazla kullanılması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Yeni Döşeme Alın

Sizin mutfak döşeme doğrudan güneş ışığı ısınır, halı ve kilim gibi belirli materyalleri ve tüm alanı dayanılmaz sıcak olana kadar bu ısı yavaş yavaş odaya yayılan olacak – uzun vadede çok önemli.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda serin zemin malzemesi vardır – mühürlü parke, fayans, mantar, mermer ve linolyum, diğerleri gibi gerçekten iyi çalışır. Bununla birlikte, daha koyu, daha yumuşak malzemelerin genellikle çok daha fazla ısıyı emeceğini unutmayın – bu sadece normal zemin kaplamaları için değil, aynı zamanda bir paspas kadar küçük şeyler için de geçerlidir.

Pencerelerinizden Daha Fazla Yararlanın


Pencereler yaz aylarında güçlü bir şey olabilir – serin havanın içeri girmesine izin verir, biraz güneş ışığı almak için güzel bir yol sunar ve genellikle etrafta kullanışlı olurlar. Bununla birlikte, birçok insan yaz aylarında çok daha fazla olasılık açan bir şeyleri onlardan geçirebileceğinizi unutuyor.

Örneğin, mutfak pencerelerinizden birine yakın bir masa kurabilirsiniz, bu da tüm evi taşımak zorunda kalmadan dışarıda yemek servis etmeyi çok daha kolay hale getirir. Mutfaktan doldurulabilen ve bahçeden boşaltılabilecek küçük bir fıçı bile kurabilir, dışarıdaki kişilere soğuk su kaynağı verebilirsiniz.

Bir cevap yazın