Yemek Odanızın Renklerine ve Dekoruna Uygun Yer Haritaları Nasıl Yapılır?


Yemek odanızı eşleştirin ve nasıl yer altlığı yapılacağını öğrenirken misafirlerinizi etkileyin. “

Yemek Odanıza Uygun Yer Haritaları

Masa örtülerinizi yemek odanızın duvar renkleri ile koordine etmek, her şeyi uyumlu bir temaya bağlamanın basit bir yoludur. Birkaç basit malzeme ve servis altlığının nasıl yapılacağına dair talimatlarla, yemek odanızda tam bir ücretsiz nevresim dolabı bulunabilir.

Yemek Odası Dekorunuza Uygun Yer Haritaları Nasıl Yapılır?
Yemek Odası Dekorunuza Uygun Yer Haritaları Nasıl Yapılır?

Basit Kapitone Yer Haritaları

En basit servis altlıkları, bir zanaat veya kumaş deposundan çift taraflı önceden kapitone malzeme ve bazı eşleşen dikiş bağlantıları kullanır. Birkaç düz iğne, bir mezura ve bir dikiş makinesi ile gitmeye hazırsınız.

Öncelikle, her mat için istediğiniz boyutta bir kumaş parçası ölçün ve kesin. 12 inç x 18 inçlik dikdörtgen, çoğu tablo için iyi bir boyuttur. Kapitone kumaşınız her iki yüzü de bitmemişse, aynı büyüklükte bir eşleşen veya koordine edici kumaş parçası kesin ve bunları ters yüzü birbirine bakacak şekilde birbirine tutturun.

Kumaş kenarının tamamen içeri girdiğinden emin olarak, dikişi kenarların etrafından iğneleyin. Dikiş bağının açık kenarlarına yakın olacak şekilde kenarları dikin, dikerken pimleri çıkarın. Amerikan Servisi artık kullanıma hazır.

Masanıza biraz renk katın
Masanıza biraz renk katın

Temel Kumaş Yer Haritaları

Bu proje için kumaş ve dolgu, şerit metre, terzi tebeşiri, iğne ve bir dikiş makinesine ihtiyacınız olacak.

Kumaşı, sağ taraflar birbirine bakacak şekilde katlayın. Ters çevrilebilir paspaslar yapmak istiyorsanız, çalışma yüzeyine her kumaşın bir katını sağ tarafları birlikte olacak şekilde yerleştirin.

İki kumaş katmanının altına tek bir tabaka tabaka istifleyin ve sabitleyin. Bitmiş matınız için istediğiniz boyutta artı plus inç kumaşları ölçün ve bir kesme çizgisi işaretleyin. Üç katmanı da kesin ve parçaları dikmek için düz tutmak için tekrarlayın.

1/2 inçlik dikiş payı kullanarak katmanları üç taraftan dikin. Dördüncü tarafı yaklaşık yarıya kadar dikin ve masanıza biraz renk katın. Döndürmek için bir açıklık bırakın. Dikiş paylarını 1/4 inç olacak şekilde kesin. Paspası sağ tarafımıza çevirin ve düzleştirin. Dönen yarık kapalı el dikişi.

Bu noktada paspasınız kullanıma hazırdır. Bununla birlikte, fazladan süslemeler eklemek isteyebilirsiniz. Çarşaflarınızı kişiselleştirmek için aşağıdaki süslemeli servis altlıkları yapmak için çim biçme üzerindeki talimatları kullanın.

Süslemeler

Yer haritalarınızı benzersiz bir şekilde size ait hale getirmek için süsleyin
Yer haritalarınızı benzersiz bir şekilde size ait hale getirmek için süsleyin

Makine Kapitone

Terzi tebeşiriyle, bitmiş paspasın üzerine geometrik, çiçekli veya başka bir desen çizin. Kapitone bir desen oluşturmak için çizgiler üzerinde makine dikişi yapmak için eşleşen veya zıt iplik kullanın.

Şablon veya Boyama

Kendinize ait veya bir tebrik kartından, boyama kitabından veya başka bir desenden bir desen çizin, bitmiş paspasın üzerine terzilerin izleme kağıdını kullanarak. Tasarımı doldurmak için kumaş boya veya kumaş ortamı ile karıştırılmış akrilik boya kullanın. Keskin hatlar için, kuruduktan sonra boyanın çevresini izlemek için ultra ince kalıcı bir kalem kullanın.

Diğer bir alternatif ise şablon kullanmaktır. Şablonu çift taraflı bantla paspasın üzerine yerleştirin. Kumaş boyasını şablon fırçasıyla hafifçe vurun. Boyanın kurumasına izin verin ve şablonu çıkarın.

Boya tamamen kuruduktan sonra, temiz bir bezle hafifçe beyaz sirke sürüp ardından matı ütüleyerek boyayı matınızın üzerine yerleştirin.

Aplike ve Boncuk

Bu süsleme, servis altlığı katmanlarını birbirine dikmeden önce daha kolay eklenir. Kontrastlı bir kumaştan ve çift taraflı eriyebilir dokumadan basit bir tasarım kesin.

Yapraklar, balkabağı, kalpler, yoncalar, ağaçlar veya diğer semboller gibi tatil tasarımları, bunu yemek odasıyla eşleştirmek ve yine de mevsimsel dekorasyonlara sahip olmak için hızlı ve kolay bir yol haline getirir.

Yamayı servis altlığının üzerine ütüleyin. O zaman aplikenin kenarlarını bitirmek için birkaç seçeneğiniz vardır. Sonunda soyulmaya ve kıvrılmaya başlayacak olsalar da, rustik bir görünüm için onları çiğ bırakabilirsiniz. Kumaş boyası ile paspasın üzerine binerek kenarların üzerinden taslak oluşturabilirsiniz.

Diğer bir seçenek de, dikiş makinenizle veya elle tasarımın her tarafına zig-zag veya saten dikiş eklemektir. Son olarak, biraz daha fazla “bling” için kenarların etrafını bir dizi tohum boncukuyla dikebilirsiniz.

İpuçları

Ayrıca vurgu olarak zıt renkte dikiş bağlamayı da kullanabilirsiniz. Geniş top başlı yorgan iğnelerinin iğnelerini dikerken görmek ve çıkarmak daha kolaydır.

Artık servis altlıklarını nasıl yapacağınızı bildiğinize göre, masanız her zaman dekorasyon şemasının planlanmış bir parçası gibi görünmelidir.