Yemek Odanızı Harika Görünmesi İçin 8 Yemek Masası Tasarım Fikri

Modern bir yemek odası gerçekten çok işlevli bir alan olmalıdır. Sonuçta, evinizdeki bu alanda ailenizle yemek yemek, eğlendirmek ve hatta zaman geçirmek. Bu nedenle, yemek odanızı tasarlamayı veya yenilemeyi planlarken, alanı nasıl kullanacağınızı ve alanla ne elde etmek istediğinizi dikkatlice düşünmelisiniz.

Yemek odaları çeşitli şekil, boyut ve stillere sahiptir. Bazen bir tane tasarlamak biraz yaratıcılık ister. Ama endişelenme, seni örtbas ettik. Tarzınız, oda büyüklüğünüz veya bütçeniz ne olursa olsun, yemek odanızın harika görünmesini sağlamak için yemek odası tasarım fikirleri var.

Vintage mobilya parçalarıyla döşenmiş yemek odasından çiçek temalı yemek odalarına kadar, bu tasarım ipuçları ve fikirler yemek alanınızı hemen dönüştürecek.

Dış Görünümden Yararlanın

Yemek yerken bahçede yemek yerken dinlendirici bir deneyim yaşayabilirsiniz. Basit mobilyalar ve aksesuarlar koyarak yemek alanınızın dışındaki manzarayı vurgulamak için bu amaca ulaşabilirsiniz.

Örneğin, yemek masanızı büyük bir arka pencere duvarının önüne koyabilir veya dışarıda bir göz atmanızı sağlamak için tül perdeler asabilirsiniz.

Doğal Gibi Görünmesini Sağlayın.

Açık, davetkar bir yemek alanına biraz karakter eklemek istiyorsanız, sandalyeleri nötr tonlarda eşleştirerek elde edebilirsiniz.

Ayrıca odanızı doğal olarak modern hale getirmek için çiçek duvar kağıdını sessiz bir renkte yapıştırabilirsiniz. Bahçe tasarımı, yemek deneyiminizi iyi hissettirmek için asılı çelenkler ve ahşap mobilya parçaları olan bir yemek alanına bir denge kurabilir.

Beyaz Parlak Olsun.

Temiz beyaz duvarlar, beyaz badanalı çiftlik evi yemek masası ve yeşillik dokunuşları ile havadar pencere tedavilerinden daha açık bir ortamın iyi bir görünümünü sağlayan ışık dolu bir oda için daha ideal bir şey yoktur. Bu tasarımı tercih ederseniz, doğru miktarda doku göstererek genel ambiyansın topraklanmış görünmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin, bu tür yemek alanlarını bir dizi rustik, dokuma sandalye ile döşeyebilir veya ahşap kafesli bir fener asabilirsiniz.

Denizden Esinlenen Yemek Alanı

SMALL SPACES DESIGNS SAN VICENTE GARDENS

Mavi ve beyaz çizgili rahat bir L şekilli köşe tezgahı yastıklar, yemek masasının üzerinde deniz halatları olan bir asma fener ve duvara bir harita yerleştirerek yemek yerinizi tekneye bağlanmış gibi hissedin.

Şeritlerde Zerafet

restaurant set

Mutfaktan uzak yemek alanınız için rahat bir görünüm elde etmek ister misiniz? O zaman yemek alanınızı pembe çizgili çarşafları, mavi karo döşemeleri ve zarif endüstriyel aydınlatmayı bir arada tutmak gibi sade tasarım öğeleriyle şekillendirerek hata yapmayacaksınız. Bu tasarım aynı zamanda pratiktir, çünkü yıl boyunca yeni bir görünüm için koltuk kılıflarını döndürebilirsiniz.

Meşe yemek masası

Meşe yemek masası gibi bir tonda nötr bir şey olan büyük, yaldızlı bir avize olarak yemek odanızdaki cesur bir fikstür arasında bir denge kurmak, modern bir yemek alanı için mükemmel bir tasarımdır. gibi mobilya sitelerinde yüksek kaliteli ahşap bir masa arayabilirsiniz .

Yemek Alanınıza Modern, Antika Bir Teneke İtiraz Edin

Yemek odası tavanınızın sofistike olmasını sağlamak için, modern, antika bir teneke çekicilikte tasarladığınızdan emin olun. Antika bir metal tavan romantik, yumuşak bir ışıltı yaratır. Bunun için bulabileceğiniz birçok dekoratif metal panel var. Bakır, pirinç, krom ve lake çelikten parlak metal kaplamalı mobilya parçalarıyla eşleştirin.

Parçası Yapmayı Unutma

Bütçeye uygun mu? Endişelenme. Yine de yemek yemeğinize taze bir hava katacak DIY dekorasyon esaslarını bulabilirsiniz. Örneğin, eski mobilya parçanıza siyah boya kaplamanın sadeliğiyle yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Vurgulu parça için, klasik, büyük bir davul gölgesi asabilir ve nötr tonu kontrastlamak için çizgili bir halı yuvarlayabilirsiniz.

Paket Servisi

Yemek alanınızı en iyi görünmesini istediğiniz şekilde tasarlamak önemlidir. Yukarıdaki yemek odası tasarım fikirleri basit, pratik ve bu gün ve çağda moda. Yemek alanınıza işlevsel bir zarafet dokunuşu sağlamak için biraz ipucu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın