Yazları Rahat Uyumanın 10 Yolu

Pamuk çarşaflar, lifleriyle karakterize edilir ve en uzun ve en kaliteli lifler Mısır pamuklu çarşaflarda mevcuttur. Mısır pamuğunun uzun lifleri, yatak çarşafları için yüksek kaliteli kumaşların üretilmesine yardımcı olan ekstra ince iplikler üretmek için eğrilir.

Bunlar çarşaf ipeksi ve yumuşaktır ve ayrıca yazlar için son derece uygundur.

image - Mısır Pamuğu: Yaz aylarında Rahat Uyumanın 10 Yolu
Mısır Pamuğu

Mısır Pamuğunun Harika Özellikleri

 1. Isıyı hapsetmeyen, böylece gece terlemelerini önleyen nefes alabilen bir kumaştır.
 2. Kokulara karşı dayanıklıdır ve makinede yıkanabilir, bu nedenle düşük bakım sağlar
 3. Şeklini iyi korur
 4. Mısır pamuğu Kraliçe çarşaflar çevrimiçi son derece dayanıklıdır
 5. Büyük iplik sayısı sayesinde ipeksi yumuşak ve pürüzsüzdür.

Ayrıca Oku:


Her zaman saf Mısır pamuklu çarşafları aradığınızdan emin olun, çünkü çevrimiçi olarak bu malzemenin karışımlarını satan birçok şirket vardır. Diğer malzemenin karışımının küçük bir yüzde olmasına rağmen, kumaşın kalitesinde kesinlikle fark yaratır.

Mısır pamuklu çarşaflar başlangıçtan itibaren yumuşak iken, diğer malzemeler ancak birkaç yıkama ve kullanımdan sonra yumuşar.

Hiç şüphe yok ki bu çarşaflar ilk aşamada pahalı tarafta olacak ama fiyatına aldığınız şey ömür boyu süren kalitedir ve bebek gibi uyumanızı sağlar.

Dikkatle Yıkayın

Herhangi bir iplik numarasına sahip Mısır pamuklu çarşaflar, ağartıcı içeren deterjanlarla yıkanmamalıdır. Bunun nedeni, ağartıcının zamanla Mısır pamuğunun liflerine zarar vermesidir, bu nedenle malzeme özelliklerini kaybedebilir.

Ayrıca bu malzemeler üzerinde yumuşatıcı kullanmayın.

Uygun Bir Boyut Satın Alın

Şiltelerinizdeki küçük veya büyük çarşaflarla hiç sorun yaşadınız mı? Cevabınız evet ise, yatak boyutunun tam olarak ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Standart boy yatak için, onu tamamlayan standart bir yatak takımı bulabileceksiniz.

Başka bir deyişle, kraliçe, kral, tek ve çift kişilik yatak satın almak, yatak çarşaflarını bulmak kolaydır.

Gece boyunca savurmak ve çevirmek, yazın rahat bir gece uykusu çekmenize yardımcı olmayacaktır. Çoğu zaman, bu, ısı yatak takımının içinde kaldığında olur.

Elektrik faturanıza göre, AC sıcaklığını düşürmek her zaman mümkün olmayabilir. İşte bunaltıcı yaz aylarında rahat bir uyku sağlamanın çeşitli yolları:

 • Meltem esintisi– Pencere boyunca bir masa vantilatörü tutabilirsiniz, böylece rüzgarla birlikte meltem meltem oluşturabilir. Odadaki birden fazla fan daha da fazla hava verecektir.
 • Gadget’ları kapatın– Bugünlerde çoğumuz her yerde bol miktarda aletle uyuyoruz. Ne yazık ki, bu elektroniklerin gece açık bırakıldığında oda sıcaklığını artırmada bir rol oynadığının farkında değiliz. Bu nedenle uyumadan önce kapattığınızdan emin olun.
 • Yatağı aşağıda tut– Sıcak hava her zaman yükselir ve bu nedenle yatağı serin hissetmek için yere yakın tutmak iyi bir fikirdir. Tek katlı bir ev ise, şilteyi yüksek bir yataktan veya uyuyan çatı katından indirin ve yere koyun.
 • Aşırı güneş ışığını önleyin– Evin içindeki çok fazla güneş ışığı, onu gün boyunca bir fırına çevirecek ve ardından HVAC sistemleri, soğutmak için yüksek miktarda elektrik tüketecektir. Bunun yerine, odayı gün içinde daha serin tutmak için perdeler ve jaluziler kapalı kullanın.
 • Islak bir çarşaf asın– Esintinin sıcaklıkları düşürmeye yardımcı olacağı açık bir pencerenin önüne ıslak bir çarşaf asarak odanın daha serin olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bir hamak kullanın– Evin içinde bir hamak asmak, havalı hissetmenin harika bir yoludur.
 • Pamuk kullanın– Mısır pamuğu gibi farklı formlar, bütün gece havadar hissetmenize yardımcı olmak için yumuşak ve nefes alabilen kumaşlardan yapılmıştır.
 • Sobalardan kaçının– Yazları arka fırınları açmak yerine oda sıcaklığındaki yemekleri tüketin.
 • Bol giysiler giyin– Geceleri serin kalmanın en iyi yolu pamuklu gömlek, iç çamaşırı veya şort gibi bol gecelikler giymektir.
 • Saçı bağla– Havayı gevşek bir şekilde bağlamak sadece kırılmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda boynunuzu da serin tutar.

Yüksek Konu Sayısı Her Zaman En İyi Değildir

İnsanlar normalde hayatlarının üçte birini uyuyarak geçirirler, bu da uygun bir nevresim takımına yatırım yapmayı iyi bir fikirdir. İplik numarasından çok daha önemli olan ipliğin kalitesidir.

Bunun nedenlerinden biri, geçmişte olduğundan çok daha fazla satıcının bugün Mısır pamuklu yatak çarşaflarını satmaya başlamış olmasıdır. Pürüzsüz pamuk her zaman mükemmel bir uyku kalitesi sağlar ve bu ancak mükemmel iplik kalitesi ile mümkün olabilir.

Bir cevap yazın